Gdzie oglądać filmy w Internecie?

Obecnie dostęp do wszelkiego typu multimediów jest ogromny. W sklepach pełne półki albumów muzycznych, filmów na DVD czy płyt winylowych. Kiedyś, aby obejrzeć film trzeba było udać się do wypożyczalni kaset wideo i na podstawie okładki wybrać film na wieczór.
Multimedia to nie tylko filmy, ale również muzyka. W dobie Internetu mamy sporo serwisów z muzyką. Są bezpłatne jak na przykład YouTube, ale są i płatne, gdzie trzeba wykupić abonament. Opłaca się go co miesiąc i można korzystać nie tylko na komputerze stacjonarnym ale również telefonie.
Wracając do filmów. Najpopularniejszym miejsce w Internecie, gdzie znajdziemy ogromną ilość filmów jest YouTube. Niestety nie są to filmy które leciały niedawno w kinach a raczej filmy kręcone przez innych użytkowników tego serwisu. Są to wideo blogi, śmieszne filmiki czy poradniki. Filmy pełnometrażowe, które premiery miały w kinach możemy znaleźć natomiast w serwisach Netflix czy HBO Go. Są to płatne serwisy i tam również, po dwutygodniowym okresie próbnym pobierana jest opłata.
Alternatywą dla tych stron jest portal cda. Serwis ten posiada ogromną ilość produkcji filmowych, począwszy od filmów rysunkowych dla dzieci, poprzez dokumenty, filmy akcji czy dramaty aż po thrillery czy straszne horrory. Aby korzystać z tego serwisu wystarczy komputer i stały dostęp do Internetu.
Jednakże, co zrobić jeśli na przykład wybieramy się na wakacje poza granice naszego kraju i nie będziemy mieć tam dostępu do stałego łącza? Jak pobrać film z cda na dysk naszego komputera? Rozwiązanie tego problemu leży bliżej niż się nam wydaje. Z pomocą przychodzi jak zawsze Internet. Po wyszukaniu w przeglądarce frazy „cda sciaganie” dostaniemy w wynikach ogromną ilość stron. Wybieramy tą, gdzie znajduje się specjalna wtyczka do naszej przeglądarki. Możemy używać Firefoxa, Internet Explorera bądź Opery. Z każdą z tych przeglądarek ta wtyczka będzie działać. Po zainstalowaniu jej, wchodzimy na stronę cda z filmem i klikamy odpowiedni guzik, który znajduje się na górze strony. Po jednym kliknięciu, film pobiera nam się na dysk i możemy zacząć pakować rzeczy na wyjazd.

http://mydlanyraj.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMetody na stres
Następny artykułMoc snapów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here