zamrażarka
fot. pixabay.com

Zamrażarka to ważny dodatek do naszego domowego królestwa. Dzięki niej możemy trzymać dłużej żywność, którą zamrażamy, a także przygotować sobie spore zapasy. Jaką zamrażarkę najlepiej wybrać do naszego domu? Sprawdź!

Zobacz też: https://zakupowyporadnik.pl/jaka-wybrac-zamrazarke-skrzyniowa-czy-szufladowa/

Zamrażarka to ważny element lodówki, który może nam znacznie ułatwić życie. Wybierając ją należy się zastanowić, jaki model będzie dla nas najlepszy. Sprawdź, które modele Ci proponujemy.

Zamrażarka szufladkowa

Jak sama nazwa wskazuje, produkty w takiej zamrażarce umieszczane są w wysuwanych szufladach – w zależności od modelu ich ilość to od 3 do 10. Szuflady można wysuwać niemal całkowicie, ale dzieje się to podczas prania. W rzeczywistości szuflady nie powinny być wyjmowane. Zamrażarki do zabudowy mogą być zarówno szufladowe, jak i wolnostojące (w połączeniu z lodówką o identycznych wymiarach mogą tworzyć zestaw obok siebie). Są łatwe w użyciu, ponieważ po otwarciu widać, gdzie są produkty, zwłaszcza jeśli je opisujemy.

Wolnostojąca zamrażarka szufladowa ma zwykle głębokość 50-80 cm, szerokość 48-70 cm i wysokość 83 do 200 cm. Przy modelach do zabudowy głębokość ok. 55 cm, szerokość 54-60 cm, a wysokość 70-180 cm. Pojemność zamrażarek szufladowych zależy od ilości szuflad i wymiarów. I waha się od 100 do 400 litrów. Niektóre modele idealnie pasują pod blatem kuchennym.

Zamrażarka skrzyniowa

Ponownie trzeba wspomnieć o nazwie – zamrażarka otwiera się od góry jak pudełko (więc nie można ich umieścić pod blatem), a produkty są umieszczane w specjalnych drucianych koszach. W większości przypadków są to dwa lub trzy juany, ale może ich być więcej. Oprócz kosza w tej zamrażarce, w zależności od producenta, można znaleźć również osobną tacę na lód z małą szufladą do przechowywania pojemników lub worków. Mogą być również używane do szybkiego zamrażania delikatnych owoców.

Przeczytaj też: http://www.okser.pl/zlew-do-kuchni-jaki/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here