jaki korektor do twarzy wybrać?

Korektor, jest potrzebny do idealnego wyrównania naszej cery. Rodzajów jest wiele, ale który wybrać? Większość kobiet zadaje sobie to pytanie, stojąc przed półką sklepową. Z pomocą przychodzi dzisiejszy artykuł, przeczytaj jak dobrać idealny korektor!

Korektor, który jest idealnie dobrany do koloru oraz rodzaju skóry, może zdziałać cuda.
Korektor do twarzy jest bardzo uniwersalnym produktem. Od jego konsystencji i koloru zależy do czego nam posłuży. Poradzi sobie z takimi mankamentami, jak: cieni pod oczami, popękane naczynka, rumień, przebarwienia oraz wypryski.

Jaki korektor do twarzy wybrać?

Aby koloryt naszej skóry twarzy był idealnie wyrównany potrzebujemy korektora w dwóch odcieniach – jeden jaśniejszy, drugi w tym samym odcieniu co nasz podkład.
Jaśniejszy korektor świetnie sprawdzi się pod oczy, najlepiej żeby był pół tonu jaśniejszy od podkładu. Wtedy ładnie rozjaśni nam powierzchnię pod okiem i nada świeżości.
Drugi korektor w odcieniu podkładu, jest idealny do maskowania wszelkich niedoskonałości.

Korektor, który ma być używany przy ciepłej karnacji, powinien posiadać żółte tony. Jeżeli jesteśmy posiadaczkami jasnej karnacji, lepszym rozwiązaniem będzie korektor w neutralnych tonach.

Korektory do twarzy, do czego służą?

Rodzaje korektorów

Korektor pod oczy, powinien być rozświetlający, o właściwościach nawilżających. Skóra pod oczami jest 5 razy cieńsza, potrzebuje specjalnych kosmetyków. Gdy nasze cienie pod oczami są dość duże, najlepiej sprawdzi się korektor kryjący.

Korektor do skóry suchej, dojrzałej, musi być nawilżający, wtedy jesteśmy w stanie uzyskać bardziej naturalny efekt. Zmarszczki będą ładnie wygładzone. Jeżeli chodzi o konsystencję, wskazana jest lżejsza. Dlatego najlepiej sprawdzi się korektor w pędzelku.

Korektor na niedoskonałości, musi być kryjący. Zazwyczaj występuje w formie sztyftu lub w kompakcie. Ma cięższą formułę, ale dzięki temu daje lepszy efekt.
Na rynku pojawiły się również korektory, które w swoim składzie mają substancję przeciwzapalne. Wtedy mamy produkt 2w1, kryje i leczy.

Korektor na zaczerwienienia, występują w kolorze zielonym. Taki kolor najlepiej neutralizuję zaczerwienienia. Idealny do stosowania na większe partie, takie jak policzki, broda, lub skrzydelka nowa.

Przeczytaj też: http://www.okser.pl/bronzery-do-twarzy-jak-powinno-sie-dobierac-idealny-bronzer/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here