Kosmetyki regenerujące zniszczone włosy

0
sposoby na regenerację włosów
fot. Pexels.com

Każda z kobiet marzy o pięknych i lśniących włosach, jednak większość z nich lubi także eksperymentować z uczesaniem. Nieustanne używanie prostownicy, lokówki, suszarki czy cienkich gumek sprawia, że włosy stają się osłabione, przesuszone i łamliwe. Jak zadbać o włosy, aby nie doprowadzić ich do tak nagannego stanu? Jakie kosmetyki pielęgnujące używać?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/kosmetyki-znieszczone-wlosy/

Keratyna na włosy

Na półkach sklepowych można znaleźć wiele produktów do włosów, które zawierają w składzie keratynę. Dlaczego jest tak eksploatowana przez koncerny kosmetyczne? Keratyna odbudowuje ubytki w strukturze włosa – po jej regularnym stosowaniu włosy wyglądają zdrowo i są silnie nawilżone i wygładzone. Natomiast zabieg keratynowy daje natychmiastowy efekt, który może się utrzymać nawet pół roku. 

Farbowanie włosów henną

Istnieje przekonanie, że farbowanie niszczy włosy. Po części jest to prawda. Jednak jeśli wybierzemy mieszanki barwiące oparte na naturalnych składnikach, możemy mieć pewność, że włosy nie tylko uzyskają ładny kolor, ale również zachowają dobrą kondycję. Do koloryzacji włosów warto wybrać hennę, dzięki której można uzyskać naturalne, lecz intensywne barwy.  

Termoochrona włosów

Zamiłowanie do częstego używania prostownicy czy suszarki może okazać się zgubne dla naszych włosów. Na szczęście na rynku są dostępne produkty chroniące łuskę włosa przed wysokimi temperaturami. Produkty z termoochroną otulają włosy, zapobiegając wniknięciu ciepła w ich strukturę. 

Domowe zabiegi na włosy

Dobre kosmetyki do włosów mogą być drogie. Równie skuteczne mogą okazać się samodzielnie przygotowane mieszanki z produktów pochodzących z naszej kuchni. Miód stanowi naturalną alternatywę dla odżywki, ponieważ ma właściwości silnie nawilżające. W przypadku osłabionych włosów warto sięgnąć po piwo, które może posłużyć jako dobra płukanka. Jeśli zastosujemy maseczkę jajeczną na włosy, możemy się spodziewać wyraźnej poprawy kondycji naszej czupryny.

Zobacz także: http://www.okser.pl/keratyna-dla-silnych-i-zdrowych-wlosow/

 

Grypa u dziecka – objawy, powikłania, leczenie

0
grypa

Translator wszystkich dróg oddechowych która wywołana jest przez wirusy grypy A, B i C. Jej początek może być nagły i przebiegać tak, jak ostra infekcja. Należy dodać, że grypa należy do chorób śmiertelnych. Może ona prowadzić zaplenia mięśnia sercowego czy zapalenia opon mózgowych, które są w dużym stopniu zagrażające życiu. Leczenie polega na stosowaniu leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Czym dokładnie jest grypa? Jakie są jej objawy? Jak ją leczyć? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/grypa-u-dziecka-objawy-leczenie-profilaktyka/ 

Grypa – czym dokładnie jest?

Grypa jest infekcją wirusową, która wywołana jest przez wirusa grypy. występuje ona sezonowa, a szczególnie nasilona jest w okresie jesienno-zimowym. Wirus grypy rozprzestrzeniony jest po całym świecie, a do zakażenia dochodzi drogą kropelkową. Może być to również bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Co więcej, w każdym roku choruje na nią 10% dorosłych i 30% dzieci.

Objawy grypy

Objaw Występowanie/stopień nasilenia
Gorączka Nawet do 40 stopni C (utrzymuje się przez około 3-4 dni)
Dreszcze Silne, zwłaszcza przed pojawieniem się gorączki
Bóle stawów Bardzo silnie odczuwalne 
Bóle głowy Bardzo silnie odczuwalny
Katar Występuje często, ale nie zawsze
Kaszel Silny, duszący, uporczywy
Ból gardła Rzadko
Zapalenie spojówek Występuje często
Krwotoki z nosa Występuje często

 

Jakie mogą być powikłania po grypie i kto jest na nie narażony?

Do powikłań grypy może dojść u każdego chorego, a zwłaszcza u osoby, u której infekcja nie była do końca odpowiednio wyleczona. Do grupy ryzyka należą:

 • osoby z nadwagą i otyłością
 • dzieci poniżej 5 roku życia
 • osoby starsze powyżej 65 roku życia
 • chorzy na cukrzycę, choroby płuc, choroby układu sercowo – naczyniowego
 • kobiety w ciąży

Powikłania po grypie to między innymi: 

-zapalenie płuc,

-przewlekłych jak astma,

-choroba niedokrwienna serca,

-niewydolność serca,

-zapalenie mięśnia sercowego,

-zapalenie opon mózgowo

–rdzeniowych,

-niewydolność wielonarządowa.

Grypa – sposób leczenia

Leczenie grypy polega na tak zwanym leczeniu objawowym. Zalecany jest wówczas odpoczynek, zażywanie odpowiednich leków przeciwgorączkowych, przeciwbólowych, przeciwzapalnych i wykrztuśnych. Ważne jest również dbanie o odpowiednią dietę i nawadnianie organizmu (co najmniej 2 litry płynów dziennie). Zalecane jest również stosowanie leków przeciwwirusowych.

Zobacz też: http://www.okser.pl/angina-jedna-z-najczestszych-infekcji-bakteryjnych-u-dzieci/

Prosta maseczka regenerująca włosy peruki

0
Prosta maseczka regenerująca włosy peruki

W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy podzielić się z naszymi czytelnikami tradycyjnym przepisem na maseczkę, która to pozwala ograniczyć do minimum wypadanie włosów, a dodatkowo znacznie je wzmacnia. Produkty stanowiące jej główne składniki nabędziemy w niemalże każdym sklepie czy aptece, a dodatkowo nie wydrenują one z całą pewnością portfela. Zaczynajmy!

Aby przygotować maseczkę do regeneracji peruki, potrzebne będzie nam jedno jajko, jedna łyżka oleju rycynowego oraz jedna łyżka nafty kosmetycznej. Pierwszym krokiem na drodze do przygotowania mieszanki jest rozbicie jajka i usunięcie z niego białka – potrzebujemy bowiem wyłącznie żółtka, które przelać należy następnie do niewielkiej miseczki i przy pomocy łyżeczki lub widelca przekształcić ze stanu stałego w płynny. Następnie do żółtka dodajemy łyżeczkę oleju oraz nafty, a całość dokładnie mieszamy, aż do uzyskania jednolitej, gęstej konsystencji.

Samodzielnie przygotowaną maseczkę nanosimy następnie rękoma na włosy peruki i delikatnie wcieramy zarówno w poszczególne pasma, jak i w skórę głowy. Jeżeli jest to możliwe, pozostawiamy ją na głowie przez dwadzieścia do trzydziestu minut, a następnie kilkukrotnie spłukujemy – na początku wodą, a następnie odpowiednim szamponem.

Jeżeli kurację taką powtarzać będziemy regularnie, z całą pewnością zauważymy, że po niedługim czasie nasze włosy staną się o wiele mocniejsze oraz bardziej błyszczące. Będzie to zasługa zawartych w maseczce witamin i mikroelementów, których nasza fryzura tak desperacko potrzebuje. Nakładanie mieszanki to dodatkowy masaż skóry głowy, który pobudzi do działania naczynia krwionośne i sprawi, że będą one dostarczały mieszkom włosowym niezbędnych witamin oraz mikroelementów. Z doświadczenia powiedzieć możemy, że najlepsze efekty daje aplikacja maseczki w odstępach od dwóch do trzech dni. Nie nakładajmy jej zbyt często, gdyż może to doprowadzić do podrażnienia skóry oraz (w niektórych przypadkach) nawet do reakcji alergicznej skóry na poszczególne jej składniki.

Dobry sprzęt pomoże w walce z cukrzycą!

0
Dobry sprzęt pomoże w walce z cukrzycą

Jedną z najpowszechniejszych chorób w obecnych czasach jest cukrzyca. Nie bez przyczyny nazywa się ją także chorobą dwudziestego pierwszego wieku. Wszystko dlatego, że zachorowalność na tę chorobę ściśle powiązana jest z warunkami i rozwojem cywilizacyjnym. Sprawy nie ułatwia także z pewnością fakt, że objawy tejże choroby są czasami nie wyczuwalne, nawet przez długie lata.

Urlop okolicznościowy i urlop szkoleniowy – co warto o nich wiedzieć?

0
urlop

Kiedy i w jakich sytuacjach możesz ubiegać się o urlop okolicznościowy? Jakie przepisy dotyczą kwestii urlopu szkoleniowego? Bez obaw, zaraz rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Są to między innymi okoliczności takie jak: ślub, śmierć w rodzinie czy urodziny dziecka. Warto wiedzieć jakie zasady dotyczą przyznawania takiego urlopu oraz jego wymiaru.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/urlop-okolicznosciowy/ 

Urlop okolicznościowy – ślub, pogrzeb, urodziny dziecka

O urlop okolicznościowy wnioskuje pracownik. Takie rodzaj urlopu dostaje w dni, które zgodnie z rozkładem pracy są dniami jego pracy. Na cały dzień, niezależnie od liczby godzin pracy, jakie przewidywał harmonogram.

Pracownikowi przysługują 2 dni urlopu okolicznościowego w przypadku:

 • ślubu,
 • urodzin dziecka,
 • zgonu i pogrzebu żony, męża, dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy.

Urlop okolicznościowy  – 1 dzień 

Pracownikowi przysługuje 1 dzień urlopu w razie:

 • ślubu dziecka,
 • zgonu i pogrzebu siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka,
 • innej osoby pozostającej na jego utrzymaniu lub pod jego bezpośrednią opieką.

Co jeśli nie doszło do wydarzenie, które było powodem wzięcia urlopu okolicznościowego?

Wówczas pracownik może założyć wniosek o urlop, który zostanie mu udzielony na dni wolne. W przypadku kiedy tego nie zrobi, straci wynagrodzenie. 

Warto pamiętać jednak, że pracownik po rozwodzie ma możliwość  skorzystać z urlopu okolicznościowego w przypadku śmierci i pogrzebu teściowej czy teścia.

Wynagrodzenie za urlop okolicznościowy pracodawca oblicza identyczne jak w przypadku urlopu wypoczynkowy.

Ile przysługuje dni urlopu szkoleniowego? 

Zależy to przede wszystkim od jego rodzaju:

 • egzamin eksternistyczny – 6 dni,
 • maturalny egzamin – 6 dni,
 • egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie/egzamin zawodowy – 6 dni,
 • przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie i przystąpienie do egzaminu dyplomowego – 21 dni w ostatnim roku studiów.

Pracownikowi będzie przysługiwać więcej, niż jeden urlop szkoleniowy, w przypadku kiedy przystępuje do więcej, niż jednego egzaminu.

Zobacz też: http://www.okser.pl/podstawowe-informacje-o-urlopie-platnym/ 

Jaką biżuterię kochają kobiety? Wskazówki dla gentlemanów

0
Jaką biżuterię kochają kobiety

Wybór biżuterii dla swojej wybranki to dla wielu panów prawdziwe wyzwanie. Jeśli chcesz podarować wybrance swojego serca elegancką biżuterię, masz imponujący wybór, który jednak nie ułatwia decyzji panom niezorientowanym w kwestii kobiecych ozdób. Możesz postawić na złoto lub srebro, platynę i kamienie szlachetne, kolczyki, naszyjniki damskie, pierścionki, zegarki – potrzebujesz wskazówek, jak poruszać się po tym świecie i wybrać biżuterię idealną?

Właściwa pielęgnacja samochodu

0
Właściwa pielęgnacja samochodu

Jeśli chce się znacznie wydłużyć czas użytkowania samochodu niezbędne jest właściwe zadbanie o jego stan. W ramach takiego dbania po samochód trzeba zająć się różnymi jego elementami. Konieczne jest realizowanie w sposób regularny pielęgnowania samochodu. W ten sposób można znacznie lepiej zabezpieczyć materiały, z których wykonane są samochody.

Charakteryzator – jak nim zostać?

0
charakteryzator

Dobra charakteryzacja na planie może spowodować, że  widz może poczuć się tak jakby wydarzenia przedstawione w filmie działy się naprawdę Można więc śmiało powiedzieć, że charakteryzatorzy pracujący na planach filmów robią kawał dobrej roboty! Bez nich film czy spektakl teatralny nie miałby takiego uroku. Jak wygląda praca charakteryzatora filmowego? W jaki sposób zacząć pracę w takim zawodzie? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-charakteryzatorem/ 

W jaki sposób zostać charakteryzatorem?

W tym przypadku nie ma jednej słusznej drogi, którą możemy podążać, aby zostać charakteryzatorem filmowym. W przypadku wielu innych prac artystycznych ogromne znaczenie ma tutaj nasze portfolio. Może zdarzyć się tak, że sama łuk będzie posiadał lepszy zdolności, niż osoba która ukończyła kilka kursów. Tak więc ilość przebytych kursów nie ma większego znaczenia. Jeżeli chcemy zdobyć większe umiejętności w takim zawodzie, a dodatkowo posiadać ich potwierdzenie na papierze, warto rozważyć zainwestowanie w certyfikaty charakteryzatorskie. Będzie to dla nas nie tylko dodatkowa nauka, ale również potwierdzenie naszych umiejętności. Z pewnością będzie to dobrze wyglądało w naszym CV, a dla naszego pracodawcy będzie to z pewnością spory atut.

Czego od charakteryzatorów wymagają pracodawcy? 

Przede wszystkim będzie to kreatywność oraz myślenie nieszablonowe. Co z tego, że będziemy świetnie wyglądać na tle innych kandydatów, ponieważ przyszliśmy dużo kursów, ale nie jesteśmy w stanie dobrze zaprezentować swoich umiejętności w praktyce. Przez to może okazać się, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. Jeżeli czujemy się na siłach, aby wybrać taką pracę, to ćwiczenia w domu lub ćwiczenia na znajomych będą doskonałym podglebie przed rozpoczęciem kursów. Z pewnością większe produkcję filmowe, będą wymagać od charakteryzatorów doświadczenia. W końcu praca na planie Będzie znacznie różnić się od pracy w zaciszu domowym. W przypadku mniejszych produkcji często wymagane od charakteryzatora jest wymaganie jedynie swoich własnych materiałów do pracy. Zaczynające przygody w takim zawodzie, powinniśmy chwytać się wszystkiego, a dzięki temu zdobywać doświadczenie i w przyszłości pracować przy największych produkcjach filmowych.

Zobacz też: http://www.okser.pl/wojskowy-ile-zarabia/

Jak dobrać spódnicę do sylwetki, żeby ukryć mankamenty i podkreślić atuty?

0
spódnica

Spódnica ze względu na możliwość doboru góry stylizacji pozwala na więcej modowego szaleństwa niż sukienka. Jednocześnie jest znacznie bardziej kobieca i elegancka niż spodnie. Pozwala również w sprytny sposób wymodelować sylwetkę. Odpowiedni fason skutecznie odwróci uwagę od fałdek na brzuszku i podkreśli zgrabne nogi. Sprawdź, jaki krój pasuje do twojej figury.

Spódnica o kroju litery A dla gruszki

Typowa gruszka ma wąskie ramiona, mały biust, wcięcie w talii i dość szerokie biodra. Głównym zadaniem spódnicy będzie zatem w tym przypadku odwrócenie uwagi od dolnej części ciała. Świetnym rozwiązaniem mogą być modne spódnice o kroju litery A, które dzięki rozszerzającemu się dołowi skutecznie ukryją szerokie biodra i uda. Jednocześnie taki model może podkreślić będącą atutem gruszek wąską talię.

Podczas zakupów warto skierować swój wzrok ku spódnicom z nieco sztywniejszego materiału, który nie będzie opinał się na pupie i udach. Lepiej także postawić na jednokolorowy materiał bez wzorów, które mogłyby przyciągać uwagę do szerszego dołu sylwetki. Ponadto nie zaleca się spódnic o długości mini oraz nadmiaru plis. Gruszka może wyglądać dobrze także w prostych modelach o kroju ołówkowym, zwłaszcza jeśli nie ma zbyt szerokich bioder.

Ołówkowe spódnice dla kolumny

Figura kolumny oznacza brak wcięcia w talii, mały biust, płaską pupę, a także mniej więcej taką samą szerokość bioder i ramion. Paniom z takim typem sylwetki bardzo często zależy na dodaniu jej odrobiny kobiecości i zmysłowości. Sprzymierzeńcem może okazać się ołówkowa spódnica ze sklepu Tessita, która optycznie zaokrągli szczupłe uda, pupę i biodra. Ponadto taki krój pozwala uzyskać efekt wcięcia w talii.

Klasyczne kolumny mogą śmiało sięgnąć nawet po ołówkowe spódnice zwężające się ku dołowi, które dodatkowo pomogą w zbliżeniu się do figury klepsydry. Brak fałdek na brzuchu i nienaganna sylwetka umożliwiają założenie nawet najbardziej obcisłych modeli. Dość dobrym rozwiązaniem mogą być ponadto spódnice plisowane i bombki. Nieco ostrożności należy zachować w przypadku kroju w kształcie litery A, który może przyciągnąć uwagę do zbyt szczupłych nóg.

Spódnica z wysokim stanem dla jabłka

Panie o figurze jabłka mogą pochwalić się pełnym biustem i zgrabnymi nogami. Ich sporym kompleksem jest jednak zazwyczaj wydatny brzuszek, któremu towarzyszy brak wcięcia w talii. Idealnym sposobem na wymodelowanie takiej sylwetki jest spódnica z wysokim stanem. Należy jednak unikać modeli o kroju ołówkowym, które niepotrzebnie przyciągną uwagę do okolic brzucha.

Dla jabłek wprost stworzone są spódnice z wysokim stanem i plisami, falbanami czy też rozkloszowanym dołem. Taki krój stworzy seksowne wcięcie w talii, a delikatnie opływający po ciele materiał ukryje wydatny brzuszek. Panie z figurą jabłka mogą sobie pozwolić nawet na długość mini, która podkreśli zgrabne uda i łydki. Świetnie może sprawdzić się również długość midi oraz spódnice z asymetrycznym dołem.

Jaką wybrać zamrażarkę do kuchni?

0
zamrażarka
fot. pixabay.com

Zamrażarka to ważny dodatek do naszego domowego królestwa. Dzięki niej możemy trzymać dłużej żywność, którą zamrażamy, a także przygotować sobie spore zapasy. Jaką zamrażarkę najlepiej wybrać do naszego domu? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-wybrac-zamrazarke-skrzyniowa-czy-szufladowa/

Zamrażarka to ważny element lodówki, który może nam znacznie ułatwić życie. Wybierając ją należy się zastanowić, jaki model będzie dla nas najlepszy. Sprawdź, które modele Ci proponujemy.

Zamrażarka szufladkowa

Jak sama nazwa wskazuje, produkty w takiej zamrażarce umieszczane są w wysuwanych szufladach – w zależności od modelu ich ilość to od 3 do 10. Szuflady można wysuwać niemal całkowicie, ale dzieje się to podczas prania. W rzeczywistości szuflady nie powinny być wyjmowane. Zamrażarki do zabudowy mogą być zarówno szufladowe, jak i wolnostojące (w połączeniu z lodówką o identycznych wymiarach mogą tworzyć zestaw obok siebie). Są łatwe w użyciu, ponieważ po otwarciu widać, gdzie są produkty, zwłaszcza jeśli je opisujemy.

Wolnostojąca zamrażarka szufladowa ma zwykle głębokość 50-80 cm, szerokość 48-70 cm i wysokość 83 do 200 cm. Przy modelach do zabudowy głębokość ok. 55 cm, szerokość 54-60 cm, a wysokość 70-180 cm. Pojemność zamrażarek szufladowych zależy od ilości szuflad i wymiarów. I waha się od 100 do 400 litrów. Niektóre modele idealnie pasują pod blatem kuchennym.

Zamrażarka skrzyniowa

Ponownie trzeba wspomnieć o nazwie – zamrażarka otwiera się od góry jak pudełko (więc nie można ich umieścić pod blatem), a produkty są umieszczane w specjalnych drucianych koszach. W większości przypadków są to dwa lub trzy juany, ale może ich być więcej. Oprócz kosza w tej zamrażarce, w zależności od producenta, można znaleźć również osobną tacę na lód z małą szufladą do przechowywania pojemników lub worków. Mogą być również używane do szybkiego zamrażania delikatnych owoców.

Przeczytaj też: http://www.okser.pl/zlew-do-kuchni-jaki/

ZOBACZ TEŻ