Leczenie niepłodności

Niepłodność jest poważnym stanem dotykającym rosnącej liczby par. W doczekaniu się wymarzonego dziecka pomagają kliniki leczenia niepłodności. Z jakimi kosztami związane są ich usługi?

Leczenie niepłodności cena – co na nią wpływa?

Obecnie medycyna zna szereg metod wspomagających płodność, dzięki którym para może mieć dziecko. Zastosowanie określonych z nich jest związane z przyczyną niepłodności oraz z rodzajem wymaganych procedur diagnostycznych i leczniczych.

Najmniej zazwyczaj będzie kosztowało leczenie oparte na eliminacji przyczyn niepłodności, na przykład określonych schorzeń układu płciowego. Relatywnie niedroga jest też inseminacja domaciczna, czyli przeniesienie wyselekcjonowanych plemników do macicy. Natomiast za in vitro cena będzie już znacznie wyższa.

Oczywiście, pacjenci ponoszą także szereg innych kosztów jak leki, pogłębione analizy, przechowywanie materiału.

Ile kosztują wizyty w klinice leczenia niepłodności?

Za wizytę w klinice leczenia niepłodności najczęściej trzeba zapłacić od około 150 do 200 zł, jednak konsultacje z wybitnymi specjalistami to wydatek nawet ponad 400 zł.

Zazwyczaj najwięcej kosztuje pierwsza wizyta w klinice, natomiast potem koszty wizyt kontrolnych są już niższe.

Diagnostyka niepłodności u kobiety i mężczyzny – ceny

By wskazać na przyczynę niepłodności prowadzi się kompleksową diagnostykę zarówno u kobiet, jak i mężczyzny.

U mężczyzn podstawowe badanie to spermiogram, czyli badanie spermy i plemników. Za badanie nasienia cena zwykle wynosi 120-200 zł, natomiast dodatkowe testy to koszt od 100 do 500 zł.

W przypadku kobiet stosowane są bardziej złożone badania, w tym badania krwi, USG, histeroskopia, biopsje. Całkowity koszt diagnostyki może wynieść kilka tysięcy złotych.

Zatem za Badanie nasienia cena będzie na ogół niższa niż w przypadku diagnostyki kobiety, gdzie analizie poddaje się znacznie więcej czynników.

Ile kosztuje zapłodnienie in vitro?

Za in vitro cena wynosi zwykle od 10 000 zł do nawet ponad 20 000 zł przy powtarzanych procedurach. Mniej kosztuje inseminacja domaciczna – około 1 000 zł.

Reasumując, dla tak złożonego procesu jak leczenie niepłodności cena nie może być określona z góry. Rozszerzona diagnostyka, dodatkowe procedury, powtarzanie in vitro powodują, że koszty w przypadku każdej pary kształtują się inaczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here