Funkcjonalne dozowniki do mydła

0
1821

Mydło w płynie szybko zyskało popularność, wypierając tradycyjne mydło w kostce. Aktualnie nie wyobrażamy sobie mycia dłoni bez użycia płynu myjącego. Dozowniki do mydła automatyczne, podwójne czy też tradycyjne znajdują swe zastosowanie zarówno w łazienkach, jak i w kuchniach. Który z nich sprawdzi się najlepiej?

Dozowniki do mydła podwójne – rozwiązanie 2 w 1

Dozowniki do mydła podwójne to funkcjonalne rozwiązanie. Podział na dwa zbiorniki pozwala na umieszczenie wewnątrz dwóch różnych płynów. W jednym z nich może znaleźć się tradycyjne mydło w płynie, w drugim natomiast płyn antybakteryjny lub do zwalczania uporczywych zabrudzeń.
Dozowniki do mydła podwójne mogą być również wykorzystane do przechowywania dwóch wersji zapachowych tego samego produktu. Coraz częściej znajdują również swoje zastosowanie pod prysznicem. W jednym zbiorniku umieszczany jest płyn do mycia ciała, w drugim natomiast szampon do włosów. Takie rozwiązanie eliminuje konieczność przechowywania pod prysznicem różnych produktów – każdego osobno w plastikowej butelce. Dzięki temu można zrezygnować z montażu półek pod prysznic lub zdecydować się na mniejszy model, który nie zabiera wiele przestrzeni.

Dozowniki do mydła automatyczne

Dozowniki do mydła automatyczne – komfortowe i precyzyjne dozowanie

Nieco innym rozwiązaniem są dozowniki do mydła automatyczne. Wykorzystują one technologię podczerwieni. Wbudowany czujnik w momencie podstawienia rąk pod dozownik wypuszcza odpowiednią ilość płynu. Bezdotykowa obsługa zapewnia właściwą higienę. Ponadto tego typu modele najczęściej wyposażone są w specjalny system zapobiegający kapaniu.
Dozowniki do mydła automatyczne chętnie wykorzystywane są w domach, w których są dzieci. Zawdzięczają to łatwości obsługi. Dziecko nie musi siłować się z naciśnięciem spustu dozownika. Wystarczy, że podłoży swoje dłonie, a automatycznie pojawi się na nich płyn w odpowiedniej ilości.
Dozowniki ścienne można z powodzeniem zamontować do ściany za pomocą kołków lub specjalnych podkładek samoprzylepnych – bez konieczności wiercenia i uszkadzania płytek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here