włosy
fot.: pexels.com

Nie wszystkie kobiety zostały obdarzone gęstymi włosami. Wiele kobiet, które zmaga się z problemem rzadkich włosów, niestety nie wie, jakie fryzury mogłyby z nich stworzyć. Chociaż nie każda fryzura będzie się na takich włosach dobrze prezentować, to istnieją takie, które optycznie dodadzą im objętości. Jakie modne fryzury można stworzyć z rzadkich włosów? Oto kilka pomysłów.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/jak-ukladac-rzadkie-wlosy/

Fryzura dla rzadkich włosów – krótkie czy długie?

Kobietom, które mają cienkie włosy, fryzjerzy zdecydowanie zalecają krótkie fryzury. Wynika to z faktu, że radykalne cięcia dodają włosom objętości. Oprócz tego warto pamiętać, że kobiety posiadające cienkie włosy, często muszą zmagać się z problemem oklapniętej fryzury. Przy krótkich włosach, ten problem zostanie zminimalizowany.

Styliści polecają w szczególności takie fryzury jak np. asymetryczny bob. Panie, które jednak chciałyby zachować dotychczasową długość swoich włosów, powinny pomyśleć o spięciu ich w tzw. kucyk. Oczywiście, nie należy przy tym zapominać o odpowiedniej pielęgnacji. Dzięki temu, włosy będą się znacznie lepiej układać.

Na rzadkich włosach, bardzo dobrze sprawdzi się również klasyczne cięcie do ramion. Charakterystyczny jest w tej fryzurze przedziałek na środku głowy i równo ścięte końcówki. Pomimo prostej charakteryzacji, fryzura ta prezentuje się naprawdę fenomenalnie!

Pielęgnacja cienkich włosów

Warto pamiętać, że cienkie włosy to w dużej mierze kwestia genetyczna. Jednak nie zawsze tak jest. Może to być wynik częstego suszenia włosów, farbowania, prostowania czy stosowania nieodpowiedniej pielęgnacji. Przez wysokie temperatury i środki chemiczne, włosy stają się osłabione, a końcówki zaczynają się rozdwajać.

Z tego powodu, właścicielki rzadkich włosów powinny pamiętać o stosowaniu delikatnych preparatów, takich jak np. szampony, które nie obciążają włosów. Zaleca się także regularne używanie odżywek i maseczek.

Aby uniknąć dodatkowego uszkodzenia struktury włosów, należy pamiętać, że rzadkich włosów nie rozczesuje się na mokro. Przy ewentualnym stosowaniu suszarki, dobrze suszyć włosy głową w dół – dzięki temu zyskają one dodatkowej objętości.

Przeczytaj też:  http://www.okser.pl/efekty-miodowania-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here