Zmniejszyć lub wyciąć przetworzone potrawy. Przetworzona żywność przechodzi przez jakiś rodzaj obróbki w fabryce i zazwyczaj jest pakowana w pudełka, puszki, torby lub inne opakowanie. Często (chociaż nie zawsze) są one większe w tłuszczu, cukrze i soli, które mogą zapobiec utracie wagi. Mogą też brakować wielu składników odżywczych występujących w całej żywności. Powoli eliminuj przetwory spożywcze z diety, obcinając od dwóch do trzech przetworzonych przedmiotów dziennie. Wymień je na całą żywność, na przykład owoce, warzywa, orzechy i nasiona.

Wysoce przetworzona żywność jest wskaźnikiem, który może wykazywać wysokie niepożądane właściwości żywnościowe.

Ale tylko dlatego, że przetwory spożywcze niekoniecznie oznaczają, że tak jest. Istnieje wiele produktów spożywczych, które są w opakowaniach, które są dość dobre na zdrową dietę, takie jak mrożone warzywa, mrożone filety rybne lub popcorn.

Należy również pamiętać, że jedzenie, które nie pochodzi z worka, pudełka lub podobnego materiału może być niezdrowe. Brownie czekoladowe wykonane z ekologicznych składników od podstaw jest nadal brązowym.

W sklepie należy unikać przetworzonej żywności w korytarzach głównie przez zakupy na obwodzie, gdzie znajdują się produkty, nabiał, mięso i owoce morza oraz piekarnia. Wybierz tylko elementy, które są nisko przetworzone z korytarzy, takie jak korytarz do gotowania.

Zrób posiłki od zera przed upływem czasu i zamrażaj je w rozmiarach porcji, które mają być spożywane w ciągu tygodnia. Zupy domowej roboty z mnóstwem warzyw są wspaniałą opcją na zamrażarkę.
Poszukaj żywności, które mają trzy lub mniej składników na liście składników, aby uniknąć wysoce przetworzonych przedmiotów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here