pasta do zębów

W dzisiejszych czasach sklepowe półki, aż się uginają od nadmiaru past do zębów. Rodzajów tego produktu jest cała masa. Bez większego problemu możemy wybrać pastę do zębów, która sprosta naszym wymaganiom. Dostępne są pasty wzmacniające, wybielające, dla dzieci, dla palaczy czy do aparatów ortodontycznych. Czym tak naprawdę różnią się one od siebie?

Najpopularniejsze rodzaje past do zębów

Kiedyś w sklepach dostępny był jeden rodzaj pasty, była to pasta uniwersalna. Bez problemu mogła z niej korzystać cała rodzina, łącznie z dziećmi. Obecnie też są dostępne w sklepach, jednak ciężko jest się powstrzymać od wyboru pasty, która jest przeznaczona do zadań specjalnych. Jakie rodzaje past do zębów są najczęściej wybierane?

Pasty do zębów dziecięca

Pasty do zębów dla dzieci różnią się od tych, które są dedykowane dorosłym. Główna różnica to zawartość fluoru w składzie. Pasty dziecięce nie zawierają go wcale, albo bardzo małą ilość. Dlaczego dzieci powinny nie korzystać z past do zębów z fluorem? Ponieważ bardzo często podczas mycia zębów dochodzi o połknięcia pasty, a nadmiar fluoru w organizmie jest niezdrowy.

Pasty wybielające

Pasty wybielające jest to rodzaj past, które cieszą się największą popularnością. To co wyróżnia je na tle innych rodzajów, to obecność środka ściernego w składzie, dzięki któremu możemy w mniejszym lub większym stopniu pozbyć się przebarwień, które widnieją na naszych zębach.

Przeczytaj też: https://www.hemoroidy24.pl/zapalenie-rozciegna-podeszwowego-jak-sie-objawia-ten-problem/

Pasty bez fluoru

Pasty bez fluoru, mimo że z reguły są używane przez dzieci, korzystają z nich również niektórzy dorośli. Zadaniem fluoru jest dbanie o szkliwo, jednak jego wadą jest to, że wypłukuję wapń. Niektóre osoby, które mają tendencję do plomb i ubytków, powinny właśnie taką pastę stosować. Z reguły fluor jest zastąpiony ziołami lub minerałami.

Pasty do aparatów ortodontycznych

Gdy mamy założony aparat ortodontyczny, nasza higiena jamy ustnej jest bardziej zaawansowana. Specjalistyczna pasta do zębów do aparatów ortodontycznych pozwala uniknąć wielu nieprzyjemności, dlatego warto ją stosować. W składzie takiej pasty znajdują się związki antyseptyczne, które przyczyniają się o wiele bardziej do ochrony jamy ustnej.

Pasty do zębów wrażliwych

Gdy nasze zęby są nadwrażliwe, a szyjki odsłonięte odczuwamy dolegliwości bólowe. Poprzez stosowanie specjalnej pasty do mycia zębów, możemy zminimalizować dyskomfort i cierpienie. Zadaniem takiej pasty jest zamknięcie kanalików nerwowych, co skutkuje większą tolerancją zębów na jedzenie o różnej temperaturze.

Źródło: https://www.e-warsaw.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here