Jak zrobić tort?

Bardzo wiele osób wyprawiając przykładowo przyjęcia urodzinowe, decyduje się na zakupienie gotowego tortu urodzinowego. Zrobienie tego ciasta kojarzy im się ze skomplikowaną oraz czasochłonną pracą, dlatego wybierają prostszy sposób i decydują się na zakup ciasta urodzinowego w cukierni. Nic bardziej mylnego. Tort niczym się nie różni od zrobienia każdego innego ciasta i wbrew pozorom nie zajmuje tak dużo czasu jak to sobie większość z nas wyobraża. Mając przepis oraz kilka podstawowych produktów w naszej kuchni, bez najmniejszego problemu wyczarujemy przepyszny tort urodzinowy.
Pierwszym etapem zrobienia tortu jest upieczenie biszkoptu. Przepis na biszkopt bez problemu znajdziemy w każdej książce kucharskiej oraz na kulinarnych stronach internetowych. Do przygotowania biszkoptu będziemy potrzebować siedmiu jajek w temperaturze pokojowej, jedną szklankę mąki pszennej, jedną szklankę cukru oraz około jedną trzecią szklanki mąki ziemniaczanej. Składniki należy połączyć dokładnie w taki sposób jaki jest przedstawiony w przepisie. Niewiele osób wie, że tajemnicą udanego biszkoptu jest to w jaki sposób będziemy miksować ciasto. Należy to robić okrążenia mikserem w jednakowym tempie oraz cały czas ucierać ciasto w jednym kierunku.
Największa trudnością, z jaką się spotykamy podczas robienia właśnie tego ciasta, to jak zrobić bitą śmietanę aby była ona odpowiedniej konsystencji. Najczęściej w przepisach znajdziemy radę, aby to ubitej śmietany dodać serek mascarpone lub specjalny proszek często spotykany pod nazwą śmietan fix, który utrzyma nasza bitą śmietanę w odpowiedniej konsystencji.
Jak widać, przyrządzenie prostego tortu urodzinowego nie wymaga od nas nadzwyczajnych zdolności cukierniczych. Jeśli będziemy się ściśle trzymać przepisu, to z całą pewnością wyjdzie nam perfekcyjnie. Poza tym ciasta domowe zawsze są o wiele lepszym wyborem niż kupowanie gotowego ciasta, głównie z uwagi na to, że mamy wpływ na to jakiej klasy produkty zostaną użyte do upieczenie i wykonania naszego tortu.

http://www.prezentbox.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here