detox

Wiosna jest idealnym momentem na to, aby oczyścić organizm z zalegających w nim toksyn oraz złogów jelitowych. Dieta zimowa jest bardzo uboga w warzywa i owoce. Taki rodzaj diety może sprzyjać zaburzeniu pracy jelit oraz wątroby. Kiedy potrzebny jest nam wiosenny detoks? Jak oczyścić jelita i pobudzić je do pracy? Co jest najlepsze na detoks organizmu? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/wiosenne-oczyszczanie-organizmu/ 

Dlaczego potrzebny jest nam wiosenny detoks? 

Organizm człowieka codziennie poddany jest kontaktowi z wieloma substancjami chemicznymi, które mogą doprowadzić do powstania wielu schorzeń upośledzające funkcjonowanie organizmu. 

Kiedy w naszym organiźmie zalega nadmierna kumulacja toksyn może to doprowadzić między innymi do: 

  • spowolnienia procesów przemiany materii
  • nadwagi
  • reakcji alergicznych
  • suchej i podrażnionej skóry
  • wysypki
  • osłabionych oraz łamliwych włosów i paznokci
  • bólów głowy 
  • bezsenności
  • ogólnego zmęczenia 

Jedne z najważniejszych symptomów poważnych zaburzeń funkcjonowania organizmu, a zwłaszcza wątroby, która odpowiedzialna jest za detoksykację organizm. 

W jaki sposób oczyścić jelita i pobudzić je do pracy? 

Zaburzenie funkcji jelit doprowadza do spowolnienia perystaltyki, co ma duże znaczenie podczas procesów trawiennych, a ściślej mówiąc ich spowolnienia. Jelita wpływają na cały organizm. Badania kliniczne ostatnich lat udowodniły, że przeciążenie jelit oraz ich podrażnienie względem mnie tak zwany zespół nieszczelnego jelita. 

Przerwanie ciągłości i ścian jelit, czyli naturalnej bariery izolującej toksyny jelitowe, powoduje przedostanie się toksyn do ustroju. Pociąga to za sobą szereg konsekwencji mających charakter upośledzeń fizjologicznych procesów oraz ziele go pogorszenia się stanu zdrowia. Oczyszczenie organizmu należy więc rozpocząć od oczyszczenia jelit, a ściślej  mówiąc od zapobiegnięcia problemom jelitowym poprzez regularne usprawnienie ich pracy. 

Jakie zioła są dobre na detoksykację nerek i wątroby? 

Wątroba odpowiada na metabolizm wielu związków, a także zachodzą w niej procesy przemian szkodliwych produktów przemiany materii. Zaburzenia funkcjonowania wątroby mogą manifestować się na wiele sposobów, a jednym z nich może być kumulacja w organizmie zbędnych związków. Wówczas pojawia się chroniczne zmęczenie, problemy trawienne, a także przyrost masy ciała. Żeby wspomóc oczyszczenie organizm warto jest stosować lekkostrawną dietę, a także pić zioła pobudzające pracę wątroby. 

Doskonale sprawdzał się tutaj działa tak jak mniszek lekarski, karczoch, ostropest plamisty czy korzeń czarnej porzeczki lub kurkuma. Należy mieć takie składniki w swojej kuchni, ponieważ są one w stanie pomóc nam w problemach związanych nie tylko z funkcjonowaniem układu trawiennego, ale również do ogólnej poprawy naszego zdrowia. 

Zobacz też: http://www.mimamo.pl/odmiedniczkowe-zapalenie-nerek-przyczyny-objawy-i-sposob-leczenia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here