Czym cechują się ręczniki bawełniane dobrej jakości

Ręczniki bawełniane to absolutny must have każdego domu. Wszak są one wykorzystywane na co dzień. Ręczniki bawełniane powinien cechować atrakcyjny wygląd, trwałość oraz zdolność wydajnego pochłania wilgoci. Na co jeszcze należy zwracać uwagę poszukując ręczników dobrej jakości?

Po czym można poznać wysokogatunkowy produkt?

Podczas wyboru ręczników należy zwracać uwagę na kilka ich istotnych cech. Wśród nich wymienić należy choćby kolor, wygląd, wielkość, cenę oraz właściwości ręczników.

Poprzez właściwości rozumie się gramaturę produktu, rodzaj tkaniny oraz długość jej włókien.

Jaką gramaturę powinny posiadać dobrej jakości ręczniki bawełniane?

Gramatura wysokogatunkowych ręczników bawełnianych wynosi co najmniej 500 g/m2. W tym wypadku należy jednak pamiętać o tym, że godni polecenia producenci podają niniejsze dane, podczas gdy te informacje nie są zwykle zamieszczane w przypadku wyrobów niskiej jakości. Choć zamieszczanie tego typu informacji nie jest obowiązkowe, dobrze świadczy o producencie oraz o danym wyrobie.

Jak długie powinny być włókna?

Przyjmuje się, że im dłuższe włókna posiada dany ręcznik bawełniany, tym jego właściwości związane z pochłanianiem wody są lepsze. Z drugiej jednak strony, ręczniki o długich włóknach są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne, wycieranie oraz zniszczenie.

Czy ręczniki mogą posiadać inne dodatki?

W powszechnej opinii wysokiej jakości ręczniki wykonane są przede wszystkim z bawełny. Okazuje się jednak, że takie produkty poza samą bawełną mogą i powinny posiadać również inne dodatki. Wśród pożądanych dodatków wymienić należy choćby włókna bambusa. Sprawiają one, że tego typu produkty nie wydzielają nieprzyjemnego zapachu, który zwykle pojawia się w przypadku ręczników z bawełny użytkowanych w małych i słabo klimatyzowanych łazienkach. Włókna bambusa mają bowiem naturalne właściwości antybakteryjne, które zmniejszają ryzyko rozwoju patogenów oraz nieprzyjemnego zapachu. Specyficzna budowa włókiem, które w przekroju są wydrążone w środku sprawia, że w tkaninie znajduje się więcej wolnej przestrzeni wypełnionej powietrzem. Z tego powodu ręczniki z dodatkiem bambusowym lepiej chłoną wodę i szybciej schną. Są zatem bardzo wygodne i higieniczne w użytkowaniu.

Ręczniki bawełniane znajdziesz w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here