Zdecydowanie nie poleca się szybkiego jedzenia w sensie niedokładnego przeżuwania i gwałtownego połykania kęsów. Jednak szybkie jedzenie w kontekście czasu potrzebnego na jego przygotowanie – to już jak najbardziej coś godnego polecenia. W obecnych czasach nie musimy się ograniczać do zupek chińskich, gdy nie mamy czasu ani umiejętności, by przygotować sobie posiłek. Przy takiej różnorodności opcji, zupki chińskie są już ostatecznością – gdy naprawdę mamy do dyspozycji jedynie miskę wrzątku i 5 minut na przygotowanie posiłku.

Wygodne dania gotowe do podgrzania

Studenci bardzo chętnie preferują przywożenie od rodziców słoików z jedzeniem gotowym do podgrzania. To bardzo dobry sposób na to, aby nie stołować się codziennie w budce z kebabem albo unikać jedzenia zupek chińskich i parówek na każdy posiłek. Wzorem studentów nie musimy jeździć do domu po wałówkę, ale możemy wybrać jedną z wielu opcji na szybki posiłek dostępny w najbliższym osiedlowym sklepie Dino. Możemy skusić się na przykład na świeżą warzywną zupę w plastikowym pojemniku – można ją wygodnie podgrzać w mikrofalówce lub w garnku i tym samym zapewnić sobie szybki, ale bardzo pożywny lunch w pracy. Dobrym i smacznym posiłkiem są też dania gotowe w postaci mrożonek – na przykład lazania, ryba z pieca w sosie brokułowym, czy mrożony makaron lub ryż na patelnię z pysznymi dodatkami mięsnymi i warzywnymi. Idąc tym tropem można sobie przygotować naprawdę wiele wersji smacznego, sycącego posiłku, który nie będzie wymagał od nas absolutnie żadnej inwencji kulinarnej, a jedynie dziesięciu minut na podgrzanie. W hipermarkecie Intermarche można kupic na przykład gotowe zestawy sushi – idealny pomysł na smaczną, wykwintną kolację lub lunch, których nie trzeba nawet podgrzewać przed podaniem!

Szybki i zdrowy fast food

Jedzenie, które można szybko przygotować z półproduktów, nie musi być wcale niezdrowe ani pełne kalorii. Na przykład w Dino czy Intermarche można kupić w dobrej cenie frytki do piekarnika. Upieczenie bez dodatku tłuszczu jest zdrowym sposobem na przyrządzenie smacznych, chrupiących frytek, które można jeść bez wyrzutów sumienia. Do kupienia i wygodnego przyrządzenia są też różne ciekawe mieszanki warzyw na patelnię. Ich usmażenie z dodatkiem niewielkiej ilości oleju albo ugotowanie na parze daje pyszny warzywny dodatek do obiadu lub dietetyczną przekąskę na lunch.

Jak widać, nie zawsze fast food musi być niezdrowy. Wszystko zależy od tego, czym się kierujemy przy wyborze. Jeśli rzeczywiście nie mamy możliwości spożycia pełnowartościowego posiłku w pracy, to przynajmniej postarajmy się, aby ten, który kupujemy, był lepszej jakości niż baton kupiony w automacie czy puszka słodkiego napoju, które zaspokoją uczucie głodu, ale na krótko i w niezbyt zdrowy sposób. Jeśli już jemy szybko – to zawsze wybierajmy mniejsze zło w postaci jak najmniej przetworzonych produktów. Dzięki temu nawet będąc zabieganymi będziemy w stanie spożyć zdrowy posiłek nie mając później poczucia, że zrobiliśmy coś wbrew sobie i wbrew własnym założeniom dietetycznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here