Dlaczego warto wybierać rękawiczki nitrylowe

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe pojawiły się w naszym życiu niedawno i dzisiaj zna ten produkt chyba każdy. Przed pandemią akcesoria tego typu kupowane były przez znacznie mniejszą grupę osób. Wśród różnych rodzajów rękawiczek, to właśnie rękawiczki nitrylowe wybierane są najczęściej. Skąd bierze się ich popularność?

Rękawiczki nitrylowe nie alergizują

Dużą zaletą rękawiczek nitrylowych bezpudrowych jest to, że nie powodują one alergii. Okazuje się, że ilość przypadków uczuleń na lateks w społeczeństwie jest znaczna. To samo dotyczy pudru, który stosowany jest w rękawiczkach lateksowych. Wiele osób więc po prostu nie może ich używać.

Rękawiczki nitrylowe bezpudrowe wykonywane są z materiału innego typu, który różni się od lateksu między innymi tym, że nie powoduje alergii. Rękawiczki te są też o wiele gładsze, dzięki czemu ich komfortowe zakładanie i zdejmowanie nie wymaga obecności pudru, co również jest zbawienne do osób z alergiami tego typu.

Rękawiczki tego rodzaju są bardzo bezpieczne

Rękawiczki nitrylowe są bezpieczniejsze niż inne. To, że nie alergizują, sprawia, że są bezpieczne zarówno dla osoby, która ich używa, jak i dla osoby, której ciała się dotyka – na przykład podczas wykonywania opatrunku, tatuażu, czy piercingu.

Nic więc dziwnego, że rękawiczki tego typu są powszechnie używane w wielu zawodach. Są one na przykład na standardowym wyposażeniu medyków. Używa się ich we fryzjerstwie (najczęściej fryzjerzy wybierają rękawiczki czarne, z nieco grubszego materiału). Wybierają je osoby zajmujące się masażem, fizjoterapią i wieloma innymi dziedzinami, związanymi z bezpośrednim kontaktem z ciałem klienta.

Rękawiczki z nitrylu są wytrzymałe

Nitryl, z którego wykonane są rękawiczki, jest materiałem bardzo wytrzymałym i odpornym na pęknięcia, czy innego rodzaju uszkodzenia fizyczne. Nie odkształca się pod wpływem wysokiej albo niskiej temperatury.

Jest przy tym bardzo elastyczny, dzięki czemu nawet długie używanie rękawiczek jest komfortowe i nie męczy dłoni. Elastyczność zachowują nawet rękawiczki nitrylowe wykonane z dość grubego materiału jak klasyczne rękawiczki fryzjerskie. Duża wytrzymałość wpływa również na bezpieczeństwo używania takich rękawiczek – szansa pęknięcia przy wykonywaniu pracy jest zerowa.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Grupa Anmar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here