Wczasy Turcja

Jednym z miejsc, które bardzo chętnie wybierają Polacy na spędzenie wakacji jest Turcja. Nic w tym dziwnego, gdyż ten kraj znajdujący się na styku dwóch kontynentów, Europy oraz Azji ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Wczasy Turcja to możliwość odwiedzenia bardzo ciekawych miejsc związanych z kulturą tego muzułmańskiego państwa, a także prześlicznych miejsc, gdzie możemy obcować z naturą.

Turcja jest krajem, który w znacznej większości swojej powierzchni znajduje się na terenie Azji, na Półwyspie Azja Mniejsza, zwanym także Półwyspem Anatolijskim. Mniejsza część tego kraju umiejscowiona jest na terenie kontynentu europejskiego, na Półwyspie Bałkańskim. O wyjątkowości tego kraju stanowi właśnie położenie na tych dwóch kontynentach i swego rodzaju połączenie kultury europejskiej oraz azjatyckiej. Turcję oblewają wody kilku mórz. Na północy kraju znajduje się Morze Czarne z pięknymi plażami, na południu kraju wybrzeże Morza Śródziemnego, a na zachodzie znajdują się wody Morza Jońskiego raz Egejskiego. Europę z Azją łączą cieśniny Bosfor oraz Dardanele, pomiędzy którymi mieści się Morze Marmara. Dzięki takiemu położeniu kraj ten dysponuje wieloma pięknymi plażami oraz kurortami wczasowymi, do których przybywają turyści z całego świata. Wystarczy tutaj wspomnieć o takich miejscach jak Marmaris, Bodrum, Kemer, Side, Belek, Alanya, czy Antalya.

Wczasy Turcja to także możliwość obcowania w bogactwem kultury oraz historii. Największym miastem oraz dawną stolicą Turcji jest Istambuł, czyli dawny Konstantynopol, Bizancjum. Tutaj przez wieki będąc częścią kultury greckiej, a także cesarstwa rzymskiego, a później wschodniorzymskiego powstawały liczne kościoły. Przykładem może być słynna Hagia Sofia, która była bardzo ważnym kościołem, a następnie przekształcono ją w meczet. Nieopodal mieści się Błękitny Meczet. W Istambule znajdziemy wiele innych ważnych dla kultury i historii tego państwa meczetów, a także pałac królewski oraz wiele innych zabytków. Innymi ważnymi miastami dla tego kraju są także Edirne, czyli dawny Adrianopol, kolejna z dawnych stolic tego kraju, współczesna stolica, czyli Ankara, a także Izmir, Bursa, Konya oraz Trabzon.

Wczasy Turcja to również możliwość odwiedzenia ruin starożytnych miast z czasów greckich oraz rzymskich. Należy tu wspomnieć o słynnych Efezie, czy Troi. Wczasy Turcja to także bogactwo pięknej przyrody. W regionie Kapadocja znajdują się przepiękne formy skalne przypominające swoim kształtem zakapturzonych mnichów. Tutaj znajdziemy także ślady pierwszych chrześcijan, którzy w tych wulkanicznych skałach wykuwali swoje domy. W Turcji mieści się także przepiękna geologiczna, wapienna atrakcja znana na całym świecie, czyli Pamukkale. To miejsce, gdzie woda cały czas rzeźbi piękne tarasy w białych jak śnieg skałach wapiennych.

Wczasy Turcja to znakomita opcja na spędzenie wakacji, poznanie kultury tego kraju na pograniczu kontynentów europejskiego i azjatyckiego, a także obcowanie z przyrodą. Wczasy Turcja to opcja na wakacje z rodziną, samemu lub z drugą połówką.

http://www.mojpodroznik.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMięsień sercowy
Następny artykułRozrywki wakacyjne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here