Jak wygląda przeszczep włosów

Dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszy się przeszczep włosów cena jest uzależniona od placówki, w której wykonywany jest ten zabieg. Należy jednak pamiętać, że jeden przeszczep nie wystarczy, a dla uzyskania trwałych efektów koniecznie trzeba przeprowadzić przynajmniej cztery zabiegi.

Jak wygląda zabieg?

Warto zwrócić uwagę na fakt, że jest to dosyć skomplikowany zabieg, dlatego powinien być wykonywany przez doświadczonego i wykwalifikowanego lekarza. Przeszczepy włosów ceny sięgają nawet 10 tysięcy złotych, więc jest to naprawdę duży koszt i nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Należy jednak mieć na uwadze, że niektóre kliniki umożliwiają rozłożenie kosztów na raty, co jest bardzo dogodnym rozwiązaniem dla pacjentów. W ten sposób mogą oni lepiej zaplanować swój budżet. Przeszczep włosów cena jest wykonywany oczywiście w znieczuleniu miejscowym, dlatego nie trzeba się o nic martwić, ponieważ ból nie jest odczuwalny. Po zabiegu może się przez kilka dni utrzymywać jeszcze zaczerwienienie i lekki obrzęk, ale po tygodniu powinno wszystko zniknąć. Jeżeli będzie się utrzymywało dłużej to trzeba jak najszybciej zgłosić się do lekarza.

Skąd pobiera się włosy?

Włosy pobiera się z najbardziej owłosionych miejsc na skórze pacjenta, a do takich bez wątpienia zalicza się potylica. To właśnie z niej wycinany jest pasek skóry o średnicy nie większej niż 1 cm. Z takiej próbki są następnie wydzielane implanty zawierające trzy mieszki włosowe. Następnym krokiem jest wszczepienie implantów. Jedną z najpopularniejszych metod przeszczepu włosów jest mikroimplantacja. Przeszczepy włosów ceny mikroimplantacji są dosyć wysokie, ale jest to chyba najbardziej bezpieczny sposób. Warto zwrócić uwagę na fakt, że aż 60% mężczyzn na świecie boryka się z problemem łysienia, natomiast w przypadku kobiet jest to 50%. Do czterech miesięcy po zabiegu większość przeszczepiony włosów powinna już odrosnąć. Należy mieć na uwadze, że w aptekach są też dostępne specjalne preparaty, które można kupić bez recepty. Teoretycznie mają one rozwiązać problem łysienia, ale w praktyce na niewiele się zdają. Zabieg przeszczepienia włosów należy przeprowadzić w sprawdzonej placówce, która cieszy się dobrymi opiniami. Efektem ubocznym przeszczepu włosów są blizny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here