Jak obecność lecytyny wpływa na żywność?

0
Jak obecność lecytyny wpływa na żywność?

Dodatki do żywności to bardzo liczna grupa wykorzystywana do produkcji różnego rodzaju żywności. Nadają one produktom określone właściwości, dzięki czemu łatwiej je się przechowuje. Jednym z takich dodatków są różnego rodzaju lecytyny. Za co one odpowiadają?

Jaką substancją jest lecytyna?

Lecytyny to mieszaniny związków lipidowych. Jedną z części składowych są fosfolipidy, czyli związki kwasów tłuszczowych, choliny i glicerolu. Oprócz nich występują też glikolipidy, węglowodany i woda. Lecytyna to substancją, którą nasz organizm czerpie właśnie z pożywienia. Bogatymi źródłami jest bez wątpienia soja, rzepak, wątroba, żółtka jaj i pieczywa pełnoziarniste. Dla osób borykających się z niedoborem lecytyny są przygotowane także specjalne preparaty dostępne bez recepty. Nie powinniśmy bowiem lekceważyć tego rodzaju dolegliwości. Lecytyna wspiera bowiem procesy myślowe, co przekłada się na efektywność nauki. Dlatego też substancję tę poleca się osobom pracującym umysłowo, a także studentom i seniorom. Regularne przyjmowanie lecytyny przez trzy do czterech miesięcy pozwoli skutecznie usprawnić pracę naszego umysłu. Jednak to nie wszystko. Lecytyna pozwala także obniżyć poziom złego cholesterolu LDL. Ułatwia bowiem jego transport i przyspiesza wydalanie z organizmu. Lecytyna ogranicza także niekorzystne działanie alkoholu, stabilizując pracę błon komórkowych wątroby. Redukcji ulega także szkodliwe otłuszczenie. Dzięki temu ten niezwykle ważny narząd będzie działał prawidłowo. Lecytyny są więc nam bardzo potrzebne i lepiej będzie, jeśli nie będziemy o nich zapominać.

Gdzie wykorzystuje się lecytyny?

Lecytyna jest powszechnie używana podczas produkcji żywności. Wprowadza ogromne oszczędności, gdyż poprawia jakość i trwałość wyrobów. Dlatego dodaje się ją do pieczywa, wyrobów cukierniczych, czekolady, makaronów i majonezu. Lecytyny tą określa się symbolem E322. W tym miejscu dowiesz się więcej na ten temat http://oqema.pl/. Stosowanie lecytyny poprawia konsystencję ciasta. Dzięki niej chleb ma miękką skórkę, a plasterki sera nie sklejają się. Jeśli lecytynę dodamy do pączków, to odniesiemy wrażenie, że są one mniej tłuste. Jak widać, sposobów ich użycia jest bardzo wiele. Co ciekawsze, by osiągnąć zamierzony efekt wystarczy zaledwie odrobina lecytyny. To kolejna zaleta stosowania tej substancji.

Jakie lecytyny są stosowane?

Najczęściej stosuje się lecytynę sojową. Nie oznacza to jednak, że to jedyny jej rodzaj. Chętnie korzysta się także z lecytyny rzepakowej czy słonecznikowej. Czym one się różnią? Na pewno warto zwrócić uwagę na poziom kwasów tłuszczowych. Jest ona zależna od rośliny, z której uzyskuje się lecytynę. Soja i słonecznik są bogate w kwasy omega-6. Dla naszego organizmu korzystniejsze są natomiast kwasy omega-3 zawarte w rzepaku. Pamiętajmy jednak, by nie przekraczać dozwolonej dawki dziennej. W ciągu doby potrzebujemy bowiem zaledwie 2,5g tej substancji. Warto więc zwracać uwagę na to, które spożywane przez nas produkty zawierają lecytyny. Dzięki temu łatwiej będzie nam kontrolować jej ilość w naszym organizmie.

Kupujemy prezent dla młodych.

0
Kupujemy prezent dla młodych.

Kupujemy prezent dla młodych.

Kiedy otrzymujemy zaproszenie na ślub kogoś bliskiego z rodziny, czy też znajomych, od razu zaczyna nasuwać się nam myśl o tym, co podarować młodej parze, jaki prezent na wesele będzie najbardziej odpowiedni. Dziś nie wystarczy dać do koperty kwoty dwustu, czy trzystu złotych, ale trochę więcej. Niestety takie czasy.

Jeżeli nie bardzo chcemy dać młodym pieniądze (chyba, ze zażyczą sobie i będzie o tym wzmianka w zaproszeniu), to tak naprawdę mamy spore pole do popisu. Nie należy jednak kupować pierwszego lepszego prezentu, który nam się nawinie. Nawet, gdy ślub biorą nasi znajomi, warto wiedzieć, co lubią, czym się interesują i o czym tak naprawdę marzą. Młodym przyda się każda rzecz, często jest tak, że kupują krótko przed ślubem nowe mieszkanie, które jest puste i zupełnie nieumeblowane. Oczywiście nie będziemy im kupować mebli na prezent, ale jakieś ładne i modne dodatki na pewno ich ucieszą. Może to być przykładowo bardzo dobrej jakości kołdra i poduszki, do tego komplet pościeli, najlepiej w jakiś neutralnych kolorach. Może młodzi małżonkowie mają swój styl i ulubione kolory, najlepiej jest więc kupić pościel koloru szarego, czy białego. Nie zapomnijmy o pięknym i gustownym zapakowaniu. A co oprócz pościeli, która na pewno się im przyda, kiedy na przykład przyjadą jacyś goście? jednym z prezentów, o którym myślę i który również może im się przydać jest komplet różnych kieliszków. Mogą to być kieliszki do wina, szampana, czy jakiegoś likieru. Chyba, że wiemy o tym że młodzi nie przepadają za alkoholem, wtedy można im sprezentować ładne szklanki, mogą być wysokie do soków. Drobny sprzęt domowy również jest bardzo praktycznym prezentem, aczkolwiek jest możliwość, że może się powtórzyć, bo któreś z gości pomyśli o tym samym podarunku dla młodych. Plusem jest to, że zawsze można wymienić na coś innego, warto więc zostawić sobie paragon w razie czego. Nie powinno być nam z tego powodu smutno, czy przykro, bo i tak wybiorą sobie coś, co z pewnością im się przyda do domu. Wracając jeszcze na chwilę do prezentów domowych, na pewno warto wspomnieć o takich prezentach jak dobrej jakości żelazko, garnki, ale o te dwa wspomniane prezenty powinniśmy podpytać przyszłych małżonków, bo być może już mają i żelazko i dobre garnki. Jeśli chcemy być oryginalni, to podarujmy młodym kartę podarunkową do jakiegoś sklepu meblowego, czy odzieżowego. Ostatnio takie przepłacone karty są bardzo modne i coraz więcej osób postanawia wręczyć taki prezent w postaci karty właśnie na urodziny, czy święta. Ale ślub to również fajna sposobność, żeby im coś takiego podarować. Innym prezentem może też być weekendowy pobyt w nadmorskiej miejscowości. Oczywiście nie zapomnijmy, że powinien być to pobyt z wszystkimi posiłkami, żeby nie okazało się, że w pakiet wchodzą tylko śniadania, a za resztę muszą zapłacić nowożeńcy.

Jak więc widzimy, pomysłów na prezenty jest mnóstwo. Wystarczy przemyśleć, z czego młodzi najbardziej by się cieszyli i to kupić. Ma być to podarunek prosto od nas z serca i taki właśnie powinien być.

http://www.zespolnapiecia.pl/

Dobra dieta na odchudzanie

0
Dobra dieta na odchudzanie

Jeśli nie podoba nam się nasza sylwetka, uważamy, że możemy zrzucić kilka kilogramów przed sezonem wakacyjnym, możemy zdecydować się na zastosowanie specjalnej diety mogącej przynieść zadowalające efekty. Dobra dieta na odchudzanie powinna być dopasowana do naszych potrzeb.
Dobrze przygotowana dieta nie powinna być nastawiona na utratę kilogramów w jak najszybszym tempie. Takie diety przynoszą co prawda szybkie rezultaty, ale niestety w przeważającej części wypadków efekty te należy uznać za krótkoterminowe. Szybkie diety prowadzą w wielu przypadkach do zaburzeń metabolicznych. Powszechnym zjawiskiem jest też pojawienie się efektu jo-jo. Optymalna dieta powinna charakteryzować się rozsądnym działaniem. Realizowanie jej wymaga odpowiedniej dozy cierpliwości. Dobrze przygotowana dieta charakteryzuje się przede wszystkim powolnym tempem spalania tkanki tłuszczowej. Redukcja jest w ten sposób trwała, ponieważ organizm dostaje cenny czas do przystosowania się do zmian. Redukcja następująca w powolnym tempie nie zagraża organizmowi, nie naraża go na pojawienie się niedoborów składników odżywczych. Nie dochodzi wówczas do zaburzeń metabolicznych. W czasie stosowania bezpiecznej diety dobrze jest tracić maksymalnie 1 kg w skali tygodnia. Oznacza to, że miesięcznie warto jest tracić od 2 do 4 kg. Jeśli planujemy schudnąć ok 10 kg, to musimy brać pod uwagę, że ten proces będzie trwać około 3 miesięcy. Oczywiście, tempo chudnięcia jest uzależniona jeszcze od kilku innych czynników. Do nich należy zaliczyć na przykład wagę wyjściową. Dietetycy uważają, że spadek masy ciała nie powinien przekraczać 10 procent w skali roku.
Dobrze przygotowana dieta składa się z posiłków, które nie tylko powinny być sensownie przygotowane, ale również spożywane w odpowiednich oraz odstępach czasowych. Nieumiejętne rozplanowanie posiłków to jeden z podstawowych błędów popełnianych podczas odchudzania. Aby dieta przynosiła pożądany skutek, powinna składać się przynajmniej z czterech posiłków spożywanych każdego dnia. Pomiędzy nimi powinny pojawiać się odstępy czasowe. Najlepiej jest przystępować do nich co 3-4 godziny. Takie przerwy dają czas na spalanie kalorii przy jednoczesnym uniknięciu napadów głodów mocno doskwierających podczas przebywania na diecie.
Dieta na odchudzanie nie powinna być przez nas traktowana jako wielka rewolucja żywieniowa, ponieważ będzie to zbyt dużym szokiem dla organizmu, który do tej pory był przyzwyczajony do innego jadłospisu. Dieta powinna przejmować jednak ewolucyjny charakter. Zmiany do jadłospisu należy więc wprowadzać stopniowo, przyczyny nadwagi powinniśmy eliminować jeden po drugim. Zmiany w naszym sposobie żywienia powinniśmy wprowadzać zaczynając od tych najłatwiejszych do zrealizowania. To pozwoli nam lepiej przygotować się do wprowadzania bardziej zaawansowanych zmian, które być może zostaną w naszych nawykach żywieniowych na dłuższy czas, być może nawet na całe życie. W ten sposób wprowadzanie diety do naszego życia nie będzie dla nas tak dużym wstrząsem.

http://www.abczdrowia.com.pl/

Jaki suplement na odchudzanie będzie odpowiedni?

0
Jaki suplement na odchudzanie będzie odpowiedni?

Coraz większe możliwości rozwoju oraz szybkie tempo życia powodują pewne problemy cywilizacyjne. Jednym z nich jest otyłość i nadwaga, z którą coraz więcej osób ma problem. Jest to negatywne zjawisko. Osoby z nadwagą nie tylko gorzej wyglądają, ale także gorzej się czują, a ich wyniki zdrowotne często nie napawają optymizmem. Warto więc zrobić coś dla siebie i zadbać o swoją sylwetkę. Na zrzucenie zbędnych kilogramów nigdy nie jest za późno.

Aby schudnąć, musimy być w deficycie kalorycznym. Co to oznacza? Powinniśmy jeść nieco mniej kalorii, niż potrzebuje nasz organizm. Wtedy ciało brakujące kalorie pozyska spalając nadmiar tkanki tłuszczowej, przekuwając ją w wartość energetyczną. Swoje zapotrzebowanie kaloryczne możemy wyliczyć w jednym z wielu darmowych kalkulatorów w internecie. Zależy ono od wieku, wzrostu, wagi czy aktywności fizycznej. Jeśli nasze zapotrzebowanie to 2000 kcal, spożywajmy np. 1800 kcal i obserwujmy efekty. W liczeniu kalorii przyda się aplikacja FiTaTu, MyFitnessPall lub dobra pamięć i zeszyt.

A czy istnieje idealny suplement diety na odchudzanie? Wprawdzie cudownego, magicznego proszku, dzięki któremu tracilibyśmy zbędne kilogramy bez diety i ćwiczeń jeszcze raczej nikt nie wymyślił, co nie znaczy, że nie ma suplementów, które mogłyby nam pomóc. Należy tylko pamiętać, że suplementy to tylko dodatek do naszej diety czy ćwiczeń i nie są w stanie ich zastąpić. Mogą jednak trochę przyspieszyć nasze efekty lub pomóc nam utrzymać motywację. O jakich suplementach mowa?
1. Odżywka białkowa – białko jest niskokaloryczne, syte i potrzebne organizmowi. Wypijając szejka białkowego przed właściwym posiłkiem sprawimy, że będziemy mniej głodni i zjemy mniej np. tłustego obiadu. Poza tym odżywki białkowe są przeważnie w pysznych, słodkich smakach. Zaspokoją więc one nasz apetyt na słodkie i nie będziemy jedli tyle ciastek czy wafelków.
2. BCAA – ten suplement jest nieco kontrowersyjny. Niektórzy sądzą, że wspomaga utratę tłuszczu i chroni nasze mięśnie. Z kolei przeciwnicy tej teorii przedstawiają badania, według których BCAA nie przynosi rewolucyjnych efektów.
3. Spalacze tłuszczu – jak sama nazwa wskazuje, poprawiają proces spalania tkanki tłuszczowej, mogą dać kilka % do twoich efektów.
4. Zamienniki żywności typu 0 kcal lub bez cukru/tłuszczu: proteinowe pancakes, pizza, lody proteinowe, napoje 0 kcal – dzięki nim nasza dieta nie będzie tak rygorystyczna, więc łatwo będzie nam wytrwać w postanowieniach. Często takie produkty nie ustępują w kwestii smaku swoim niezdrowym odpowiednikom znanych producentów.
5. Witaminy i minerały – tego nigdy za wiele, zdrowie jest najważniejsze dla naszej psychiki, ciała i samopoczucia.

Suplementy diety najlepiej kupować z pewnego źródła, od renomowanych producentów, aby mieć pewność, że w środku jest to samo co na opakowaniu. Często można w ostatnim czasie kupić suplementy diety nawet w aptekach. To z pewnością niezłe rozwiązanie. Można też wybrać sklep internetowy cieszący się dobrą opinią. Ostatnio jest ich coraz więcej,

http://www.muscular.pl/

Skuteczne odchudzanie

0
Skuteczne odchudzanie

Odchudzanie to żmudny i trudny proces, ale już dawno wiadomo, że wcale nie wymaga, aż takich wyrzeczeń, jak się nam kiedyś wydawało. Głodówki zdecydowanie wychodzą z mody. Choć nadal trwa spór pomiędzy dietetykami o to, czy głodówki faktycznie mogą pomóc w oczyszczaniu organizmu z toksyn. W przypadku diet odchudzających zdecydowanie lepiej jest zaufać samemu sobie, bo nasz organizm wie, czego tak naprawdę mu potrzeba.

O czym pamiętać?
Kiedyś uważano, że tłuszcz jest w diecie zbędny, wiec diety opierały się o same niemal warzywa i owoce. Dziś już dokładnie wiemy, że takie podejście jest błędne, bo tak naprawdę tłuszcz wcale nie tuczy. Najbardziej niekorzystne dla naszego organizmu są węglowodany, które to właśnie odkładają się w naszym organizmie w postaci słynnych wałeczków.

Wiadomo już, że każda dieta, również ta odchudzająca, powinna być zrównoważona i zbilansowana. Warto wybierać produkty mądrze i eliminować te składniki pokarmowe, których nie potrzebujemy. Ale nie należy absolutnie odstawiać produktów z konkretnych kategorii zupełnie. To się mija z celem.

Zawsze należy pamiętać o regularnym jedzeniu. Tę zasadę znamy od dawna, ale wciąż ciężko jest nam jej przestrzegać, bo nie sprzyja temu szybkie tępo życia i masa codziennych obowiązków.

Co jeść na diecie odchudzającej?
Odpowiedź brzmi: wszystko, ale w rozsądnych ilościach. Idealnym rozwiązaniem dla zabieganych są zupy, bo można je przygotowywać zawczasu i mamy cała game możliwości, aby taką zupę dopasować do naszych upodobań. A najważniejsze jest to, że każdą zupę można odchudzić. Zupa na odchudzanie powinna zawierać mnóstwo warzyw, ale też misą, oraz cenne tłuszcze, które ułatwiają przyswajanie witamin. Zupy są sycące i pożywne. Dzięki nim można czuć się zawsze zdrowo najedzonym, bez konieczności rezygnowania z ulubionych składników. Zupę przygotujemy na zapas i z łatwością zabierzemy do pracy lub szkoły w specjalnym, szczelnym pojemniku. Na koniec prezentujemy przykładowy przepis na zdrową i pyszną, dietetyczną zupę.

Warzywna zupa odchudzająca
– dwa średnie udka z kurczaka,
– dwie marchewki,
– dwie pietruszki,
– seler korzeniowy,
– cebula,
– kawałek pora,
– zielona i żółta fasolka szparagowa,
– brukselka,
– brokuł,
– kalafior,
– cukinia,
– ziemniaki,
– natka pietruszki,
– kilka łyżek jogurtu naturalnego,
– przyprawy.

Przygotowanie zupy zaczynamy od zagotowania kilku litrów wody i wstępnego obgotowania udek. Z powierzchni gotującego buliony ściągamy szumowinę i przy okazji nadmiar tłuszczu. Marchewkę, pietruszkę, por, seler oraz cebulę podsmażamy na suchej patelni, aby lekko się zrumieniły. Zupa nabierze wówczas głębszego smaku z nutą wędzonki.

Warzywa wrzucamy do wywaru i gotujemy na bardzo małym ogniu około godziny. Następnie dorzucamy pozostałe warzywa, które wcześniej dokładnie myjemy i obieramy, oraz kroimy na cząstki podobnej wielkości, aby równo zmiękły. Nie należy ich gotować zbyt długa, aby zachowały lekką chrupkość.

Zupa jest prawie gotowa. Wystarczy teraz lekko ja doprawić, najlepiej samą solą i odrobiną pieprzu, oraz zabielić jogurtem naturalnym.

http://www.zdrowakroplakrwi.pl/

Pozycjonowanie w internecie

0
Pozycjonowanie w internecie

W dwudziestym pierwszym wieku praktycznie każda firma ma swoją stronę internetową, dzięki której może prezentować swoje dobra, jak i usługi.
Odpowiednio zaprojektowana i przemyślana strona internetowa, może być doskonałą formą reklamy jak i pokazania światu, że firma istnieje i oferuje swoje usługi, dzięki czemu potencjalny klient może mieć wgląd do oferowanych usług by móc wybrać najlepsze dobra bądź usługi oferowane przez firmę.
Wiele firm, specjalnie zatrudnia pojedynczego programistę bądź całą firmę, która specjalnie stworzy stronę internetową, która prócz swojej unikalności będzie także wyjątkowa.

Jak stworzyć najprostszą stronę internetową? Do tego celu należy mieć minimalną wiedzę, którą można posiąść z internetu, chwilę wolnego czasu i w zależności od swoich preferencji wyśmienitą kawę bądź aromatyczną herbatę by móc stworzyć niezwykle prostą stronę internetową.
Niestety, taka prosta strona nie wystarczy by móc idealnie stworzyć w pełni profesjonalną stronę, która przyciągnie nawet najbardziej wymagających klientów, a jej obsługa nie będzie wymagała pomocy profesjonalisty.

Wybór odpowiedniej firmy, która stworzy potencjalną stronę internetową dla przedsiębiorstwa jest niezwykle trudny, gdyż nie każda firma powinna wykonywać tego typu usługi, lecz mimo to niektóre firmy zachęcone najprawdopodobniej niską ceną wybierają taką ofertę, która będzie zawierać karygodne błędy i nie będzie stworzona zgodnie z obowiązującymi standardami programistycznymi.

Dla kogo może być usługa, jaką jest pozycjonowanie stron www? Moim skromnym zdaniem usługa pozycjonowania stron internetowych jest dla każdej osoby, która w obecnej chwili posiada swoją domenę i stronę internetową. Wykorzystanie zalet, jakie niesie za sobą pozycjonowanie stron www sprawia, iż większość firm, które profesjonalnie zajmują się prowadzeniem swojej aktywności internetowej wykorzystuje pozycjonowanie do „podbicia wyników wyszukiwania”. Jest to niezwykłe zjawisko, lecz internauci z reguły bywają leniwi i rzadko kiedy przeglądają dalsze karty wyszukiwania niż pierwsze trzy. Umiejscowienie swojej strony internetowej w tych pierwszych kartach wyszukiwarki pozwoli zwiększyć ruch na stronie internetowej i przyciągnąć potencjalnych klientów.

Co można zrobić aby pozycjonowanie było skuteczne? Moim zdaniem na skuteczne pozycjonowanie w Internecie składa się wiele pojedynczych elementów, które odpowiednio połączone tworzą spójną całość. Najłatwiejszą opcją, która z pewnością przyniesie sporo korzyści jest spójna i oryginalna treść, która pozwoli pozycjonować naszą stronę nieco wyżej. Oczywiście oryginalną treścią nie może być „lanie wody”, gdyż osoby, które wejdą na naszą stronę poczują się nieco obrażone i nie odwiedzą już więcej strony internetowej. Nawet krótki opis, stworzony samodzielnie będzie wart więcej niż przepisanie takiego samego opisu od konkurencji i dopisanie czegoś od siebie.
Samą stronę należy też systematycznie aktualizować i sprawdzać czas, w jakim się otwiera na różnych przeglądarkach – nikt nie będzie czekał, aby sprawdzić co jest na stronie 😉

http://www.wypozycjonujsklep.pl/

Prostowanie włosów i przeznaczone do niego preparaty

0
Prostowanie włosów i przeznaczone do niego preparaty

Kobiety, które są posiadaczami gęstych, kręconych fal lub loków, często myślą o tym, jak cudownie byłoby posiadać proste, gładkie włosy, które wyglądają jak tafla. Oczywiście nie wszystkie proste włosy wyglądają tak atrakcyjnie, również są podatne na zniszczenia. Jednak ich utrzymanie jest łatwiejsze ze względu na to że są niskoporowate, ich struktura jest gładka i łatwo je utrzymać w dobrej formie, oczywiście pod warunkiem, że nie nadużywamy zabiegów koloryzacyjnych czy rozjaśniających. Często jednak włosy proste przetłuszczają się i wymagają codziennego mycia.

Włosy kręcone to włosy z natury suche, potrzebują więc odpowiedniego natłuszczania. Bardzo lubią oleje, właściwie nie ma znaczenia rodzaj oleju, ale fakt, żeby nakładać go na włosy regularnie. Będą wtedy bardzo błyszczące i prawidłowo nawilżone, żeby uzyskać najlepsze rezultaty, warto natłuszczać włosy uprzednio je mocząc w ciepłej wodzie. Sprawi to, że rozszerzą się łuski i olej będzie mógł wniknąć do wnętrza włosa.

Panie, które chcą co jakiś czas odmienić swoje włosy używają prostownic. Jeśli decydujemy się na prostowanie warto wybrać odpowiednie kosmetyki do prostowania włosów, ponieważ stwarzają one konieczną barierę przed ciepłem, które wywiera szkodliwy wpływ na nasze włosy. Warto więc zapoznać się z ofertą kosmetyków w sprayu i kosmetyków. które mają silne działanie ochronne. Jeśli odpowiednio ich użyjemy nasze włosy będą po wyprostowaniu prezentować się nienagannie. Nie muszą być bardzo drogie. Niektóre kosztuje naprawdę niewiele, a są bardzo wydajne. Działanie sprayu polega na tym, że spryskujemy pasmo po paśmie niewielką jego ilością, a następnie używamy nagrzanej prostownicy. Możemy odczuwać, że włosy w takim preparacie są bardziej śliskie mają na sobie powłokę, która je ochrania. Niektóre kobiety powiedzą jednakże, że nie wierzą w działanie takich kosmetyków, że gorąca temperatura prostownicy i tak wyrządzi szkody włosom. Oczywiście nie mamy gwarancji na to, że nasze włosy nie doznają żadnego uszczerbku podczas takich zabiegów, jednak warto robić co w naszej mocy, żeby ochronić je na tyle, na ile to możliwe. Trzeba oczywiście też zaopatrzyć się w porządną prostownicę, której działanie nie będzie tak szkodliwe, jak w przypadku innych modeli.

Efekt po prostowaniu może przerosnąć nasze oczekiwania, Jeśli zrobimy to dobrze i poświęcimy na to dostateczną ilość czasu, możemy naprawdę wyglądać całkiem inaczej. Kobiety, które są bardzo przyzwyczajone do swojego wizerunku i do widoku burzy loków, mogą być bardzo zaskoczone tym, jak potrafią odmienić się rysy twarzy. Włosy mają naprawdę kluczowe znaczenie, jeśli chodzi o urodę, ale przecież włosy prostują nie tylko kobiety z kręconymi włosami, ale również te, które mają włosy dość proste ale puszące się i niesforne. Wtedy prostownica nadaje im uporządkowania i sprawia, że włosy wyglądają bardzo elegancko. Dobrze jest pamiętać o regularnym podcinaniu kosmyków, żeby prezentowały się one ładnie przez dłuższy czas. Będą też szybciej rosły, jeśli będziemy je podcinać co kilka tygodni.

http://www.silvanspa.pl/

Co nieco o półdługich włosach

0
Co nieco o półdługich włosach

Nie tylko kobiety o długich włosach muszą dbać o nie bardziej, niż te z krótkimi. Również półdługie włosy wymagają niemałej pielęgnacji. Tak właściwie to każdy rodzaj włosów, jak i długość powinny być przez nas dopieszczane. No ale dzisiaj porozmawiajmy o pielęgnacji i fryzurach, które można uzyskać z półdługich włosów. Sama takowe posiadam, tym bardziej łatwiej będzie mi je opisywać.

To, jakiego szamponu, odżywki czy maski do swoich półdługich włosów używa każda z was zależy od tego, czy te włosy są cienkie, no i czy te nasze kosmyki są kręcone, czy tez całkiem proste. Od razu ważna wskazówka dla tych, którzy mają włosy kręcone i chcą mieć półdługie. Jeżeli w tym celu wybieramy się do fryzjera musimy pamiętać, że mokre włosy są proste i po wysuszeniu same się będą kręcić. Tak więc nie możemy ich ściąć za bardzo, bo wtedy będą zbyt krótkie. Włosy półdługie możemy ułożyć na wiele sposobów i nosić je zarówno rozpuszczone, jak i spięte w wygodny dla nas sposób. Możliwości mamy na szczęście kilka i warto poćwiczyć sobie ich układanie na różny sposób. Na przykład jeżeli głównie nosimy je rozpuszczone, to możemy niektóre pasma zakręcić na lokówce, wtedy cała fryzura będzie wyglądała bardzo lekko i zwiewnie. Nie przesadzajmy z lokami, ponieważ zbyt wiele też na włosach nie wygląda korzystnie. Oczywiście, jeśli nasze półdługie włosy są kręcone, to śmiało możemy raz na jakiś czas potraktować je prostownicą. Dziś na szczęście oprócz suszarek i szczotek do czesania również prostownice mają w sobie jonizację, tak więc nie niszczą włosów, jak to było w przypadku tego typu urządzeń, które mieliśmy kilkanaście lat temu. Jak wiemy, mimo tego, że jonizacja nie niszczy kosmyków, zbyt częste używanie prostownic nie jest zbyt dobre dla zdrowia naszych włosów. Wszystko ma swoją granicę, używanie prostownic, czy lokówek również. Ostatnimi czasy odkryłam prostującą szczotkę do włosów i moim zdaniem lepiej się sprawdza, niż prostownica, bo taka szczotka przy okazji ładnie modeluje i przeczesuje nasze piękne, ale czasem niesforne włosy. Przy półdługich włosach możemy zrobić sobie już malutkie warkoczyki, albo pasma z boku związać z tyłu jak kucyk. Jeżeli mamy grzywkę, możemy śmiało zaczesywać ją na bok, albo do tyłu, ale do nie każdej kobiecie pasuje takie ułożenie grzywki. Włosy takiej długości mają tą zaletę, że nawet kiedy nie potrafimy dojść z nimi do ładu i tego, żeby wyglądały tak,jak tego chcemy to i tak aż tego nie widać, na przykład tak jak przy krótkich włosach, gdzie z reguły widać każdy odstawiający kosmyk. Możemy również pobawić się kolorami, na przykład przy takiej długości świetnie wyglądają refleksy, które pięknie odbijają się w promieniach słońca.

Jak więc zdążyliśmy zauważyć, włosy, które są półdługie mają wiele możliwości, jeżeli chodzi o układanie. Możemy je nosić rozpuszczone, ale również związane. Najważniejsze, żeby dobrze i systematycznie o nie dbać, a wtedy na pewno unikniemy jakichkolwiek problemów przy codziennej pielęgnacji, a one odwdzięczą nam się pięknym i zdrowym wyglądem.

http://www.alterstyl.pl/

Najmodniejsze fryzury męskie

0
Najmodniejsze fryzury męskie

Natura na całe szczęście obdarzyła nas włosami. Dlaczego na całe szczęście? A no dlatego, że równocześnie spora część ludzi, głównie mężczyzn, jest narażona na takie „dolegliwości”, jak np. łysienie, wypadanie włosów, zakola, linia włosów uwydatniająca czoło czy wystająca kość potyliczna. Odnośnie wypadania włosów można oczywiście sugerować, że jest to spowodowane złym odżywianiem czy niedostateczną pielęgnacją. I tak – przyczyna może w tym leżeć. Pozostałe przypadki to już jednak kwestia genetyczna, którą albo nie sposób przeskoczyć, albo robi się to ciężko (czyli, krótko mówiąc, kosztownie).

Oprócz tego, że natura obdarzyła nas włosami, dała nam też ręce, mózg i zdolność nauki. Dzięki temu istnieją ludzie, którzy potrafią zamaskować wszelkie niedoskonałości i wręcz dać komuś drugie życie. Należy bowiem wiedzieć, że wygląd jest niezwykle ważny dla samopoczucia oraz psychiki. Sprawa wygląda prosto – źle wyglądamy według siebie, źle się czujemy. Wyglądamy dobrze – czujemy się dobrze lub nie tak źle, jak w przypadku, gdybyśmy się sobie nie podobali. Włosy są takim elementem ciała człowieka, który łatwo może polepszyć nasz wygląd, a w konsekwencji samopoczucie. Wystarczy dobry specjalista.

Skoro o specjalistach mowa, pokrótce opiszemy, jakich mamy do wyboru na rynku.

Barber – klasyczny, męski fryzjer, golibroda. Zazwyczaj, choć nie zawsze, konserwatysta. Do tego typowy rzemieślnik, choć z pierwiastkiem artysty. Fryzury zrobione w barber shopie mają wyjątkowy, męski sznyt. No i nikt nie zajmie się Twoją brodą lepiej niż barber…

Fryzjer-stylista – fryzjer, który zajmie się każdymi włosami, w tym długimi, zafarbuje je oraz wykona każdą, nawet szaloną fryzurę. Również rzemieślnik, również artysta. Świetny wybór również dla miłośników łagodniejszych fryzur.

Wiecie już, jak ważna jest fryzura oraz kto może ją Wam wykonać. Czas na najmodniejsze fryzury męskie, niewychodzące z mody nigdy.

Classic fringe
Klasyczna grzywka. Góra podcinana nożyczkami, boki podcinane lub strzyżone i cieniowane. Grzywka dłuższa, kładziona na czoło bokiem lub prosto. Przy zakolach, które nie są duże, świetnie je zamaskuje. Podobnie zrobi z wysokim czołem.

Pompadour
Klasyka w stylu Presleya. Cała fryzura czesana do tyłu. Długa grzywka. Góra przerzedzona, aby krótsze włosy unosiły dłuższe, oraz czesana zaczynając od czubka głowy kierując się ku przodowi, również w celu nadania objętości.

Undercut
Można go nazwać lżejszą wersją pompadoura. Nie tak ciężki, nie trzeba mieć aż tak długich włosów oraz jest bardziej płaski. Boki cięte lub strzyżone i cieniowane, góra czesana do tyłu.

Caesar cut
Świetna opcja dla miłośników krótkich fryzur. Góra krótka, cięta nożyczkami, boki strzyżone i cieniowane. Grzywka ok. 2-3 cm, położona na czoło i poszarpana lub ścięta na prosto.

Side part
Zaczes z przedziałkiem znany świetnie od lat. Nosił go pewnie Twój pradziadek, dziadek i ojciec. Nigdy nie wyjdzie z mody. Boki strzyżone lub podcinane, przedziałek czesany lub wygolony. Góra dłuższa lub krótsza. Side parta można dowolnie modyfikować, dzięki czemu na pewno nie będzie nudny.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

Wakacje na bogato

0
Wakacje na bogato

Wakacje to okres, w którym planujemy urlop wypoczynkowy. Cały rok czekamy na ten jeden moment, kiedy chcemy wypocząć w miejscu wyjątkowym, nie martwiąc się o pogodę, mając nadzieję, że wyjazd będzie w pełni udany.
Dubaj, stolica Zjednoczonych Emiratach Arabskich, położony na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej jest jednym z najszybciej rozwijających się i najbogatszych krajów Azji Zachodniej. W latach 60. XX wieku była tu pustynia, po odkryciu złóż złota i ropy naftowej, sprawiło że miejsce to zmieniło się w bogatą metropolię.

Do Dubaju można polecieć samolotem linii Emirates bezpośrednio z Warszawy, koszt takiego połączenia to około 2500 zł za osobę w obie strony. Inne linie umożliwiają przelot z przesiadkami, przez co lot może być nieco tańszy, około 1600 zł za osobę w obie strony.

Emiraty Arabskie to jeden z najbezpieczniejszych krajów Bliskiego Wschodu i krajów na świecie. Na drogach jednak trzeba uważać, gdyż kierowcy jeżdżą szybko i nieostrożnie. Z tego powodu najlepiej poruszać się metrem.

Dubaj – wczasy są warte polecenia ze względu na atrakcje. Jedna z nich, to piękne fontanny przy Dubaj Mall. Pokazy odbywają się o 13:00 i 13:30 i od godziny 18:00. Największe wrażenie robią jednak wieczorem, oprócz samych fontann do gry wchodzi gra świateł. Za tą atrakcję nie trzeba płacić, więc tym bardziej warto ją zobaczyć.

Obowiązkowym etapem wycieczki jest Burj Khalifa, najwyższy budynek świata. Mierzy 828 metrów i liczy 163 piętra. Wstęp jest płatny, żeby kupić bilet, najlepiej zarezerwować wcześniej przez internet z wyprzedzeniem. Na miejscu można kupić bilet, jednak może się okazać, że już na ten dzień nie ma dostępnych godzin. Wjazd na 124 piętro trwa 60 sekund i w brew pozorom w ogóle nie odczuwa się różnicy ciśnień. Widok z tarasu widokowego zapiera dech w piersiach.

Wspaniałą atrakcją dla rodzin i dzieci na pewno będzie Dubai Aquarium. Akwarium podzielone jest na dwie części. W pierwszej znajdują się ogromne akwarium i tunel z egzotycznymi rybami i rekinami, a w drugiej podwodne zoo z różnymi gatunkami podwodnych zwierząt.

Global Village, centrum rozrywki z wesołym miasteczkiem, kolorowe pawilony ucharakteryzowane na kraje świata takie jak np: Iran, Rosja czy Włochy. Można tam kupić pamiątki.

Ikoną Dubaju niewątpliwie jest siedmiogwiazdkowy hotel w kształcie żagla. Budynek stoi na sztucznej wyspie oddalonej od 280 metrów od plaży w Zatoce Perskiej. Wysokość wynosi 321 metrów, jest najwyższym budynkiem hotelowym na świecie.

Muzeum w Dubaju, znajduje się w najstarszym budynku w mieście, został zbudowany w 1787 roku ze skały koralowej. Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających w 1971 roku. Można w nim zobaczyć tradycyjne, arabskie domy, meczety, pustynne i nadmorskie osady oraz farmy daktyli.
Wyspa w kształcie palmy, Palm Jumeirah, sztuczna wyspa stworzona przez człowieka. Jest największa na świecie. Na palmie znajdują się ekskluzywne hotele.
Dostać się tam można dzięki sieci tramwajowej i jednoszynowej kolejki poruszającej się wzdłuż pnia palmy.

Wyjątkową atrakcją w Dubaj jest Pustynia Arabska. Można wybrać się na safari po pustyni w stylu dubajskim, czyli przejazd samochodem terenowym po wydmach, jazda na quadzie i sandboardingu. Na zakończenie dnia tradycyjny posiłek z grilla, tatuaże z henny i przejażdżka na wielbłądzie.

http://www.fabrykapodroznika.pl/

ZOBACZ TEŻ