jack

Jack Daniels Black, to kultowy trunek, który rozpoznawany jest przez osoby, które nawet nie piją tego typu alkoholi. Połączenie charakterystycznego kształtu butelki, biała czcionka i czarna etykieta stworzyły produkt, który aktualnie znajdziemy na każdej półce sklepowej. Dlaczego stał się tak popularny?

Charakterystyka trunku Jack Daniels Black

Choć oficjalnie przyjęto, że twórcą tego alkoholu był Jasper Newton Daniel, w 2016 roku firma podała informacje, która zszokowała dużą część społeczeństwa. Mianowicie, Newton Daniel całą wiedzę czerpał od swojego niewolnika Nearisa Greena. W tamtych czasach, ujawnienie takiej informacji było niedopuszczalne, dlatego nauki przypisywano luterańskiemu pastorowi. Smak tej tennessee whiskey, określany jest jako połączenie wanilii, klonowego dymu oraz toffi. Jest to zasługa jednego bardzo ważnego procesu, który odróżnia ten alkohol od amerykańskiego bourbonu. Mowa tu o procesie kilkudniowej filtracji przez węgiel drzewny z klonu cukrowego, który następuje tuż przez oddaniem beczek do leżakowania. Istnieje wiele metod picia tego trunku. Smakosze powiedzą, że najlepiej smakuje sam lub z kilkoma kostkami lodu. Nie ma jednak nic złego w piciu drinków, które wykorzystują whiskey jako bazę. Popularność tego alkoholu sprawiła, że aktualnie możemy znaleźć naprawdę wiele wariantów smakowych. Od klasycznego, przez miodowy, po kwaśne jabłko. Jack Daniels Black jest alkoholem, który na stałe zagościł w filmach, utworach muzycznych czy obrazach. Sam Frank Sinatra, został pochowany z butelką właśnie tego alkoholu.

Jack Daniels Black – gdzie możemy dostać go w dobrej cenie?

Butelkę Jack Daniels Black, możemy znaleźć tak naprawdę w każdym sklepie stacjonarnym oraz lokalu gastronomicznym. Niestety, w takich miejscach ceny potrafią być naprawdę przytłaczające. Warto więc zwrócić uwagę na sklep internetowy https://swiat-whisky.sklep.pl/23-tennessee. Znajdziemy tam alkohole w o wiele bardziej przystępnych cenach, a do tego zestawy, które świetnie nadadzą się jako prezent dla miłośników Jacka Danielsa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here