Prosta maseczka regenerująca włosy peruki

W ramach dzisiejszego artykułu pragniemy podzielić się z naszymi czytelnikami tradycyjnym przepisem na maseczkę, która to pozwala ograniczyć do minimum wypadanie włosów, a dodatkowo znacznie je wzmacnia. Produkty stanowiące jej główne składniki nabędziemy w niemalże każdym sklepie czy aptece, a dodatkowo nie wydrenują one z całą pewnością portfela. Zaczynajmy!

Aby przygotować maseczkę do regeneracji peruki, potrzebne będzie nam jedno jajko, jedna łyżka oleju rycynowego oraz jedna łyżka nafty kosmetycznej. Pierwszym krokiem na drodze do przygotowania mieszanki jest rozbicie jajka i usunięcie z niego białka – potrzebujemy bowiem wyłącznie żółtka, które przelać należy następnie do niewielkiej miseczki i przy pomocy łyżeczki lub widelca przekształcić ze stanu stałego w płynny. Następnie do żółtka dodajemy łyżeczkę oleju oraz nafty, a całość dokładnie mieszamy, aż do uzyskania jednolitej, gęstej konsystencji.

Samodzielnie przygotowaną maseczkę nanosimy następnie rękoma na włosy peruki i delikatnie wcieramy zarówno w poszczególne pasma, jak i w skórę głowy. Jeżeli jest to możliwe, pozostawiamy ją na głowie przez dwadzieścia do trzydziestu minut, a następnie kilkukrotnie spłukujemy – na początku wodą, a następnie odpowiednim szamponem.

Jeżeli kurację taką powtarzać będziemy regularnie, z całą pewnością zauważymy, że po niedługim czasie nasze włosy staną się o wiele mocniejsze oraz bardziej błyszczące. Będzie to zasługa zawartych w maseczce witamin i mikroelementów, których nasza fryzura tak desperacko potrzebuje. Nakładanie mieszanki to dodatkowy masaż skóry głowy, który pobudzi do działania naczynia krwionośne i sprawi, że będą one dostarczały mieszkom włosowym niezbędnych witamin oraz mikroelementów. Z doświadczenia powiedzieć możemy, że najlepsze efekty daje aplikacja maseczki w odstępach od dwóch do trzech dni. Nie nakładajmy jej zbyt często, gdyż może to doprowadzić do podrażnienia skóry oraz (w niektórych przypadkach) nawet do reakcji alergicznej skóry na poszczególne jej składniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here