Jak dobrać spódnicę do sylwetki, żeby ukryć mankamenty i podkreślić atuty?

0
spódnica

Spódnica ze względu na możliwość doboru góry stylizacji pozwala na więcej modowego szaleństwa niż sukienka. Jednocześnie jest znacznie bardziej kobieca i elegancka niż spodnie. Pozwala również w sprytny sposób wymodelować sylwetkę. Odpowiedni fason skutecznie odwróci uwagę od fałdek na brzuszku i podkreśli zgrabne nogi. Sprawdź, jaki krój pasuje do twojej figury.

Spódnica o kroju litery A dla gruszki

Typowa gruszka ma wąskie ramiona, mały biust, wcięcie w talii i dość szerokie biodra. Głównym zadaniem spódnicy będzie zatem w tym przypadku odwrócenie uwagi od dolnej części ciała. Świetnym rozwiązaniem mogą być modne spódnice o kroju litery A, które dzięki rozszerzającemu się dołowi skutecznie ukryją szerokie biodra i uda. Jednocześnie taki model może podkreślić będącą atutem gruszek wąską talię.

Podczas zakupów warto skierować swój wzrok ku spódnicom z nieco sztywniejszego materiału, który nie będzie opinał się na pupie i udach. Lepiej także postawić na jednokolorowy materiał bez wzorów, które mogłyby przyciągać uwagę do szerszego dołu sylwetki. Ponadto nie zaleca się spódnic o długości mini oraz nadmiaru plis. Gruszka może wyglądać dobrze także w prostych modelach o kroju ołówkowym, zwłaszcza jeśli nie ma zbyt szerokich bioder.

Ołówkowe spódnice dla kolumny

Figura kolumny oznacza brak wcięcia w talii, mały biust, płaską pupę, a także mniej więcej taką samą szerokość bioder i ramion. Paniom z takim typem sylwetki bardzo często zależy na dodaniu jej odrobiny kobiecości i zmysłowości. Sprzymierzeńcem może okazać się ołówkowa spódnica ze sklepu Tessita, która optycznie zaokrągli szczupłe uda, pupę i biodra. Ponadto taki krój pozwala uzyskać efekt wcięcia w talii.

Klasyczne kolumny mogą śmiało sięgnąć nawet po ołówkowe spódnice zwężające się ku dołowi, które dodatkowo pomogą w zbliżeniu się do figury klepsydry. Brak fałdek na brzuchu i nienaganna sylwetka umożliwiają założenie nawet najbardziej obcisłych modeli. Dość dobrym rozwiązaniem mogą być ponadto spódnice plisowane i bombki. Nieco ostrożności należy zachować w przypadku kroju w kształcie litery A, który może przyciągnąć uwagę do zbyt szczupłych nóg.

Spódnica z wysokim stanem dla jabłka

Panie o figurze jabłka mogą pochwalić się pełnym biustem i zgrabnymi nogami. Ich sporym kompleksem jest jednak zazwyczaj wydatny brzuszek, któremu towarzyszy brak wcięcia w talii. Idealnym sposobem na wymodelowanie takiej sylwetki jest spódnica z wysokim stanem. Należy jednak unikać modeli o kroju ołówkowym, które niepotrzebnie przyciągną uwagę do okolic brzucha.

Dla jabłek wprost stworzone są spódnice z wysokim stanem i plisami, falbanami czy też rozkloszowanym dołem. Taki krój stworzy seksowne wcięcie w talii, a delikatnie opływający po ciele materiał ukryje wydatny brzuszek. Panie z figurą jabłka mogą sobie pozwolić nawet na długość mini, która podkreśli zgrabne uda i łydki. Świetnie może sprawdzić się również długość midi oraz spódnice z asymetrycznym dołem.

Jaką wybrać zamrażarkę do kuchni?

0
zamrażarka
fot. pixabay.com

Zamrażarka to ważny dodatek do naszego domowego królestwa. Dzięki niej możemy trzymać dłużej żywność, którą zamrażamy, a także przygotować sobie spore zapasy. Jaką zamrażarkę najlepiej wybrać do naszego domu? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-wybrac-zamrazarke-skrzyniowa-czy-szufladowa/

Zamrażarka to ważny element lodówki, który może nam znacznie ułatwić życie. Wybierając ją należy się zastanowić, jaki model będzie dla nas najlepszy. Sprawdź, które modele Ci proponujemy.

Zamrażarka szufladkowa

Jak sama nazwa wskazuje, produkty w takiej zamrażarce umieszczane są w wysuwanych szufladach – w zależności od modelu ich ilość to od 3 do 10. Szuflady można wysuwać niemal całkowicie, ale dzieje się to podczas prania. W rzeczywistości szuflady nie powinny być wyjmowane. Zamrażarki do zabudowy mogą być zarówno szufladowe, jak i wolnostojące (w połączeniu z lodówką o identycznych wymiarach mogą tworzyć zestaw obok siebie). Są łatwe w użyciu, ponieważ po otwarciu widać, gdzie są produkty, zwłaszcza jeśli je opisujemy.

Wolnostojąca zamrażarka szufladowa ma zwykle głębokość 50-80 cm, szerokość 48-70 cm i wysokość 83 do 200 cm. Przy modelach do zabudowy głębokość ok. 55 cm, szerokość 54-60 cm, a wysokość 70-180 cm. Pojemność zamrażarek szufladowych zależy od ilości szuflad i wymiarów. I waha się od 100 do 400 litrów. Niektóre modele idealnie pasują pod blatem kuchennym.

Zamrażarka skrzyniowa

Ponownie trzeba wspomnieć o nazwie – zamrażarka otwiera się od góry jak pudełko (więc nie można ich umieścić pod blatem), a produkty są umieszczane w specjalnych drucianych koszach. W większości przypadków są to dwa lub trzy juany, ale może ich być więcej. Oprócz kosza w tej zamrażarce, w zależności od producenta, można znaleźć również osobną tacę na lód z małą szufladą do przechowywania pojemników lub worków. Mogą być również używane do szybkiego zamrażania delikatnych owoców.

Przeczytaj też: http://www.okser.pl/zlew-do-kuchni-jaki/

Hosting dla strony internetowej, czyli co warto wiedzieć

0
Hosting dla strony internetowej

Hosting dla strony internetowej, to nic innego jak miejsce, gdzie przechowywane są pliki i dane dla stron internetowych.

Jak zostać choreografem?

0
tancerz

Choreografia jest wielowiekową sztuką, obejmującą wszystkie formy tańca towarzyskiego. Choreograf pracuje przy komponowaniu form tanecznych oraz łączenia ich w jedną spójną całość. Taka praca wymaga zdecydowanie kreatywności, wyczucia oraz zmysłu artystycznego. Osoba chcąca zostać choreografem powinna również wykazywać się niesamowitą wiedzą dotyczącą tańca. Czym zajmuje się choreograf oraz jak się nim stać? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/choreograf-jak-zostac/

Czym zajmuje się choreograf?

Jak wspomnieliśmy wcześniej zajmuje się on łączeniem stylów tańca w układy taneczny. W ten sposób powstają układy, które ozdabiają niezapomnianą pokaźnością różnych form tańca.

Choreograf musi dbać o całokształt, czyli przede wszystkim o ruchy, kroki, gestykulację oraz wyrażanie emocji twarzy. Do tego jego zadaniem będzie dbanie o muzykę, choreografia, kostiumy, a także dekoracje znajdujące się na scenie podczas występu tanecznego.

Jak zostać choreografem?

Zwykle pracę w takich zawodzie podejmują osoby, które swoją przeszłość zawodową wiążą z tańcem. Posiadają oni odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie, które mogą przekazywać dalej dla młodego pokolenia tancerzy. Podstawą w tej pracy jest ukończenie studiów tanecznych.

Jaką formę studiów oferuje coraz więcej uczelni wyższych oraz specjalistycznych szkół tanecznych. Przez kilka lat nauki możemy wyćwiczyć swój warsztat taneczny, poznać techniki, a także style każdego rodzaju tańca.

Podczas studiów czeka nas naprawdę spore wyzwanie fizyczne jak i psychiczne związane z nauką oraz wyczerpującym i ćwiczeniami. Nie należy się jednak zniechęcać, ponieważ każda droga na szczyt jest trudna.

Takie studia jest to szereg teorii z zakresu choreografii, sztuk w scenicznych oraz kształtowanie poczucia rytmu. Swoich sił w zawodzie choreografa możemy spróbować również, jeżeli posiadamy dyplom z pedagogiki tańca baletowego, rytmiki, a także edukacji artystycznej.

Zobacz też: http://pouczyc.pl/instruktor-tanca-wlasna-firma-czy-praca-na-etacie/

Na czym polega trening personalny

0
trening personalny
fot. pixabay.com

Rozpoczynając swoją przygodę z ćwiczeniami na siłowni często martwimy się tym, że tak właściwie to nie wiemy jak mamy ćwiczyć ani też jak korzystać z tych wszystkich sprzętów, które znajdziemy na siłowni. Możemy wówczas zdecydować się na trening personalny, który pozwoli nam nie tylko na naukę ćwiczeń i korzystania ze sprzętów, ale również spełni nasze oczekiwania co do efektów ćwiczeń.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/trening-personalny-na-czym-polega/

Trening personalny

To forma treningu, która jest dosłownie szyta na twoją miarę. Trening personalny, jak sama nazwa wskazuje polega na tym, że jest dobierany indywidualnie do potrzeb danej osoby. Wówczas powinniśmy spotkać się z trenerem personalnym i omówić z nim co i jak chcemy osiągnąć.

Trener personalny ułoży nam odpowiednie ćwiczenia, a także wprowadzi nas w świat przyrządów oraz ćwiczeń, który jest dla nas jeszcze nieznany.

To również ktoś, kto będzie nad nami czuwał, gdy będziemy ćwiczyć, poprawi nasze błędy, powie jak ich uniknąć, a także pokaże w jaki sposób korzystać z różnych przyrządów.

Anioł stróż twojego treningu

Trener personalny to również osoba, która weźmie się za ciebie od a do z. Jeśli zdecydujesz się na trening personalny, to twój trener będzie nie tylko uczył się odpowiednich ćwiczeń, ale również ułoży ci treningi, ich intensywność, zakreśli regularność i będzie cię pilnował z ich realizacją.

To nie wszystko. Trener personalny będzie również pilnował efektów. To przed nim będziesz się tłumaczyć, jeśli nie będziesz przestrzegać diety, a ćwiczenia nie będą przynosić rezultatów, gdyż trener personalny będzie cię również regularnie mierzył i ważył, aby kontrolować postępy lub w razie ich braku zmienić metody ćwiczeń.

To świetne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, że same nie dadzą rady, a także boją się, że się szybko poddadzą. Trener personalny będzie nas motywował, pilnował oraz kontrolował. A wszystko to dla was i waszych wyśnionych efektów!

Przeczytaj też: http://www.provimi.pl/jakie-buty-na-silownie-wybrac/

Śruby sześciokątne z niepełnym gwintem – najważniejsze informacje

0
Śruby sześciokątne z niepełnym gwintem

Jest coraz więcej osób decydujących się na śruby sześciokątne z niepełnym gwintem… Dlaczego taka sytuacja w ogóle występuje? Czy ludzie – wydając pieniądze na te elementy złączne – robią dobry krok?

Czym się charakteryzują?

Obecnie śruby sześciokątne z niepełnym gwintem (zdecydujcie się na elementy złączne spełniające te normy: DIN 931/ISO 4014/PN 82101) nie narzekają na brak zainteresowania. I to uwzględniając fachowców z rozmaitych branż. Okazuje się, że te akcesoria, które posiadają metryczny rodzaj gwintu, mają po swojej stronie wszystkie najważniejsze walory i właściwości. Jakie? Jeśli chodzi o klasę własności materiału, to śruby sześciokątne z niepełnym gwintem są do wyboru w kilku różnych wariantach. Porządny producent zapewnia aż 5 różnych opcji do wyboru. Spotyka się to oczywiście z dużą aprobatą ze strony Klientów.

Z jakich komponentów są w ogóle wykonywane naprawdę porządne akcesoria tego typu? W tym gronie jest bez wątpienia stal węglowa. Tak samo, jak stal nierdzewna A2 (INOX), czy stal kwasoodporna A4. Można również na rynku spotkać się z elementami złącznymi, które powstały z takich materiałów, jak stal kwasoodporna A4-80, mosiądz itp. Warto dodać, ze wysokiej klasy producenci dołożyli wszelkich starań, by śruby sześciokątne z niepełnym gwintem były perfekcyjnie zabezpieczone przed korozją. W związku z tym nie może dziwić, że zastosowali między innymi ocynk galwaniczny, czy ocynk galwaniczny żółty itd.

Przeczytaj także: https://www.perfectmodel.pl/dlaczego-sruby-trapezowe-sa-tak-popularne/

Jak kupić porządne akcesoria?

Na pewno trzeba decydować się na śruby, z tej kategorii, spełniające normy DIN 931/ISO 4014/PN 82101. Wtedy możecie być pewni, że inwestycja w takie elementy scalające będzie udana. Na dodatek śruby sześciokątne z niepełnym gwintem powinny być wybierane od zaufanego producenta, który zapewnia nie tylko atrakcyjne warunki finansowe. Ważna jest także sama skala asortymentu. Po to, by śruby sześciokątne z niepełnym gwintem były idealnie dopasowane do danej sytuacji. Pod kątem gabarytów, czy parametrów technicznych.

W jakich natomiast sytuacjach elementy scalające są wykorzystywane? Chociażby biorąc pod uwagę niekorzystne warunki atmosferyczne. Jeśli czytaliście uważnie dzisiejszy artykuł, to wiecie, że akcesoria tego typu są bardzo dobrze zabezpieczone przed działaniem korozji. Nie może zatem zaskakiwać, że mogą być zastosowane w maszynach czy konstrukcjach zlokalizowanych na zewnątrz. Fachowcy doceniają, że praca z tymi śrubami jest przyjemna. Szybka, wydajna, bezproblemowa itp. Jeśli zatem szukacie dobrych elementów złącznych, to warto pomyśleć o tych właśnie akcesoriach. Można je znaleźć choćby na stronie https://stalmut.pl/oferta/sruby/.

Im prościej tym smaczniej

0
dieta
fot. pixabay.com

Na przestrzeni wielu lat nasze gusta kulinarne zmieniały się wiele razy. Patrząc wstecz można z ciekawością prześledzić co smakowało nam  pięć lub piętnaście lat  temu. Jakie potrawy królowały na stołach wykwintnych restauracji, barów a przede wszystkim, czy my sami lubiliśmy się zajadać w domowym zaciszu. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/prosto-znaczy-zdrowo/

Z pewnością każdy z nas pamięta smak potraw  z dzieciństwa, niektóre te znajome smaki odeszły w zapomnienie, razem z najwspanialszymi kontynuatorami tradycji rodzinnych w postaci naszych mam babć, dziadków lub rodziców. Każdy z nas pamięta też zapewne liczne potrawy, którymi byliśmy podejmowani  na różnego typu przyjęciach, weselach lub wytwornych bankietach.

Czasochłonne potrawy

Mnogość potraw i finezja ich przygotowania często zachwycały. Potrawy, które nadal często mamy okazję widzieć i próbować mają wspaniałe kolory, często też zaskakującą formę podania lub konsystencję. Pomijając jednak tą zewnętrzną oprawę dochodzimy zawsze do meritum kwestii  kulinarnej, czyli do smaku. 

Sam wygląd lub też precyzja podania nigdy nie zrekompensują nam uchybień w smaku potrawy. Cóż z tego, że nasze danie główne będzie wyglądało jak małe dzieło sztuki. Możliwe, że zachwyci nas wzór talerza, misterny zawijas sosu, nieznana dotąd kompozycja roślin, lub forma mięsa, którego smak chcieliśmy poznać. Jeżeli nasze kubki smakowe nie będą przyjemnie uwiedzione smakowitością dania, nic już nie uratuje sytuacji.

Dla tego, coraz więcej znakomitych restauracji i szefów kuchni zachwyca się potrawami z naszego dzieciństwa lub dzieciństwa autorów danego dania. Wracają do łask zamykane kiedyś lokale serwujące dania kiedyś wydawać by się mogło banalne w smaku i wyglądzie. 

Łatwe w przygotowaniu i smaczne

Coraz więcej klientów takich miejsc zachwyca się delikatnością smaku pierogów leniwych, z wiejskiego sera i jajek z własnych hodowli. Urzeka nas smak, domowych pierogów, lepionych według babcinych przepisów. Rekordy popularności biją wszelkiego rodzaju domowe kiszonki i pikle. Możemy zachwycać się kwaśnością ogórków, lub czerwoną rzodkiewką w marynacie.

Kiedyś nasze stoły były może mniej bogate i zasobne, co nie znaczy, że potrawy jakie na nich gościły były mniej smaczne. Czasem do szczęścia brakowało nam tylko młodych ziemniaków, polanych masłem i posypanych świeżym koprem. Zapewne wielu z nas szuka nadal takich smaków.

Przeczytaj też: http://www.okser.pl/jakie-kosmetyki-warto-zabrac-ze-soba-na-plaze/

Fryzury z rzadkich włosów

0
włosy
fot.: pexels.com

Nie wszystkie kobiety zostały obdarzone gęstymi włosami. Wiele kobiet, które zmaga się z problemem rzadkich włosów, niestety nie wie, jakie fryzury mogłyby z nich stworzyć. Chociaż nie każda fryzura będzie się na takich włosach dobrze prezentować, to istnieją takie, które optycznie dodadzą im objętości. Jakie modne fryzury można stworzyć z rzadkich włosów? Oto kilka pomysłów.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-ukladac-rzadkie-wlosy/

Fryzura dla rzadkich włosów – krótkie czy długie?

Kobietom, które mają cienkie włosy, fryzjerzy zdecydowanie zalecają krótkie fryzury. Wynika to z faktu, że radykalne cięcia dodają włosom objętości. Oprócz tego warto pamiętać, że kobiety posiadające cienkie włosy, często muszą zmagać się z problemem oklapniętej fryzury. Przy krótkich włosach, ten problem zostanie zminimalizowany.

Styliści polecają w szczególności takie fryzury jak np. asymetryczny bob. Panie, które jednak chciałyby zachować dotychczasową długość swoich włosów, powinny pomyśleć o spięciu ich w tzw. kucyk. Oczywiście, nie należy przy tym zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu, włosy będą się znacznie lepiej układać.

Na rzadkich włosach, bardzo dobrze sprawdzi się również klasyczne cięcie do ramion. Charakterystyczny jest w tej fryzurze przedziałek na środku głowy i równo ścięte końcówki. Pomimo prostej charakteryzacji, fryzura ta prezentuje się naprawdę fenomenalnie!

Pielęgnacja cienkich włosów

Warto pamiętać, że cienkie włosy to w dużej mierze kwestia genetyczna. Jednak nie zawsze tak jest. Może to być wynik częstego suszenia włosów, farbowania, prostowania czy stosowania nieodpowiedniej pielęgnacji. Przez wysokie temperatury i środki chemiczne, włosy stają się osłabione, a końcówki zaczynają się rozdwajać.

Z tego powodu, właścicielki rzadkich włosów powinny pamiętać o stosowaniu delikatnych preparatów, takich jak np. szampony, które nie obciążają włosów. Zaleca się także regularne używanie odżywek i maseczek.

Aby uniknąć dodatkowego uszkodzenia struktury włosów, należy pamiętać, że rzadkich włosów nie rozczesuje się na mokro. Przy ewentualnym stosowaniu suszarki, dobrze suszyć włosy głową w dół – dzięki temu zyskają one dodatkowej objętości.

Przeczytaj też:  http://www.okser.pl/efekty-miodowania-wlosow/

Przyjaciele od pizzy

0
pizzeria

Jesteś głodny i potrzebujesz zjeść coś na szybko, lecz w miarę pożywnego i smacznego? Szukasz odpowiedniego miejsca, w którym prócz dobrego jedzenia będziesz mógł spotkać się z rodziną bądź znajomymi? Oczywiście istnieje szeroka gama miejsc spełniających powyższe warunki – czy to fast-food, czy restauracja oferująca regionalne lub zagraniczne dania. Jeśli chodzi o kuchnię zagraniczną, obecnie sporym uznaniem cieszy się kuchnia włoska. Przede wszystkim jej głównymi zaletami są szybkie w przygotowaniu oraz bardzo smaczne potrawy, przez co zyskała uznanie wielu klientów. Dlatego warto wybrać miejsca ją oferujące, a zwłaszcza takie jak dobra pizzeria.

Pozbycie się zapachu stęchlizny z ubrań wcale nie jest takie trudne! – Sprawdź sam!

0
pranie

Przechowywanie ubrań w miejscu gdzie jest wilgotno i w dodatku nie ma tam dostępu do powietrza, może skończyć się dla ubrań źle a nawet tragicznie. Zapach stęchlizny niestety jest nie tylko bardzo nieprzyjemny, ale również bardzo trudny do pozbycia się. Nie należy się jednak martwić. Z poniższymi radami, proces pozbywania się zapachu stęchlizny z ubrań będzie dla nas bardzo prosty oraz nie będzie wcale taki czasochłonny, jak można by było się spodziewać. Przekonajcie się sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zapach-stechlizny/

Czym jest stęchlizna?

Stęchlizna to nic innego jak nieprzyjemny zapach ubrań po wypraniu. Skąd się ona bierze? Jej geneza zaczyna się, w przypadku, kiedy wilgotne ubrania kładziemy do szafy, w której nie mają one możliwości, aby wyschnąć. W takiej szafie brak jest dostępu do powietrza czy przewiewu. Ubrania takie zazwyczaj, w krótkim czasie zaczną nieprzyjemnie pachnieć. Często są one dodatkowo ściśnięte między innymi tkaninami, które również przechodzą tym zapachem. Co należy zrobić, aby tego uniknąć?

Suszenie prania

Najprostszym sposobem jest wywieszenie prania od razu po wypraniu. Nie przetrzymujcie ich w pralce oraz nie przekładajcie ich do kosza i nie zostawiajcie ich w na wiele godzin, w oczekiwaniu na rozwieszenie. Najlepiej zróbcie to od razu. Przed zawieszeniem ubrania na suszarkę czy sznurek, warto jest takie ubranie strzepać. Nigdy nie zakładajcie ubrań wyjętych od razu z pralki na siebie. Jeśli zabrakło wam miejsca na suszarce, użyjcie np. wieszaków, drzwi czy także ramy łóżka. Lepiej jest jednak posiadać większą suszarkę na której zmieści się dużo więcej rzeczy. Pamiętajmy, że ubrania zwieszamy z niej dopiero wtedy, kiedy są suche jak wiór. 

Olejek lub soda

Co jednak w przypadku kiedy niestety ubranie nie doschło i zostało włożone do szafy i pojawił się na nim brzydki zapach? Soda oczyszczona sprawdza się do usuwania brzydkich zapachów wręcz idealnie. Aby usunąć nieprzyjemny zapach, wystarczy rozpuścić ją w ciepłej wodzie i psikać nią ubrania ( do psikania najlepsza będzie butelka z atomizerem). Następnie tak potraktowane ubranie wrzuć do pralki i pierz jak zawsze, zapach zniknie z niego w mgnieniu oka.  

Zobacz też: http://www.okser.pl/jak-przechowywac-ubrania/

ZOBACZ TEŻ