Wybieramy odpowiednie biurko do dziecięcego pokoju

0
biurko dziecięce
fot. Pixabay.com

Dzieci, które już na dobre rozpoczęły swoją przygodę z edukacją i szkołą, bardzo potrzebują swojego miejsca, przy którym odrobią zadania domowe i zasiądą do nauki. Dlatego też wybór odpowiedniego biurka do dziecięcego pokoju jest bardzo istotną kwestią. Warto dobrze rozważyć zakup i zdecydować się na takie, które będzie najbardziej funkcjonalne z perspektywy naszej pociechy.

Przeczytaj też: https://www.um.pl/biurko-dzieciece-jak-wybrac-idealne-biurko-dla-dzieci/

Jakie cechy powinno mieć idealne dziecięce biurko?

Jeśli wybieramy biurko dla dziecka, pamiętajmy o tym, że to ono jest w centrum uwagi w tej sprawie. Do jego wzrostu i budowy ciała powinny więc być dostosowane jego wymiary czy powierzchnia blatu. Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby dziecko podczas odrabiania prac domowych prawidłowo siedziało, kształtowało odpowiednią postawę i od najmłodszych lat dbało o kręgosłup. Dlatego też biurko do odrabiania zadań musi być ergonomiczne, a Ty podczas zakupu powinieneś zwrócić również uwagę na to, czy klawiatura laptopa czy komputera, a także ich ekrany będą odpowiednio oddalone od oczu i dłoni dziecka, czy nadgarstki będą układać się w odpowiedniej pozycji podczas pisania, a także postawy ciała, którą przyjmie dziecko podczas odrabiania lekcji.

Pamiętaj również o tym, że zarówno biurko, jak i stojące przy nim krzesło muszą być dostosowane do wzrostu dziecka. Tak, aby mogło samo zasiąść do pracy przy biurku i nie musiało prosić się o pomoc. Zadbaj również o to, aby nie posiadało ono ostrych krawędzi czy wystających rogów. Bezpieczeństwo dziecka jest przecież Twoim priorytetem.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając biurko dla dziecka?

Wybierając biurko dla dziecka, warto również wziąć pod uwagę jego preferencje. Zapytaj więc swojego świeżo upieczonego ucznia, przy jakim biurku chciałby na co dzień spędzać czas. Wyobraźnia dziecięca jest, jak wiemy, nieograniczona, i nie wszystkie zachcianki jesteśmy w stanie spełnić, jednak podczas rozmowy z dzieckiem możemy się naprawdę zainspirować tym, co nam powie i czego się po swoim nowym mebelku w dziecięcym pokoju spodziewa.

Jeśli już zdecydujecie się wspólnie na zakup biurka, pora również wybrać odpowiednie krzesło. Tutaj również kluczowe znaczenie ma ergonomia, jego wysokość i komfortowe korzystanie. Nie zapominaj o tym, że krzesło powinno mieć możliwość regulowania wysokości i oparcia, a także posiadać podłokietniki. Takie rozwiązania ułatwią dziecku zachowywanie prawidłowej postawy ciała.

Zobacz też: http://www.okser.pl/wybieramy-najodpowiedniejsza-szafe-do-sypialni/

Czy opłaca się zostać żołnierzem? 

0
żołnierz

Czasy, kiedy służba wojskowa była obowiązkowa, rokrocznie zdejmowały sen z powiek wielu poborowym. Dzisiaj jednak odeszły one w niepamięć. Od kiedy zawieszono obowiązkową służbę wojskową, armia postawiła na profesjonalizacja. Założenie munduru dla wielu okazały się być ciekawą perspektywą zawodową oraz sposobem na życie. Dzisiaj wyjaśnimy, w jaki sposób zostać żołnierzem i czy kariera w takim zawodzie jest opłacalna. Jesteście ciekawi? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/jak-zostac-zolnierzem-czy-oplaca-sie-zaczac-kariere-w-wojsku/ 

W jaki sposób zostać żołnierzem z zawodu? 

W dzisiejszych czasach żołnierzem z zawodu może zostać każdy chętny. Nie trzeba mieć odbytej zasadniczej służby wojskowej, niemniej jednak z całą pewnością jest to duża zaleta. Odbyta służba wojskowa czy kurs szkolenia rezerwy na studiach pomagają w zdobyciu zawodu. Jednak kiedy jest się całkowicie zielonym, ale posiada się odpowiednią sprawność fizyczną i warunki zdrowotne, nie ma żadnych przeciwwskazań, aby spróbować swoich sił w wojsku. 

Kiedy od młodych lat czujemy pociąg do wojska, powinniśmy zdecydować się na uczęszczanie do szkoły mundurowej. Naukę możemy kontynuować w wyższych szkołach wojskowych lub złożyć dokumenty na studia bez wcześniejszej nauki w liceum mundurowym. Pamiętajmy jednak, że to dopiero pierwszy krok w szeroko rozumianej karierze żołnierza. Żołnierzem zawodowym można stać się mając doświadczenie logistyczne, a nawet informatyczne. Najnowocześniejsze uzbrojenie oraz technika wojskowa łączy się z informatyką oraz programowaniem. Armia umożliwia też dużą elastyczność, jeżeli chodzi o wybór przyszły ścieżki zawodowej. Najwięcej informacji uzyskamy udając się do najbliższej siedziby Wojskowej Komendy Uzupełnień 

Jak rozpocząć karierę w wojsku? 

Niezależnie od tego, czy wcześniej mieliśmy jakieś doświadczenie w wojsku, powinniśmy pamiętać o pewnej specyfice zawodu żołnierza. Nie jest to praca jak każda inna. Jest to służba mundurowa, na której ciąży ogromna odpowiedzialność. Żołnierz w czynnej służbie jako pierwszy rusza do walki. Zawodowy żołnierz musisz też zaakceptować silnie hierarchiczną strukturę, która panuje w wojsku. Z pewnością nie odnajdą się to tak zwane lekko duchy, które mają problem z przyjmowaniem rozkazów od innych. 

Taki zawód powinny rozważyć przede wszystkim osoby, które lubią porządek i jasno wydawane rozkazy. Będzie to też dobra praca dla wielbicieli militariów i pojazdów, których na co dzień nie spotyka się na ulicę. Wojsko co rok zachęca do wstępowania w szeregi żołnierzy zawodowych, zatem każdy powinien bardzo mocno i szczerze zastanowić się, czy kariera w wojsku byłaby dla niego odpowiednią ścieżką zawodową na przyszłość. 

Zobacz też: http://www.okser.pl/czy-zawod-gamera-jest-oplacalny/

Torba XXL – wybierz dla siebie najlepszą!

0
Torba XXL przyda się na wiele okazji
fot. Pixabay.com

Do pracy, na spotkanie, podczas zakupów – torba XXL przyda się w wielu sytuacjach. Jej niewątpliwą zaletą jest to, że pomieści naprawdę wiele, a my nie musimy się ograniczać. Jest na tyle uniwersalna, że sięgnąć po nią może zarówno elegancka biznes woman, jak i kobieta, która preferuje luźny strój, który zapewnia swobodę i nieskrępowane ruchy.

Przeczytaj też: https://www.dailyvibes.pl/torby-xxl-jak-dobrac-idealna-dla-siebie/

Torba XXL i jej zalety

Maxi bag, czyli właśnie torba w wymiarach XXL, od jakiegoś czasu jest bardzo popularnym dodatkiem. Jej rozmiary przemawiają za tym, że jest przede wszystkim bardzo użyteczna i daje dużą swobodę, jeśli chodzi o ilość rzeczy, jakie musimy zabrać ze sobą na spotkanie, do pracy czy też na zakupy. Nic więc dziwnego, że cieszy się ona taką popularnością.

Dziś torby XXL występują w tak różnych postaciach, że każda z kobiet z pewnością znajdzie coś, co będzie idealnie dopasowane do jej potrzeb i preferencji. Worki, shopper bagi lub klasyczne torebki usztywnione po bokach to te najczęściej dziś wybierane modele. Pojemne, wygodne i praktyczne – składają się z jednej dużej kieszeni, która ukrywa kilka innych w środku. Sama torebka może być zapinana na zatrzask lub zamek. Występują też modele, które są otwarte.

Jak dobrać odpowiednią dla siebie torbę XXL?

Torba XXL, z uwagi na jej gabaryty, zawsze rzuca się w oczy. Jej dobre dopasowanie jest więc kluczowe, jeśli chcemy się dobrze prezentować. Jeśli więc potrzebujemy torby do pracy, która pomieści wiele rzeczy, w tym także na przykład laptopa, postawmy na model trwały i dobrej jakości, ale jednocześnie w uniwersalnych barwach. Czerń, granat lub brąz powinny być tymi kolorami, wśród których powinnyśmy poszukiwać idealnego dla nas rozwiązania.

Natomiast w przypadku gdy torba XXL jest nam potrzebna na mniej formalne okazje, wówczas możemy uruchomić wodze wyobraźni. Choć dobrze przejrzeć wcześniej garderobę, aby mieć pewność, że mimo wszystko będzie pasowała do tego, co nosimy na co dzień. Ponadto jeśli zależy nam na podążaniu za modą, torba XXL może być w kolorach, które dominują w tym sezonie.

Warto również wiedzieć, że choć torba XXL jest uniwersalna i tak naprawdę dobrze będzie się prezentować na ramieniu każdej z nas, panie o niższym wzroście muszą również zwrócić uwagę na jej rozmiary i gabaryty. Powinny wybierać spośród takich modeli, które choć w wersji XXL, są zgrabne i nie przytłoczą ich swoją wielkością.

Zobacz też: http://www.okser.pl/torebka-listonoszka-najlepszy-wybor-na-co-dzien/

Oczyszczenie organizmu na wiosnę 

0
detox

Wiosna jest idealnym momentem na to, aby oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn oraz złogów jelitowych. Dieta zimowa jest bardzo uboga w warzywa i owoce. Taki rodzaj diety może sprzyjać zaburzeniu pracy jelit oraz wątroby. Kiedy potrzebny jest nam wiosenny detoks? Jak oczyścić jelita i pobudzić je do pracy? Co jest najlepsze na detoks organizmu? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/wiosenne-oczyszczanie-organizmu/ 

Dlaczego potrzebny jest nam wiosenny detoks? 

Organizm człowieka codziennie poddany jest kontaktowi z wieloma substancjami chemicznymi, które mogą doprowadzić do powstania wielu schorzeń upośledzające funkcjonowanie organizmu. 

Kiedy w naszym organiźmie zalega nadmierna kumulacja toksyn może to doprowadzić między innymi do: 

 • spowolnienia procesów przemiany materii
 • nadwagi
 • reakcji alergicznych
 • suchej i podrażnionej skóry
 • wysypki
 • osłabionych oraz łamliwych włosów i paznokci
 • bólów głowy 
 • bezsenności
 • ogólnego zmęczenia 

Jedne z najważniejszych symptomów poważnych zaburzeń funkcjonowania organizmu, a zwłaszcza wątroby, która odpowiedzialna jest za detoksykację organizm. 

W jaki sposób oczyścić jelita i pobudzić je do pracy? 

Zaburzenie funkcji jelit doprowadza do spowolnienia perystaltyki, co ma duże znaczenie podczas procesów trawiennych, a ściślej mówiąc ich spowolnienia. Jelita wpływają na cały organizm. Badania kliniczne ostatnich lat udowodniły, że przeciążenie jelit oraz ich podrażnienie względem mnie tak zwany zespół nieszczelnego jelita. 

Przerwanie ciągłości i ścian jelit, czyli naturalnej bariery izolującej toksyny jelitowe, powoduje przedostanie się toksyn do ustroju. Pociąga to za sobą szereg konsekwencji mających charakter upośledzeń fizjologicznych procesów oraz ziele go pogorszenia się stanu zdrowia. Oczyszczenie organizmu należy więc rozpocząć od oczyszczenia jelit, a ściślej  mówiąc od zapobiegnięcia problemom jelitowym poprzez regularne usprawnienie ich pracy. 

Jakie zioła są dobre na detoksykację nerek i wątroby? 

Wątroba odpowiada na metabolizm wielu związków, a także zachodzą w niej procesy przemian szkodliwych produktów przemiany materii. Zaburzenia funkcjonowania wątroby mogą manifestować się na wiele sposobów, a jednym z nich może być kumulacja w organizmie zbędnych związków. Wówczas pojawia się chroniczne zmęczenie, problemy trawienne, a także przyrost masy ciała. Żeby wspomóc oczyszczenie organizm warto jest stosować lekkostrawną dietę, a także pić zioła pobudzające pracę wątroby. 

Doskonale sprawdzał się tutaj działa tak jak mniszek lekarski, karczoch, ostropest plamisty czy korzeń czarnej porzeczki lub kurkuma. Należy mieć takie składniki w swojej kuchni, ponieważ są one w stanie pomóc nam w problemach związanych nie tylko z funkcjonowaniem układu trawiennego, ale również do ogólnej poprawy naszego zdrowia. 

Zobacz też: http://www.mimamo.pl/odmiedniczkowe-zapalenie-nerek-przyczyny-objawy-i-sposob-leczenia/

Kosmetyki regenerujące zniszczone włosy

0
sposoby na regenerację włosów
fot. Pexels.com

Każda z kobiet marzy o pięknych i lśniących włosach, jednak większość z nich lubi także eksperymentować z uczesaniem. Nieustanne używanie prostownicy, lokówki, suszarki czy cienkich gumek sprawia, że włosy stają się osłabione, przesuszone i łamliwe. Jak zadbać o włosy, aby nie doprowadzić ich do tak nagannego stanu? Jakie kosmetyki pielęgnujące używać?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/kosmetyki-znieszczone-wlosy/

Keratyna na włosy

Na półkach sklepowych można znaleźć wiele produktów do włosów, które zawierają w składzie keratynę. Dlaczego jest tak eksploatowana przez koncerny kosmetyczne? Keratyna odbudowuje ubytki w strukturze włosa – po jej regularnym stosowaniu włosy wyglądają zdrowo i są silnie nawilżone i wygładzone. Natomiast zabieg keratynowy daje natychmiastowy efekt, który może się utrzymać nawet pół roku. 

Farbowanie włosów henną

Istnieje przekonanie, że farbowanie niszczy włosy. Po części jest to prawda. Jednak jeśli wybierzemy mieszanki barwiące oparte na naturalnych składnikach, możemy mieć pewność, że włosy nie tylko uzyskają ładny kolor, ale również zachowają dobrą kondycję. Do koloryzacji włosów warto wybrać hennę, dzięki której można uzyskać naturalne, lecz intensywne barwy.  

Termoochrona włosów

Zamiłowanie do częstego używania prostownicy czy suszarki może okazać się zgubne dla naszych włosów. Na szczęście na rynku są dostępne produkty chroniące łuskę włosa przed wysokimi temperaturami. Produkty z termoochroną otulają włosy, zapobiegając wniknięciu ciepła w ich strukturę. 

Domowe zabiegi na włosy

Dobre kosmetyki do włosów mogą być drogie. Równie skuteczne mogą okazać się samodzielnie przygotowane mieszanki z produktów pochodzących z naszej kuchni. Miód stanowi naturalną alternatywę dla odżywki, ponieważ ma właściwości silnie nawilżające. W przypadku osłabionych włosów warto sięgnąć po piwo, które może posłużyć jako dobra płukanka. Jeśli zastosujemy maseczkę jajeczną na włosy, możemy się spodziewać wyraźnej poprawy kondycji naszej czupryny.

Zobacz także: http://www.okser.pl/keratyna-dla-silnych-i-zdrowych-wlosow/

 

Grypa u dziecka – objawy, powikłania, leczenie

0
grypa

Translator wszystkich dróg oddechowych która wywołana jest przez wirusy grypy A, B i C. Jej początek może być nagły i przebiegać tak, jak ostra infekcja. Należy dodać, że grypa należy do chorób śmiertelnych. Może ona prowadzić zaplenia mięśnia sercowego czy zapalenia opon mózgowych, które są w dużym stopniu zagrażające życiu. Leczenie polega na stosowaniu leków przeciwbólowych i przeciwgorączkowych. Czym dokładnie jest grypa? Jakie są jej objawy? Jak ją leczyć? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/grypa-u-dziecka-objawy-leczenie-profilaktyka/ 

Grypa – czym dokładnie jest?

Grypa jest infekcją wirusową, która wywołana jest przez wirusa grypy. występuje ona sezonowa, a szczególnie nasilona jest w okresie jesienno-zimowym. Wirus grypy rozprzestrzeniony jest po całym świecie, a do zakażenia dochodzi drogą kropelkową. Może być to również bezpośredni kontakt z osobą zakażoną. Co więcej, w każdym roku choruje na nią 10% dorosłych i 30% dzieci.

Objawy grypy

Objaw Występowanie/stopień nasilenia
Gorączka Nawet do 40 stopni C (utrzymuje się przez około 3-4 dni)
Dreszcze Silne, zwłaszcza przed pojawieniem się gorączki
Bóle stawów Bardzo silnie odczuwalne 
Bóle głowy Bardzo silnie odczuwalny
Katar Występuje często, ale nie zawsze
Kaszel Silny, duszący, uporczywy
Ból gardła Rzadko
Zapalenie spojówek Występuje często
Krwotoki z nosa Występuje często

 

Jakie mogą być powikłania po grypie i kto jest na nie narażony?

Do powikłań grypy może dojść u każdego chorego, a zwłaszcza u osoby, u której infekcja nie była do końca odpowiednio wyleczona. Do grupy ryzyka należą:

 • osoby z nadwagą i otyłością
 • dzieci poniżej 5 roku życia
 • osoby starsze powyżej 65 roku życia
 • chorzy na cukrzycę, choroby płuc, choroby układu sercowo – naczyniowego
 • kobiety w ciąży

Powikłania po grypie to między innymi: 

-zapalenie płuc,

-przewlekłych jak astma,

-choroba niedokrwienna serca,

-niewydolność serca,

-zapalenie mięśnia sercowego,

-zapalenie opon mózgowo

–rdzeniowych,

-niewydolność wielonarządowa.

Grypa – sposób leczenia

Leczenie grypy polega na tak zwanym leczeniu objawowym. Zalecany jest wówczas odpoczynek, zażywanie odpowiednich leków przeciwgorączkowych, przeciwbólowych, przeciwzapalnych i wykrztuśnych. Ważne jest również dbanie o odpowiednią dietę i nawadnianie organizmu (co najmniej 2 litry płynów dziennie). Zalecane jest również stosowanie leków przeciwwirusowych.

Zobacz też: http://www.okser.pl/angina-jedna-z-najczestszych-infekcji-bakteryjnych-u-dzieci/

Prosta maseczka regenerująca włosy peruki

0
Prosta maseczka regenerująca włosy peruki

W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy podzielić się z naszymi czytelnikami tradycyjnym przepisem na maseczkę, która to pozwala ograniczyć do minimum wypadanie włosów, a dodatkowo znacznie je wzmacnia. Produkty stanowiące jej główne składniki nabędziemy w niemalże każdym sklepie czy aptece, a dodatkowo nie wydrenują one z całą pewnością portfela. Zaczynajmy!

Aby przygotować maseczkę do regeneracji peruki, potrzebne będzie nam jedno jajko, jedna łyżka oleju rycynowego oraz jedna łyżka nafty kosmetycznej. Pierwszym krokiem na drodze do przygotowania mieszanki jest rozbicie jajka i usunięcie z niego białka – potrzebujemy bowiem wyłącznie żółtka, które przelać należy następnie do niewielkiej miseczki i przy pomocy łyżeczki lub widelca przekształcić ze stanu stałego w płynny. Następnie do żółtka dodajemy łyżeczkę oleju oraz nafty, a całość dokładnie mieszamy, aż do uzyskania jednolitej, gęstej konsystencji.

Samodzielnie przygotowaną maseczkę nanosimy następnie rękoma na włosy peruki i delikatnie wcieramy zarówno w poszczególne pasma, jak i w skórę głowy. Jeżeli jest to możliwe, pozostawiamy ją na głowie przez dwadzieścia do trzydziestu minut, a następnie kilkukrotnie spłukujemy – na początku wodą, a następnie odpowiednim szamponem.

Jeżeli kurację taką powtarzać będziemy regularnie, z całą pewnością zauważymy, że po niedługim czasie nasze włosy staną się o wiele mocniejsze oraz bardziej błyszczące. Będzie to zasługa zawartych w maseczce witamin i mikroelementów, których nasza fryzura tak desperacko potrzebuje. Nakładanie mieszanki to dodatkowy masaż skóry głowy, który pobudzi do działania naczynia krwionośne i sprawi, że będą one dostarczały mieszkom włosowym niezbędnych witamin oraz mikroelementów. Z doświadczenia powiedzieć możemy, że najlepsze efekty daje aplikacja maseczki w odstępach od dwóch do trzech dni. Nie nakładajmy jej zbyt często, gdyż może to doprowadzić do podrażnienia skóry oraz (w niektórych przypadkach) nawet do reakcji alergicznej skóry na poszczególne jej składniki.

Dobry sprzęt pomoże w walce z cukrzycą!

0
Dobry sprzęt pomoże w walce z cukrzycą

Jedną z najpowszechniejszych chorób w obecnych czasach jest cukrzyca. Nie bez przyczyny nazywa się ją także chorobą dwudziestego pierwszego wieku. Wszystko dlatego, że zachorowalność na tę chorobę ściśle powiązana jest z warunkami i rozwojem cywilizacyjnym. Sprawy nie ułatwia także z pewnością fakt, że objawy tejże choroby są czasami nie wyczuwalne, nawet przez długie lata.

Urlop okolicznościowy i urlop szkoleniowy – co warto o nich wiedzieć?

0
urlop

Kiedy i w jakich sytuacjach możesz ubiegać się o urlop okolicznościowy? Jakie przepisy dotyczą kwestii urlopu szkoleniowego? Bez obaw, zaraz rozwiejemy wszystkie Twoje wątpliwości. Są to między innymi okoliczności takie jak: ślub, śmierć w rodzinie czy urodziny dziecka. Warto wiedzieć jakie zasady dotyczą przyznawania takiego urlopu oraz jego wymiaru.

Przeczytaj też: https://www.ipo.pl/urlop-okolicznosciowy/ 

Urlop okolicznościowy – ślub, pogrzeb, urodziny dziecka

O urlop okolicznościowy wnioskuje pracownik. Takie rodzaj urlopu dostaje w dni, które zgodnie z rozkładem pracy są dniami jego pracy. Na cały dzień, niezależnie od liczby godzin pracy, jakie przewidywał harmonogram.

Pracownikowi przysługują 2 dni urlopu okolicznościowego w przypadku:

 • ślubu,
 • urodzin dziecka,
 • zgonu i pogrzebu żony, męża, dziecka, ojca, matki, ojczyma lub macochy.

Urlop okolicznościowy  – 1 dzień 

Pracownikowi przysługuje 1 dzień urlopu w razie:

 • ślubu dziecka,
 • zgonu i pogrzebu siostry, brata, teściowej, teścia, babki, dziadka,
 • innej osoby pozostającej na jego utrzymaniu lub pod jego bezpośrednią opieką.

Co jeśli nie doszło do wydarzenie, które było powodem wzięcia urlopu okolicznościowego?

Wówczas pracownik może założyć wniosek o urlop, który zostanie mu udzielony na dni wolne. W przypadku kiedy tego nie zrobi, straci wynagrodzenie. 

Warto pamiętać jednak, że pracownik po rozwodzie ma możliwość  skorzystać z urlopu okolicznościowego w przypadku śmierci i pogrzebu teściowej czy teścia.

Wynagrodzenie za urlop okolicznościowy pracodawca oblicza identyczne jak w przypadku urlopu wypoczynkowy.

Ile przysługuje dni urlopu szkoleniowego? 

Zależy to przede wszystkim od jego rodzaju:

 • egzamin eksternistyczny – 6 dni,
 • maturalny egzamin – 6 dni,
 • egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie/egzamin zawodowy – 6 dni,
 • przygotowanie pracy dyplomowej oraz przygotowanie i przystąpienie do egzaminu dyplomowego – 21 dni w ostatnim roku studiów.

Pracownikowi będzie przysługiwać więcej, niż jeden urlop szkoleniowy, w przypadku kiedy przystępuje do więcej, niż jednego egzaminu.

Zobacz też: http://www.okser.pl/podstawowe-informacje-o-urlopie-platnym/ 

Jaką biżuterię kochają kobiety? Wskazówki dla gentlemanów

0
Jaką biżuterię kochają kobiety

Wybór biżuterii dla swojej wybranki to dla wielu panów prawdziwe wyzwanie. Jeśli chcesz podarować wybrance swojego serca elegancką biżuterię, masz imponujący wybór, który jednak nie ułatwia decyzji panom niezorientowanym w kwestii kobiecych ozdób. Możesz postawić na złoto lub srebro, platynę i kamienie szlachetne, kolczyki, naszyjniki damskie, pierścionki, zegarki – potrzebujesz wskazówek, jak poruszać się po tym świecie i wybrać biżuterię idealną?

ZOBACZ TEŻ