biurko dziecięce
fot. Pixabay.com

Dzieci, które już na dobre rozpoczęły swoją przygodę z edukacją i szkołą, bardzo potrzebują swojego miejsca, przy którym odrobią zadania domowe i zasiądą do nauki. Dlatego też wybór odpowiedniego biurka do dziecięcego pokoju jest bardzo istotną kwestią. Warto dobrze rozważyć zakup i zdecydować się na takie, które będzie najbardziej funkcjonalne z perspektywy naszej pociechy.

Przeczytaj też: https://www.um.pl/biurko-dzieciece-jak-wybrac-idealne-biurko-dla-dzieci/

Jakie cechy powinno mieć idealne dziecięce biurko?

Jeśli wybieramy biurko dla dziecka, pamiętajmy o tym, że to ono jest w centrum uwagi w tej sprawie. Do jego wzrostu i budowy ciała powinny więc być dostosowane jego wymiary czy powierzchnia blatu. Naszym obowiązkiem jest dbać o to, aby dziecko podczas odrabiania prac domowych prawidłowo siedziało, kształtowało odpowiednią postawę i od najmłodszych lat dbało o kręgosłup. Dlatego też biurko do odrabiania zadań musi być ergonomiczne, a Ty podczas zakupu powinieneś zwrócić również uwagę na to, czy klawiatura laptopa czy komputera, a także ich ekrany będą odpowiednio oddalone od oczu i dłoni dziecka, czy nadgarstki będą układać się w odpowiedniej pozycji podczas pisania, a także postawy ciała, którą przyjmie dziecko podczas odrabiania lekcji.

Pamiętaj również o tym, że zarówno biurko, jak i stojące przy nim krzesło muszą być dostosowane do wzrostu dziecka. Tak, aby mogło samo zasiąść do pracy przy biurku i nie musiało prosić się o pomoc. Zadbaj również o to, aby nie posiadało ono ostrych krawędzi czy wystających rogów. Bezpieczeństwo dziecka jest przecież Twoim priorytetem.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając biurko dla dziecka?

Wybierając biurko dla dziecka, warto również wziąć pod uwagę jego preferencje. Zapytaj więc swojego świeżo upieczonego ucznia, przy jakim biurku chciałby na co dzień spędzać czas. Wyobraźnia dziecięca jest, jak wiemy, nieograniczona, i nie wszystkie zachcianki jesteśmy w stanie spełnić, jednak podczas rozmowy z dzieckiem możemy się naprawdę zainspirować tym, co nam powie i czego się po swoim nowym mebelku w dziecięcym pokoju spodziewa.

Jeśli już zdecydujecie się wspólnie na zakup biurka, pora również wybrać odpowiednie krzesło. Tutaj również kluczowe znaczenie ma ergonomia, jego wysokość i komfortowe korzystanie. Nie zapominaj o tym, że krzesło powinno mieć możliwość regulowania wysokości i oparcia, a także posiadać podłokietniki. Takie rozwiązania ułatwią dziecku zachowywanie prawidłowej postawy ciała.

Zobacz też: http://www.okser.pl/wybieramy-najodpowiedniejsza-szafe-do-sypialni/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here