Karma bytowa a weterynaryjna – poznaj różnice

0
Karma bytowa a weterynaryjna

Każdy pies i kot zasługują na otoczenie ich należytą opieką. Pod tym hasłem kryje się m.in. zbilansowana dieta, dzięki której czworonogi mogą prawidłowo rozwijać się i funkcjonować w dobrym zdrowiu w dorosłym życiu. Zastanawiasz się nad wyborem karmy i nie wiesz, czy zaoferować pupilowi karmę bytową czy weterynaryjną? Dowiedz się, czym się od siebie różnią i jak wybrać tę właściwą!

Karmy bytowe – oferta dla zdrowego psa i kota

Karmy bytowe to nic innego jak pokarm, który może być podawany każdemu zdrowemu zwierzęciu i stanowić podstawę jego diety (w przeciwieństwie np. do smakołyków, które powinny pojawiać się okazjonalnie). Co oznacza stwierdzenie „zdrowe zwierzę”? Są to zwierzęta, u których nie stwierdzono żadnych konkretnych chorób, takich jak np. cukrzyca, nadwrażliwość pokarmowa bądź alergia, nadwaga, niedowaga, choroby stawów, choroby nowotworowe etc. Najwyższej jakości karmy bytowe, jak np. karmy SPECIFIC™, są pożywieniem zbilansowanym. Oznacza to, że dostarczają do organizmu wszelkie niezbędne składniki odżywcze, takie jak witaminy, minerały, białka, tłuszcze i węglowodany we właściwych proporcjach.

Co niezmiernie istotne, karmę bytową należy dobrać do potrzeb, wymagań i możliwości konkretnego psa lub kota, uwzględniając przy tym m.in. jego rasę, wielkość, wagę, wiek, tryb życia. Dodatkowo wśród karm bytowych znaleźć można te dedykowane np. sukom i kotkom karmiącym oraz ciężarnym, zwierzętom aktywnym (np. psy pracujące), a także karmy wspierające wygląd i kondycję sierści. Karmy te dostępne są w wariancie suchym i mokrym.

Karmy weterynaryjne – oferta dla psa i kota o specjalnych potrzebach żywieniowych

Wiele osób sądzi, że karmy weterynaryjne są lepsze od wyżej opisanych bytowych, bo skoro kupuje się je u lekarza weterynarii, to muszą takie być. Oczywiście jest to błędne założenie. Nie są lepsze czy gorsze, są inne. Ponadto karmy weterynaryjne, inaczej specjalistyczne, są dostępne nie tylko w przychodniach weterynaryjnych, ale w dobrze zaopatrzonych sklepach zoologicznych, a także na stronach internetowych producentów. Karmy weterynaryjne to wyjątkowa grupa produktów dedykowanych zwierzętom zmagającym się z konkretnymi schorzeniami.

Wśród karm weterynaryjnych dla kotów można znaleźć m.in. karmy dostosowane do potrzeb kotów cierpiących na alergie i nietolerancje pokarmowe, choroby nerek, wątroby, serca, żołądka, trzustki i jelit, cukrzycę, kamicę i inne dolegliwości układu moczowego, nadwagę, problemy ze stawami etc. Opiekunowie psów mogą liczyć na podobny, równie szeroki wybór wśród karm weterynaryjnych dla swoich pupili. Karmy te również są zbilansowane i mogą stanowić podstawę diety.

Podawanie zdrowemu psu lub kotu karmy weterynaryjnej nie jest dobrym pomysłem, tak samo jak serwowanie choremu zwierzęciu karmy bytowej. Pamiętaj zatem o regularnych kontrolach w gabinecie weterynaryjnym. Wyniki badań jasno wskażą, czego Twój podopieczny potrzebuje w codziennej diecie!

Natychmiastowa pomoc po urazach

0
artroskopia barku

Urazy takie jak zwichnięcia albo stłuczenia, czy też złamania to najczęściej występujące statystycznie problemy zdrowotne Polaków. Szczególnie się nasilają w okresie letnim, gdy wzmaga się aktywność sportowa na świeżym powietrzu. Niestety wciąż jeszcze bardzo słabo działa państwowa służba zdrowia i docierając do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, musimy się liczyć z bardzo długimi kolejkami. Czeka się kilka godzin nawet wtedy, gdy przychodzimy ze złamaniami u dzieci. Dlatego doskonałą alternatywą może być oferta Centrum Medycznego Gamma. Zapewniana jest pomoc we wszelkiego rodzaju urazach, bo mamy tu gwarantowaną na najwyższym poziomie działającą przychodnię, szpital, ale mamy także dostęp do rehabilitacji. Działa tu najwyższej klasy personel, dla którego medycyna sportowa nie stanowi żadnej tajemnicy. Możemy tu liczyć na bardzo szybką, a przede wszystkim fachową pomoc i diagnostykę z użyciem najnowszego sprzętu.

Medycyna sportowa – jaką pomoc oferuje CM Gama?

Pomoc medyczną, jaką możemy uzyskać w tym punkcie, jest wszechstronna. Zgłaszają się tutaj zarówno emeryci jak też osoby dorosłe, a chodzi nie tylko amatorów uprawiających okazjonalnie sport, ale również o doświadczonych sportowców, którzy ćwiczą regularnie. Jedną z zalet usług tu oferowanych jest to, że gwarantowane są konsultacje, jeżeli chodzi o orzecznictwo sportowe. Dzięki temu można w jednym miejscu przeprowadzić odpowiednie badania, a pacjenci mają zapewnione wydawanie orzeczeń o zdolności do uprawiania konkretnej dyscypliny sportowej. Wszystkie badania realizowane są przez doświadczonego lekarza medycyny sportowej. Każdy, kto przychodzi tu z problemem ortopedycznym, ma gwarantowane odpowiednie pomiary antropometryczne w zakresie wagi i wzrostu, a także właściwe badanie ortopedyczne. Zapewnione są także niezbędne badania laboratoryjne albo obrazowe, jeżeli będą potrzebne do wydania orzeczenia. Można tu także liczyć na profesjonalne zabiegi takie jak artroskopia barku. Ten obszar ruchu jest szczególnie uciążliwy dla wielu sportowców, bo stawy są wystawione na bardzo duże przeciążenia.

Artroskopia barku i inne zabiegi

W punkcie medycznym Gamma realizowane są więc bardzo szczegółowe działania diagnostyczne, ale także niezbędne zabiegi. Aby stwierdzić zakres uszkodzeń, czasem konieczna jest właśnie artroskopia barku, która jest realizowana z wykorzystaniem artroskopu. Wykorzystuje się tu układ optyczny, który jest zakończony kamerą. Dzięki temu można staw obejrzeć od środka i ocenić struktury wewnątrz stawu.

Gryzonie domowe — co warto o nich wiedzieć przed adopcją?

0
Gryzonie domowe

Podczas wizyty w sklepie zoologicznym twoją uwagę przykuł dział z gryzoniami? A może warunki mieszkaniowe i tryb życia nie pozwalają ci na adopcję psa bądź kota? Szczury, chomiki, myszy i ich krewni również mogą dostarczyć domownikom dużo radości. Przed zakupem zwierzaka należy jednak mieć pewność, że podoła się opiece nad nim. Sprawdź, jakie zalety i wady ma hodowla poszczególnych gryzoni domowych.

Szczur

Choć szczury domowe nadal budzą wiele kontrowersji, to mogą pochwalić się sporym gronem fanów. Wbrew pozorom te niewielkie gryzonie są bardzo sympatyczne i towarzyskie. Nie można też im odmówić inteligencji i umiejętności szybkiej nauki, dlatego mogą przypaść do gustu osobom lubiącym uczyć zwierzaki sztuczek. Na dodatek klatka dla szczura hodowlanego nie zajmuje dużo miejsca, a miesięczne wydatki są stosunkowo niewielkie.

Mysz

Mysz domowa to świetna propozycja dla osób, które marzą o towarzystwie zwierzaka, ale nie chcą zobowiązywać się do wieloletniej opieki. Średnia długość tych gryzoni wynosi zaledwie od 1,5 roku do dwóch lat. Na dodatek są tanie, ich utrzymanie nie kosztuje dużo, a klatka zmieści się nawet w mniejszym mieszkaniu. Należy jedynie pamiętać o tym, że myszy preferują życie w grupie, szybko się rozmnażają i są aktywne przede wszystkim nocą.

Chomik

Chomiki nie bez powodu od lat pozostają jednym z najpopularniejszych gryzoni hodowanych w polskich domach. Są tanie, urocze i sympatyczne, a to zaledwie kilka z ich licznych zalet. Po oswojeniu mogą pozwolić na głaskanie i wspólną zabawę. Na dodatek patrzenie na chomika szalejącego na kołowrotku kupionym w sklepie Aquaelzoo może być naprawdę wciągającym i uspokajającym zajęciem.

Świnka morska

Przeciętna świnka morska żyje w zależności od gatunku od 4 do 8 lat, choć można spotkać się z odmianami osiągającymi nawet kilkanaście lat. Jest to zatem odpowiedni zwierzak dla osób, dla których szybka utrata pupila jest trudnym przeżyciem. Świnki morskie są też wyjątkowo przyjaznymi pupilami, które uwielbiają głaskanie i zabawy. Warto jednak wiedzieć, że te urocze gryzonie są aktywne przez cały dzień i są raczej zwierzętami stadnymi.

Szynszyla

Popularność szynszyli nieustannie rośnie, na co z pewnością ma wpływ ich piękny wygląd. Nie oznacza to jednak, że jest to zwierzak dla każdego. Należy pamiętać, że tego typu gryzonie żyją kilkanaście lat, co może być jednocześnie ich wadą i zaletą. Ponadto szynszyle potrzebują dużej klatki i wybiegu. Wymagają także regularnej pielęgnacji, specjalnego pokarmu i częstych wizyt u weterynarza, w związku z czym ich utrzymanie jest dość kosztowne.

Koszatniczka

Hodowla koszatniczki jest dość wymagająca, ale jednocześnie zwierzak może dać domownikom mnóstwo radości. Żyjące od 5 do 9 lat gryzonie uwielbiają zabawy i są bardzo aktywne. Wymagają jednak regularnych kąpieli w specjalnym pyle. Ponadto nie są samotnikami tak jak np. chomiki, dlatego może być konieczny zakup dwóch osobników, co oznacza dodatkowe koszty.

Naturalne kosmetyki dla psów – poznaj ofertę Totobi

0
Naturalne kosmetyki dla psów

Twój pies zasługuje na to co najlepsze – dlatego w Totobi przygotowaliśmy ofertę naturalnych kosmetyków najwyższej jakości idealnie dostosowanych do potrzeb Twojego pupila. Sprawdź produkty dostępne na naszej stronie i zapewnij swojemu czworonogowi doskonałą pielęgnację i komfort każdego dnia.

Szampony dla psów – zadbaj o higienę swojego czworonoga

Dobranie odpowiedniego podstawowego kosmetyku do pielęgnacji jest niezwykle istotne. Szampony marki Totobi to doskonałe produkty przeznaczone do codziennej higieny Twojego psa. Dzięki nim kąpiele staną się o wiele przyjemniejsze i od razu zauważysz pozytywne skutki działania naszych preparatów.

Pomimo że oferowane przez Totobi szampony dla psów są niezwykle delikatne, to są również bardzo skuteczne. Zapewniają doskonałe oczyszczenie i pielęgnuję wrażliwej skóry Twojego pupila. Regularne stosowanie przyczynia się do poprawy jakości sierści i  pozwala pozbyć się jej martwej części. Odpowiednia higiena umożliwia także wczesne wykrycie ewentualnych problemów dermatologicznych oraz obecność pasożytów zewnętrznych. Codzienne kąpiele to także szansa na poprawę relację pomiędzy człowiekiem a zwierzęciem oraz potencjalne źródło świetnej zabawy.

Naturalne szampony dla psów Totobi są również w 100% wegańskie. Podczas ich produkcji nie użyliśmy żadnych surowców pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo każdy produkt testowany był na ludziach w celu uzyskania całkowitej pewności czy są one w pełni bezpieczne dla naszych czworonogów.

Naturalne perfumy dla psa – zwalczają nieprzyjemny zapach

Niestety nawet odpowiednia pielęgnacja i dbanie o higienę pupila może nie wystarczyć. Wiele czynników może wpływać na to, że nasz ulubieniec będzie nieprzyjemnie pachniał. Może to być uciążliwe zarówno dla właściciela, jak i osób z jego otoczenia. Jako że zależy nam na naszym psie i nie chcemy, by sprawiał komukolwiek dyskomfort, powinniśmy sięgnąć po środki maskujące brzydki zapach.

Perfumy dla psa powinny być przede wszystkim delikatne. Wszystko przez bardzo czuły węch tych zwierząt – intensywny, ostry zapach będzie dla nich bardzo drażniący. Dlatego nasze produkty bazują tylko, i wyłącznie na naturalnych składnikach, które jednocześnie odżywiają i regenerują skórę Twojego pupila.

Zachęcamy do sprawdzenia pozostałych kategorii w naszym sklepie, gdzie znajdziesz wszystko, co potrzebne, aby prawidłowo zadbać o zdrowie i samopoczucie Twojego pupila. Poza kosmetykami w naszym asortymencie posiadamy także wartościową karmę i przekąski, jak również wiele ciekawych zabawek zapewniających doskonałą rozrywkę. Pokaż, że zależy Ci na swoim psie – zapraszamy.

Jak wygląda wizyta w klinice dermatologicznej?

0
Jak wygląda wizyta w klinice dermatologicznej

Dermatolodzy to lekarze, którzy zajmują się schorzeniami skóry. W trakcie wizyty w gabinecie dermatologicznym badają oni skórę i poszukują nieprawidłowości. Wyróżnić można dermatologię kliniczną i doświadczalną.

Dlaczego warto wybierać rękawiczki nitrylowe?

0
Dlaczego warto wybierać rękawiczki nitrylowe

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe pojawiły się w naszym życiu niedawno i dzisiaj zna ten produkt chyba każdy. Przed pandemią akcesoria tego typu kupowane były przez znacznie mniejszą grupę osób. Wśród różnych rodzajów rękawiczek, to właśnie rękawiczki nitrylowe wybierane są najczęściej. Skąd bierze się ich popularność?

Dziewczyno czy już kiedyś pachniałaś perfumami z dużym m na flakonie?

0
Dziewczyno czy już kiedyś pachniałaś perfumami z dużym m na flakonie

Twórcy zapachów perfum dosłownie prześcigają się w różnego rodzaju pomysłach które mają przyciągnąć do nich klientki.

I klientów także. W każdym bądź razie już od dłuższego czasu na rynku są perfumy damskie które mają na co prawda nie każdym ale jednak większości z tej marki dużą literę M. Czy i ty droga koleżanko pachniałaś już kiedyś takimi perfumami? A może właśnie teraz masz dopiero zamiar poznać bliżej te zapachy? Jeżeli tak właśnie jest i jeżeli rzeczywiście przymierzasz się do zakupów perfum tego typu to my w tym miejscu polecamy ci dokonanie ich na stronie internetowej naszym zdaniem bardzo dobrego sprzedawcy. Jeżeli go jeszcze nie znasz to doprawdy niczego nie straciłaś. Polecamy ci albowiem żebyś już teraz weszła na jego portal internetowy. Link do niego masz podany poniżej. Wejdź tutaj od razu i także niezwłocznie rozpocznij swoje zakupy bardzo dobrych perfum. Będą to markowe perfumy prawie zawsze z dużą literą M na flakonie.

Czy perfumy z literą M na flakonie to perfumy renomowane?

Sklep o którym wam opowiadamy drogie panie sprzedaje tylko znakomite zapachy światowej sławy. Sprzedaje je w formie oryginalnej a więc w znakomitych flakonikach i w postaci substytutów. A zatem czy chcesz miła pani kupować doskonałe perfumy z literą M na flakonie? Jeżeli tak to naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie żebyś już teraz zaczęła to robić. Polecamy ci w takiej sytuacji wejście na naszym zdaniem znakomity portal do którego strony internetowej link masz podany poniżej. Już teraz warto zostać jego klientką i kupować tutaj sobie idealne perfumy z literą M na flakonie. Niechaj te perfumy staną się twoim zapachem rozpoznawczym. Nie wątpimy w to że tak właśnie będzie i to już niedługo zwłaszcza jeżeli rozpoczniesz regularnie zakupy towaru którym są mexx perfumy. Jak wszystkie widzicie trudno odmówić pomysłowości autorom flakoników do tych perfum. A już niedługo poznacie je bliżej. Zarówno wspomniane flakoniki jak również ich niepowtarzalne zapachy.

Czym zajmuje się i komu pomaga radca prawny?

0
Czym zajmuje się i komu pomaga radca prawny

Terminologia prawnicza bywa skomplikowana. Nawet osoby z wykształceniem kierunkowym gubią się czasem w gąszczu podobnie brzmiących, niejednoznacznych pojęć. Nic zatem dziwnego, że o sporych problemach mówią także te osoby, które nie mają dużego doświadczenia w tym zakresie. Kim jest zatem radca prawny i co robi?

Systemy ERP

0
Systemy ERP

System ERP może się przydać każdej firmie. Zarówno małe firmy, jak i duże przedsiębiorstwa mogą skorzystać z tego oprogramowania. Największym atutem systemu jest fakt, że można sprawnie i kompleksowo zarządzać przedsiębiorstwem.

Czy kurs niemieckiego online może być skuteczny?

0
Czy kurs niemieckiego online może być skuteczny

Znajomość języków obcych jest jedną z bardziej pożądanych umiejętności na rynku pracy. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na opanowanie kolejnej obcej mowy. Dużą popularnością w tej kategorii cieszy się język niemiecki. Wśród chętnie wybieranych metod pojawiają się kursy online. Czy taki model nauki jest efektywny?

ZOBACZ TEŻ