Trwałe lakierowanie auta

Jeżeli jesteś posiadaczem samochodu, to nie unikniesz lakierowania, gdyż jest to wpisane w ryzyko podróżowania. Często może się zdarzyć, że będąc uczestnikiem kolizji bądź wypadku samochodowego spowodowanego przez nieostrożnego kierowcę będziemy zmuszeni do lakierowania samochodu.
Lakierowanie auta jest zawsze konieczne w przypadku napraw blacharskich po wypadku lub przetarcia w czasie innego zdarzenia. W czasie wykonywania tych prac mniejsze elementy są zawsze odkręcane, natomiast reszta zostaje bez ruszania.
Na samym początku,trzeba usunąć starą warstwę lakieru za pomocą papieru wodnego. Następnie, zabieramy się za mycie i odtłuszczenie nadwozia oraz nakładamy podkład. Potem bierzemy się za dokładne wygładzanie powierzchni i nakładamy lakier bazowy. Znowu musimy odczekać, aż powierzchnia nam wyschnie. Kolejnym krokiem będzie położenie lakieru bezbarwnego. Na samym końcu całą powierzchnię dokładnie polerujemy, w celu wyeliminowania wszelkich niedoskonałości.
Jednym z podstawowych i najczęściej popełnianych błędów jest brak solidnego przygotowania powierzchni do lakierowania.
Zanim przystąpimy do jakiejkolwiek pracy, dokładnie trzeba umyć auto samą wodą i dobrze je odtłuścić. Musimy się też liczyć z tym, że ta praca będzie czasochłonna. Zawsze należy pamiętać, aby po zakończeniu tej pracy starannie sprzątnąć całe pomieszczenie.
Warto do tego celu kupić ściereczki antystatyczne, które pozwolą usunąć dobrze nagromadzony pył. Jeżeli doszło do szpachlowania, musimy wyczyścić resztki z nierówności za ich pomocą. Bardzo ważną sprawą jest również używanie odpowiedniego papieru. Do usuwania rdzy wybieramy gradację 60 do120, do szlifowania szpachli do 240, a do podkładu aż 320.
Brak wiedzy oraz praktyki w tym temacie może stanowić ogromny problem, niemniej i najlepszym fachowcom zdarzają się fuszerki.
Ile kosztuje lakierowanie samochodu ?
W mniejszych miastach, a także w tańszych lakierniach cena może wynieść od ok. 150 – 200 zł za element. W droższych zaś lakierniach bądź w większych miastach musimy liczyć się z ceną ok. 300 – 1000 zł za jeden element. Koszt profesjonalnego polakierowania całego samochodu może wynieść od ok. 3 tys. zł do nawet 10 tys. zł, jest to więc bardzo poważny wydatek.

http://www.forum-liderow.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here