Alerty są różne od uciążliwości do niebezpiecznych sytuacji medycznych. Występują, gdy organizm wytwarza przeciwciała przeciwko substancjom, które nie są w rzeczywistości niebezpieczne dla Ciebie (jak kota draperia czy roztocza kurzu). Ta nadmierna reakcja układu odpornościowego powoduje objawy, które sprawiają, że jesteś nieszczęśliwy, na przykład podrażnienie skóry, duszny nos, problemy z trawieniem lub może powodować reakcję zagrażającą życiu. Istnieje kilka rzeczy, które można zrobić w domu, aby zmniejszyć alergie, a jeśli to nie zadziała, może być konieczne spotkanie z lekarzem. Identyfikuj wspólne alergeny, np. Źródła alergenów pokarmowych, takie jak orzechy, które mogą powodować ciężkie reakcje nadwrażliwości, które powodują podrażnienie skóry, nudności, a czasem nawet anafilaksję. Szanse będziesz mieć inny zestaw objawów, w zależności od tego, jakie są Twoje alergeny. Istnieje wiele powszechnych alergenów:

Substancje, które są w powietrzu, takie jak pyłki, zwierzę domowe (które powodują uczulenie u psów i / lub kotów), roztocza kurzu i pleśń, często powodują duszno, kaszel i kichanie.
Stawy pszczół lub osy powodują obrzęk, ból, świąd, a w skrajnych przypadkach, prawdopodobnie wstrząs anafilaktyczny.

Żywność, taka jak orzeszki ziemne, orzechy, pszenica, soja, ryby, skorupiaki, jaja, mleko mogą powodować problemy trawienne, takie jak nudności, wymioty lub biegunka, a nawet wstrząs anafilaktyczny.

Leki takie jak penicylina często powodują reakcje ogólnoustrojowe, w tym swędząca wysypka, pokrzywka lub wstrząs anafilaktyczny.

Lateks lub inne rzeczy, które dotykają skóry mogą powodować miejscowe podrażnienie, w tym wysypkę, pokrzywkę, świąd, pęcherze lub obieranie.

Alergiczne reakcje są nawet możliwe do ekstremalnych upałów, ekstremalnych zimnych, światła słonecznego lub tarcia na skórze.

PODZIEL SIĘ
Następny artykułLeki na alergie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here