Czy można mieszać ze sobą różne gatunki herbat?

Mieszanki herbaciane tworzy się najczęściej z wielu gatunków roślin, pochodzących z odmiennych stref oraz plantacji. Ich przyrządzeniem zajmuje się profesjonalny kiper, który poszukuje idealnych składników do przyrządzenia odpowiedniej kompozycji. Mieszanki herbaciane składają się nierzadko z kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu starannie wyselekcjonowanych komponentów.

Earl grey

Earl grey stanowi tradycyjną mieszankę chińskich lub indyjskich herbat. Napar jest niezwykle aromatyczny, dzięki zawartości esencjonalnego i aromatycznego olejku bergamotowego. Nazwa herbaty wywodzi się od hrabiego Charlesa Greya, którzy otrzymał mieszankę jako dyplomatyczny podarunek. Obecnie najpopularniejsza jest jej cejlońska odmiana, charakteryzująca się pełnym i wyrazistym smakiem, którą zamówić można na stronie internetowej sklepu Big-active.pl.

English Breakfast

Angielska herbata śniadaniowa ma mocny smak i esencjonalny aromat. Zaleca się ją pić przy porannej gazecie i kawie. Brytyjskie śniadanie jest niezwykle wyraziste i sycące, dlatego mieszanka została stworzona na bazie indyjskiej herbaty Assam oraz cejlońskich i afrykańskich gatunków.

Irish Breakfast

Napój stanowi odpowiednik angielskiej kompozycji. Ma równie mocny smak i wyrazisty aromat, a jej barwa jest bardzo ciemna.

English Afternoon

Napar ma łagodny i delikatny smak. W przeciwieństwie do angielskiej herbaty śniadaniowej, do jej produkcji wykorzystuje się cejlońskie indyjskie gatunki roślin w nieco innych proporcjach, dzięki czemu idealnie komponuje się ona z lekkim podwieczorkiem.

Rosyjska Karawana

Tradycja herbaty sięga XIX wieku, kiedy do Rosji specjalnymi karawanami przywożono chińskie i tajwańskie gatunki. Do jej wytworzenia stosuje się również dymne odmiany ze Wschodu – Lapsang Souchang.

Istnieje wiele kompozycji herbat, których elementy pochodzą z różnych rejonów świata. Przy wyborze idealnej mieszanki, warto kierować się smakiem i aromatem. Nie bez znaczenia są również właściwości konkretnych gatunków. Wybrana przez nas mieszanka może bowiem okazać się skuteczna jako antidotum na wiele chorób i dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here