tancerz

Choreografia jest wielowiekową sztuką, obejmującą wszystkie formy tańca towarzyskiego. Choreograf pracuje przy komponowaniu form tanecznych oraz łączenia ich w jedną spójną całość. Taka praca wymaga zdecydowanie kreatywności, wyczucia oraz zmysłu artystycznego. Osoba chcąca zostać choreografem powinna również wykazywać się niesamowitą wiedzą dotyczącą tańca. Czym zajmuje się choreograf oraz jak się nim stać? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/choreograf-jak-zostac/

Czym zajmuje się choreograf?

Jak wspomnieliśmy wcześniej zajmuje się on łączeniem stylów tańca w układy taneczny. W ten sposób powstają układy, które ozdabiają niezapomnianą pokaźnością różnych form tańca.

Choreograf musi dbać o całokształt, czyli przede wszystkim o ruchy, kroki, gestykulację oraz wyrażanie emocji twarzy. Do tego jego zadaniem będzie dbanie o muzykę, choreografia, kostiumy, a także dekoracje znajdujące się na scenie podczas występu tanecznego.

Jak zostać choreografem?

Zwykle pracę w takich zawodzie podejmują osoby, które swoją przeszłość zawodową wiążą z tańcem. Posiadają oni odpowiednie wykształcenie oraz doświadczenie, które mogą przekazywać dalej dla młodego pokolenia tancerzy. Podstawą w tej pracy jest ukończenie studiów tanecznych.

Jaką formę studiów oferuje coraz więcej uczelni wyższych oraz specjalistycznych szkół tanecznych. Przez kilka lat nauki możemy wyćwiczyć swój warsztat taneczny, poznać techniki, a także style każdego rodzaju tańca.

Podczas studiów czeka nas naprawdę spore wyzwanie fizyczne jak i psychiczne związane z nauką oraz wyczerpującym i ćwiczeniami. Nie należy się jednak zniechęcać, ponieważ każda droga na szczyt jest trudna.

Takie studia jest to szereg teorii z zakresu choreografii, sztuk w scenicznych oraz kształtowanie poczucia rytmu. Swoich sił w zawodzie choreografa możemy spróbować również, jeżeli posiadamy dyplom z pedagogiki tańca baletowego, rytmiki, a także edukacji artystycznej.

Zobacz też: http://pouczyc.pl/instruktor-tanca-wlasna-firma-czy-praca-na-etacie/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here