Czym jest uosobienie?

Mówi się czasem, że ktoś jest uosobieniem cierpliwości. Co to uosobienie?Co oznacza powiedzenie o kimś w ten sposób? Żeby odpowiedzieć na to pytanie najpierw trzeba zastanowić się, w jakim kontekście jest omawiana ta kwestia. Najprościej mówiąc uosobienie oznacza, że ktoś jest pełen jakieś cechy i nadaje jej ludzkie znaczenie. Mówi się, że Bóg jest miłością, czyli jest uosobieniem miłości. Pojęcie to często zdarza się na lekcjach języka polskiego, kiedy omawiana jest literatura.

Dobrze znać pojęcia z tym związane, ponieważ łatwiej nam wtedy rozumieć to, co czytamy. Dzisiejszy łatwy dostęp do internetu sprawia, że wszystkie wiadomości możemy sobie wyszukać w szybkim tempie. Kiedy tylko chcemy możemy dowiedzieć się tego, czego potrzebujemy. Mamy nawet dostęp do słowników i encyklopedii. Nie trzeba otwierać książek, żeby zbadać nawet trudny temat, który nas interesuje. Kiedyś tak nie było. Zdobycie wiedzy kosztowało sporo czasu i wysiłku. Obecny stan rzeczy ma wiele zalet, ponieważ nie zniechęca się do zdobywania wiedzy wręcz przeciwnie, chcemy jej posiadać coraz więcej, ponieważ jest ona na wyciągnięcie naszej ręki.

Możemy czytać wiadomości z internetu, ale nie oznacza to, że możemy do nich podchodzić bezkrytycznie. Wręcz przeciwnie znacznie lepiej jest weryfikować to, czego się dowiadujemy i konfrontować z faktami oraz podchodzić do zdobywanych informacji w sposób racjonalny. Koniecznie więc trzeba być oczytanym i analizować to, czego się dowiadujemy oraz zastanawiać nad wiadomościami, które do nas docierają.

http://www.kobiecosc.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułHormony
Następny artykułCo to znaczy brutto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here