charakteryzator

Dobra charakteryzacja na planie może spowodować, że  widz może poczuć się tak jakby wydarzenia przedstawione w filmie działy się naprawdę Można więc śmiało powiedzieć, że charakteryzatorzy pracujący na planach filmów robią kawał dobrej roboty! Bez nich film czy spektakl teatralny nie miałby takiego uroku. Jak wygląda praca charakteryzatora filmowego? W jaki sposób zacząć pracę w takim zawodzie? Sprawdźmy to!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-charakteryzatorem/ 

W jaki sposób zostać charakteryzatorem?

W tym przypadku nie ma jednej słusznej drogi, którą możemy podążać, aby zostać charakteryzatorem filmowym. W przypadku wielu innych prac artystycznych ogromne znaczenie ma tutaj nasze portfolio. Może zdarzyć się tak, że sama łuk będzie posiadał lepszy zdolności, niż osoba która ukończyła kilka kursów. Tak więc ilość przebytych kursów nie ma większego znaczenia. Jeżeli chcemy zdobyć większe umiejętności w takim zawodzie, a dodatkowo posiadać ich potwierdzenie na papierze, warto rozważyć zainwestowanie w certyfikaty charakteryzatorskie. Będzie to dla nas nie tylko dodatkowa nauka, ale również potwierdzenie naszych umiejętności. Z pewnością będzie to dobrze wyglądało w naszym CV, a dla naszego pracodawcy będzie to z pewnością spory atut.

Czego od charakteryzatorów wymagają pracodawcy? 

Przede wszystkim będzie to kreatywność oraz myślenie nieszablonowe. Co z tego, że będziemy świetnie wyglądać na tle innych kandydatów, ponieważ przyszliśmy dużo kursów, ale nie jesteśmy w stanie dobrze zaprezentować swoich umiejętności w praktyce. Przez to może okazać się, że wyrzuciliśmy pieniądze w błoto. Jeżeli czujemy się na siłach, aby wybrać taką pracę, to ćwiczenia w domu lub ćwiczenia na znajomych będą doskonałym podglebie przed rozpoczęciem kursów. Z pewnością większe produkcję filmowe, będą wymagać od charakteryzatorów doświadczenia. W końcu praca na planie Będzie znacznie różnić się od pracy w zaciszu domowym. W przypadku mniejszych produkcji często wymagane od charakteryzatora jest wymaganie jedynie swoich własnych materiałów do pracy. Zaczynające przygody w takim zawodzie, powinniśmy chwytać się wszystkiego, a dzięki temu zdobywać doświadczenie i w przyszłości pracować przy największych produkcjach filmowych.

Zobacz też: http://www.okser.pl/wojskowy-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here