Czy warto wybierać opcję USG 3d lub 4d zamiast 2d?

Im lepszy sprzęt i lepsza jakość obrazu, tym więcej może zobaczyć nie tylko specjalista, ale również przyszli rodzice w trakcie badania ultrasonograficznego. Badanie 2d wykorzystywane podczas przeprowadzania standardowych badań nie daje możliwości zobaczenia wszystkiego. Podstawowa wielkość płodu, jego wiek względem rozmiaru zarodka czy dziecka jest możliwa do ocenienia, jednak tak naprawdę to dopiero badanie 3d lub 4d umożliwia rozpoznanie wszelkich nieprawidłowości u dziecka lub trafną ocenę jego płci.

Badania w ciąży powinny być wykonywane regularnie. Zarówno badania z krwi, jak również moczu, kału czy badania pod kątem określonych bakterii. Bardzo ważnym badaniem, a nawet jednym z najważniejszym będzie usg połówkowe. Jest to badanie ultrasonograficzne, jakie umożliwia podejrzenie płodu znajdującego się we wnętrzu matki. Dzięki nowoczesnym urządzeniom można zobaczyć płód nie tylko w wersji podstawowej 2d – płaskiej, ale również można zdecydować się na usg 3d. Badanie w wersji trójwymiarowej daje dokładniejszy obraz i można nim poruszać. Umożliwia trafniejszą ocenę specjalistyczną ogólnego stanu zdrowia dziecka. Z kolei usg 4d jest możliwością jeszcze wygodniejszą dla lekarza, jak również rodziców dziecka, którzy dzięki niej mogą rozpoznać, na ekranie monitora, gdzie znajduje się dziecko, zaobserwować, jak się rusza, dokładnie zobaczyć zarys jego ciała oraz rozpoznać samodzielnie jego płeć.

USG 3d i usg 4d

Coraz częściej rodzice nienarodzonego jeszcze dziecka decydują się na robienie badania ultrasonograficznego 3d lub nawet 4d, które w ostatnim czasie jest bardzo innowacyjnym rozwiązaniem przy przeprowadzaniu badań usg połówkowych. Tego typu badania usg w okresie połówkowym ułatwiają lekarzowi określenie płci dziecka, jak również:

• wieku dziecka,
• ogólnego rozwoju poszczególnych części ciała,
• ogólnego rozwoju narządów płodu widocznych na badaniu usg 4d,
• czy jest prawidłowa ilość płynu owodniowego,
• czy łożysko jest położone prawidłowo,
• czy szyjka macicy nie jest zbyt krótka.

Badania w trakcie ciąży a usg

Lekarz specjalista z pewnością wykonywał w trakcie ciąży niejedno badanie na aparacie ultrasonograficznym 2D. Jednak, aby zdjęcie było lepszej jakości i specjalista miał możliwość profesjonalnej określić stan zdrowia dziecka, jak również mógł wykluczyć wady rozwojowe, warto decydować się na bardziej zaawansowanie usg połówkowe. Dzięki temu bez problemu otrzymamy obraz trójwymiarowy, również wydrukowany w wersji usg 3d. Nie tylko jest to możliwość, która daje lekarzowi większą pewność, że z płodem i matką nic się nie dzieje, ale również taka wersja wydruku z badania będzie idealną pamiątką dla przyszłych rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here