Przyjaciele od pizzy

0
pizzeria

Jesteś głodny i potrzebujesz zjeść coś na szybko, lecz w miarę pożywnego i smacznego? Szukasz odpowiedniego miejsca, w którym prócz dobrego jedzenia będziesz mógł spotkać się z rodziną bądź znajomymi? Oczywiście istnieje szeroka gama miejsc spełniających powyższe warunki – czy to fast-food, czy restauracja oferująca regionalne lub zagraniczne dania. Jeśli chodzi o kuchnię zagraniczną, obecnie sporym uznaniem cieszy się kuchnia włoska. Przede wszystkim jej głównymi zaletami są szybkie w przygotowaniu oraz bardzo smaczne potrawy, przez co zyskała uznanie wielu klientów. Dlatego warto wybrać miejsca ją oferujące, a zwłaszcza takie jak dobra pizzeria.

Pozbycie się zapachu stęchlizny z ubrań wcale nie jest takie trudne! – Sprawdź sam!

0
pranie

Przechowywanie ubrań w miejscu gdzie jest wilgotno i w dodatku nie ma tam dostępu do powietrza, może skończyć się dla ubrań źle a nawet tragicznie. Zapach stęchlizny niestety jest nie tylko bardzo nieprzyjemny, ale również bardzo trudny do pozbycia się. Nie należy się jednak martwić. Z poniższymi radami, proces pozbywania się zapachu stęchlizny z ubrań będzie dla nas bardzo prosty oraz nie będzie wcale taki czasochłonny, jak można by było się spodziewać. Przekonajcie się sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zapach-stechlizny/

Czym jest stęchlizna?

Stęchlizna to nic innego jak nieprzyjemny zapach ubrań po wypraniu. Skąd się ona bierze? Jej geneza zaczyna się, w przypadku, kiedy wilgotne ubrania kładziemy do szafy, w której nie mają one możliwości, aby wyschnąć. W takiej szafie brak jest dostępu do powietrza czy przewiewu. Ubrania takie zazwyczaj, w krótkim czasie zaczną nieprzyjemnie pachnieć. Często są one dodatkowo ściśnięte między innymi tkaninami, które również przechodzą tym zapachem. Co należy zrobić, aby tego uniknąć?

Suszenie prania

Najprostszym sposobem jest wywieszenie prania od razu po wypraniu. Nie przetrzymujcie ich w pralce oraz nie przekładajcie ich do kosza i nie zostawiajcie ich w na wiele godzin, w oczekiwaniu na rozwieszenie. Najlepiej zróbcie to od razu. Przed zawieszeniem ubrania na suszarkę czy sznurek, warto jest takie ubranie strzepać. Nigdy nie zakładajcie ubrań wyjętych od razu z pralki na siebie. Jeśli zabrakło wam miejsca na suszarce, użyjcie np. wieszaków, drzwi czy także ramy łóżka. Lepiej jest jednak posiadać większą suszarkę na której zmieści się dużo więcej rzeczy. Pamiętajmy, że ubrania zwieszamy z niej dopiero wtedy, kiedy są suche jak wiór. 

Olejek lub soda

Co jednak w przypadku kiedy niestety ubranie nie doschło i zostało włożone do szafy i pojawił się na nim brzydki zapach? Soda oczyszczona sprawdza się do usuwania brzydkich zapachów wręcz idealnie. Aby usunąć nieprzyjemny zapach, wystarczy rozpuścić ją w ciepłej wodzie i psikać nią ubrania ( do psikania najlepsza będzie butelka z atomizerem). Następnie tak potraktowane ubranie wrzuć do pralki i pierz jak zawsze, zapach zniknie z niego w mgnieniu oka.  

Zobacz też: http://www.okser.pl/jak-przechowywac-ubrania/

Soczewki kontaktowe a astygmatyzm

0
Soczewki kontaktowe a astygmatyzm

Przez wiele lat osoby z astygmatyzmem najczęściej korygowały tę wadę okularami. Postęp technologiczny sprawił jednak, że obecnie dostępne są na rynku soczewki dla astygmatyków, które gwarantują wygodę użytkowania i pełen komfort widzenia. Jak rozpoznać astygmatyzm i jakie soczewki należy dobrać odpowiednio do korygowania tej wady wzroku?

L-karnityna – jakie ma właściwości?

0
l-karnityna - jej wpływ na organizm

L-karnityna jest substancją niezbędną i niezastąpioną dla naszego organizmu. Najczęściej jest umieszczana w tabletkach, które są zalecane podczas odchudzania. Głównie wynika to z tego, że pomaga przetransportować więcej kwasów tłuszczowych do komórek, żeby mogły być one spalone w formie energii. Dzięki temu zdolność organizmu do spalania tłuszczu i utraty wagi jest większa.

W jaki sposób działa l-karnityna?

L-karnityna wykazuje aktywny udział w produkcji energii, przez transport kwasów tłuszczowych do mitochondriów komórek. Jej głównym zadaniem jest spalanie zaległego tłuszczów oraz wytwarzanie energii. Nasz organizm jest w stanie samodzielnie syntezować niewielką ilość karnityny, jednak jej podstawowym źródłem jest dieta. L-karnityna jest obecnie również dostępna w formie kapsułek, jako suplement diety.

Jak l-karnityna wpływa na organizm i na funkcjonowanie mózgu?

L-karnityna oprócz swoich właściwości ułatwiających odchudzanie się, może również hamować spadek umysłowy, a dodatkowo przyspieszać pochłanianie nowych informacji. Jest pomocna podczas leczenia osób, które borykają się z chorobą Alzheimera lub chorobą, która ma ścisły związek z mózgiem.

L-karnityna słynie również, że swojego działania ochraniającego nasz organizm przed wystąpieniem cukrzycy typu II. Ma wpływ również na większą wytrzymałość organizmu podczas wysiłku fizycznego, a nawet zmniejsza dyskomfort mięśni po intensywnym treningu.

Czy warto suplementować l-karnitynę?

Zalecana dzienna dawka l-karnityny jest uzależniona od stanu zdrowia osoby, która chce ją zażywać. Jeżeli jesteśmy osobą zdrową, która nie ma żadnych dolegliwości, bezpieczne będzie przyjmowanie 2 g na dobę. Zawsze jest to lepiej skonsultować z lekarzem, żeby mieć pewność, że nam to nie zaszkodzi. Ta substancja może mieć wpływ na zwiększenie objawów niedoczynności tarczycy lub może wchodzić w interakcję z niektórymi lekami, które są przyjmowane przez nas.

L-karnityna jak każda inna substancja, może wywoływać również działania niepożądane takie jak: wymioty, nudności, niestrawność, biegunka, zgaga oraz napady padaczkowe.

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/co-to-jest-l-karnityna-czy-dziala/

Zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem 

0
zwyczaje bożonarodzeniowe

U wielu rodzin jest tak, że nie każdy zwyczaj, który jest wpisany w tradycje Bożego Narodzenia jest ważny. Co ciekawe nie wszyscy praktykują różne zwyczaje. Jest to temat jednak dość drażliwy, ponieważ każdy człowiek jest inny i to jaki ma przekonania lub jakich tradycji przestrzega zależy tylko od niego samego . 

Przeczytaj też: https://www.e-warsaw.pl/zwyczaje-zwiazane-z-bozym-narodzeniem/

Tradycja jako kwestia indywidualna

Polska jako kraj z tradycją posiada wiele zwyczajów, które są uzależnione nie tylko od regionu Polski, ale także od indywidualności każdej rodziny. To co dla nas jest priorytetowe dla innych może wydawać się całkowicie niepotrzebne i niepraktykowane. Są jednak takie zwyczaje, które goszczą w każdym domu bez względu na preferencje. 

Zwyczaje związane z Bożym Narodzeniem

Tradycja wręczania prezentów – jest to bez wątpienia ulubiony moment dla młodszych, nie dajmy się jednak zwariować. Święta to przede wszystkim czas, który możemy spędzić razem z rodziną. Prezenty jest to tylko dodatkowa opcja, która ma pokazać, że pamiętamy o naszych bliskich i są oni dla nas ważni. Pamiętajmy, że prezenty nie mają być luksusowe czy drogie. Liczy się sam gest, a także sposób w jaki obdarujemy daną osobę. 

Sianko pod obrusem nawiązuje ono do narodzin Jezusa Chrystusa, który na świat przyszedł w ubogiej szopce. 

Kolędy – kto wyobraża sobie święta bez najpiękniejszych polskich kolęd? Budują one magiczny nastrój i nadają specjalnego klimatu. Bez nich Święta nie byłyby tak wspaniałe.

Dzielenie się opłatkiem – z języka łacińskiego oznacza dar ofiarny. Tradycja dzielenia się opłatkiem w czasie Wigilii i wypowiadanie życzeń jest nierozłącznym elementem wieczerzy wigilijnej.  Dla innych jest to doskonały czas na wybaczenie lub przeproszenie, osoby, z którą jesteśmy w konflikcie. 

12 potraw wigilijnych – jest to nieodłączna liczba dań, które muszą być obecne na wigilijnym stole. Spośród nich będą potrawy takie jak m.in karp, barszcz czerwony z uszkami, pierogi, kapusta z grzybami czy śledzie. 

Pasta do zębów – którą warto wybrać?

0
pasta do zębów

W dzisiejszych czasach sklepowe półki, aż się uginają od nadmiaru past do zębów. Rodzajów tego produktu jest cała masa. Bez większego problemu możemy wybrać pastę do zębów, która sprosta naszym wymaganiom. Dostępne są pasty wzmacniające, wybielające, dla dzieci, dla palaczy czy do aparatów ortodontycznych. Czym tak naprawdę różnią się one od siebie?

Najpopularniejsze rodzaje past do zębów

Kiedyś w sklepach dostępny był jeden rodzaj pasty, była to pasta uniwersalna. Bez problemu mogła z niej korzystać cała rodzina, łącznie z dziećmi. Obecnie też są dostępne w sklepach, jednak ciężko jest się powstrzymać od wyboru pasty, która jest przeznaczona do zadań specjalnych. Jakie rodzaje past do zębów są najczęściej wybierane?

Pasty do zębów dziecięca

Pasty do zębów dla dzieci różnią się od tych, które są dedykowane dorosłym. Główna różnica to zawartość fluoru w składzie. Pasty dziecięce nie zawierają go wcale, albo bardzo małą ilość. Dlaczego dzieci powinny nie korzystać z past do zębów z fluorem? Ponieważ bardzo często podczas mycia zębów dochodzi o połknięcia pasty, a nadmiar fluoru w organizmie jest niezdrowy.

Pasty wybielające

Pasty wybielające jest to rodzaj past, które cieszą się największą popularnością. To co wyróżnia je na tle innych rodzajów, to obecność środka ściernego w składzie, dzięki któremu możemy w mniejszym lub większym stopniu pozbyć się przebarwień, które widnieją na naszych zębach.

Przeczytaj też: https://www.hemoroidy24.pl/zapalenie-rozciegna-podeszwowego-jak-sie-objawia-ten-problem/

Pasty bez fluoru

Pasty bez fluoru, mimo że z reguły są używane przez dzieci, korzystają z nich również niektórzy dorośli. Zadaniem fluoru jest dbanie o szkliwo, jednak jego wadą jest to, że wypłukuję wapń. Niektóre osoby, które mają tendencję do plomb i ubytków, powinny właśnie taką pastę stosować. Z reguły fluor jest zastąpiony ziołami lub minerałami.

Pasty do aparatów ortodontycznych

Gdy mamy założony aparat ortodontyczny, nasza higiena jamy ustnej jest bardziej zaawansowana. Specjalistyczna pasta do zębów do aparatów ortodontycznych pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności, dlatego warto ją stosować. W składzie takiej pasty znajdują się związki antyseptyczne, które przyczyniają się o wiele bardziej do ochrony jamy ustnej.

Pasty do zębów wrażliwych

Gdy nasze zęby są nadwrażliwe, a szyjki odsłonięte odczuwamy dolegliwości bólowe. Poprzez stosowanie specjalnej pasty do mycia zębów, możemy zminimalizować dyskomfort i cierpienie. Zadaniem takiej pasty jest zamknięcie kanalików nerwowych, co skutkuje większą tolerancją zębów na jedzenie o różnej temperaturze.

Źródło: https://www.e-warsaw.pl/

Korektory do twarzy, do czego służą?

0
jaki korektor do twarzy wybrać?

Korektor, jest potrzebny do idealnego wyrównania naszej cery. Rodzajów jest wiele, ale który wybrać? Większość kobiet zadaje sobie to pytanie, stojąc przed półką sklepową. Z pomocą przychodzi dzisiejszy artykuł, przeczytaj jak dobrać idealny korektor!

Korektor, który jest idealnie dobrany do koloru oraz rodzaju skóry, może zdziałać cuda.
Korektor do twarzy jest bardzo uniwersalnym produktem. Od jego konsystencji i koloru zależy do czego nam posłuży. Poradzi sobie z takimi mankamentami, jak: cieni pod oczami, popękane naczynka, rumień, przebarwienia oraz wypryski.

Jaki korektor do twarzy wybrać?

Aby koloryt naszej skóry twarzy był idealnie wyrównany potrzebujemy korektora w dwóch odcieniach – jeden jaśniejszy, drugi w tym samym odcieniu co nasz podkład.
Jaśniejszy korektor świetnie sprawdzi się pod oczy, najlepiej żeby był pół tonu jaśniejszy od podkładu. Wtedy ładnie rozjaśni nam powierzchnię pod okiem i nada świeżości.
Drugi korektor w odcieniu podkładu, jest idealny do maskowania wszelkich niedoskonałości.

Korektor, który ma być używany przy ciepłej karnacji, powinien posiadać żółte tony. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami jasnej karnacji, lepszym rozwiązaniem będzie korektor w neutralnych tonach.

Korektory do twarzy, do czego służą?

Rodzaje korektorów

Korektor pod oczy, powinien być rozświetlający, o właściwościach nawilżających. Skóra pod oczami jest 5 razy cieńsza, potrzebuje specjalnych kosmetyków. Gdy nasze cienie pod oczami są dość duże, najlepiej sprawdzi się korektor kryjący.

Korektor do skóry suchej, dojrzałej, musi być nawilżający, wtedy jesteśmy w stanie uzyskać bardziej naturalny efekt. Zmarszczki będą ładnie wygładzone. Jeżeli chodzi o konsystencję, wskazana jest lżejsza. Dlatego najlepiej sprawdzi się korektor w pędzelku.

Korektor na niedoskonałości, musi być kryjący. Zazwyczaj występuje w formie sztyftu lub w kompakcie. Ma cięższą formułę, ale dzięki temu daje lepszy efekt.
Na rynku pojawiły się również korektory, które w swoim składzie mają substancję przeciwzapalne. Wtedy mamy produkt 2w1, kryje i leczy.

Korektor na zaczerwienienia, występują w kolorze zielonym. Taki kolor najlepiej neutralizuję zaczerwienienia. Idealny do stosowania na większe partie, takie jak policzki, broda, lub skrzydelka nowa.

Przeczytaj też: http://www.okser.pl/bronzery-do-twarzy-jak-powinno-sie-dobierac-idealny-bronzer/

Jak wygląda catering dietetyczny w stolicy?

0
Jak wygląda catering dietetyczny w stolicy

Warszawa jest największym miastem w Polsce i skupia na swoim terenie osoby o różnych upodobaniach żywieniowych. Warto podkreślić także to, iż w Warszawie żyje wielu obcokrajowców, którzy także preferują odmienną kuchnię. W przypadku cateringu dietetycznego dostępnego w tym rejonie oznacza to, iż musi być on zróżnicowany, dostosowany do potrzeb najróżniejszych osób.

Materiał na dach to nie wszystko – akcesoria na zadaszenie

0
Materiał na dach to nie wszystko – akcesoria na zadaszenie

Wydawać by się mogło, że wystarczy wybrać pokrycie dachowe, by móc zabezpieczyć swoje mieszkanie i wykończyć dom. Jednak to nie wszystko, ponieważ potrzebne są jeszcze różnego rodzaju akcesoria, poprawiające funkcjonalność dachu i jego odporność na działanie różnych czynników zewnętrznych. Wszystkie poznasz w tym artykule.

Blachodachówka – dokup gąsior

Jeśli na Twoim dachu znajduje się blachodachówka, z pewnością chcesz mieć pewność, że dom będzie bezpieczny i odpowiednio wykończony. Oczywiście, nie jest to możliwe bez odpowiednich – dedykowanych danemu modeli blachodachówki – akcesoriów. Jednym z najważniejszych jest gąsior modułowy, który instaluje się na kantach dachu i ma on za zadanie wspomóc działanie rynien i odprowadzać wodę z dachu. Dzięki gąsiorowi, dach jest nie tylko funkcjonalny, ale i wygląda elegancko. Gąsior dopasujesz nie tylko do stylu, ale i do koloru Twojej blachodachówki. Dzięki temu, zadaszenie zyska niepowtarzalny design i zostanie perfekcyjnie wykończone.

Śniegołapy nie tylko w górach

Wiele osób mylnie zakłada, że skoro nie mieszka w górach to śniegołapy nie są potrzebne na ich dachu. To duży błąd, ponieważ nawet niewielkie ilości zalegającego, zamarzniętego śniegu, mogą być sporym obciążeniem dla blachodachówki. Dlatego warto wyposażyć zadaszenie w śniegołapy, które ochronią nie tylko dach przed nierównomiernym obciążeniem śniegu, ale i sprawią, że rynny będą mogły regularnie oczyszczać się z zalegającego śniegu i nie zostaną zerwane pod ciężarem spadającego puchu.

Struktonit – eleganckie wykończenie

Dopełnieniem wykończenia zadaszenia, jest zamontowanie struktonitu, który ma za zadanie dodatkowo ozdobić budynek i przy okazji zakryć elementy, które babysat. Struktonit najczęściej stosuje się na domach starego typu, gdzie nie wszystkie elementy konstrukcji lub też szkieletu domu można było zakryć. Najczęściej dzieje się tak w przypadku krokwi dachowych, które struktonit elegancko zamaskuje i tym samym, doda poszyciu styl.

Jeśli szukasz mniej wymagającego, ale za to trwałego i budżetowego pokrycia, to blacha trapezowa może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

Słomki papierowe

0
Słomki papierowe

Czy wyobraź sobie szaloną imprezę bez drinków z kolorowymi słomkami? Od lat królują one na imprezach i uwielbiają je zwłaszcza kobiety. Jednak stajemy się społeczeństwem coraz bardziej świadomym ekologicznie i te plastikowe słomki odchodzą do lamusa.

Zapytasz może dlaczego?

Wiedza ekologiczna w dzisiejszych czasach otacza coraz większe kręgi, a ludzie zdobywają wiedzę dzięki telewizji, Internetowi a także własnym podróżom. Tak, zmiany na lepsze, jeżeli chodzi w dbaniu o środowisko, nie zawsze wynikają z wiedzy jakie to niesie odległe skutki, ale z chęci zmiany i poczucia winy do czego właściwie już jako ludzie doprowadziliśmy.

Widziałeś kiedyś na zdjęciach piękne azjatyckie plaże? Naprawdę kusiły swoim złotym piaskiem i turkusową wodą, prawda? Niestety tak wyglądają tylko resorty turystyczne, które zarabiają duże pieniądze na turystach z Europy czy Stanów Zjednoczonych. Niestety wiele plaż tonie w śmieciach, nie mówiąc już o tym, że rajskie Malediwy jak i wiele innych miejsc, po prostu przeznacza jedną wyspę na wysypisko śmieci.

Pewnie nie raz widziałeś na National Geographic pięknie, majestatyczne żółwie morskie, pływające w oceanie. No cóż, teraz po oceanach dryfuje wyspa śmieci, która podobno jest tak duża, że mogłaby być wyspą. W oceanie pływają też jednorazowe foliowki reklamowe, w które te majestatyczne żółwie się zaplątują, tracąc pełną ruchomość lub dusząc się. Dotyczy to nie tylko żółwi. Dodatkowo w oceanach pływa masa mikroplastiku, który w dobrej wierze był rozdrobniony, a teraz trafia do przewodów pokarmowych ryb, które i my możemy zjeść!

Rozumiesz już chyba, dlaczego tak modny teraz recykling jest ważny. Jeżeli również chcesz się przyczynić do tej ekologicznej rewolucji już dziś zamknij plastikowe słomki na ekologiczne słomki z papieru. Ekologiczne słomki papierowe są tak samo świetne w użyciu i super sprawdzą się na imprezie jak te plastikowe. Słomki papierowe z papierowe.slomki.biz zaskoczą się swoją wysoką jakością. Dodatkowo nie zanieczyszczają plaż i oceanów!

ZOBACZ TEŻ