Markizy w domu – najpopularniejsze rodzaje

Wyróżniamy rozmaite rodzaje markiz przeciwsłonecznych. Jakie akcesoria z właśnie opisywanej grupy są najpopularniejsze? Na co najchętniej ludzie decydują się w tym konkretnym temacie? Z poniższego artykułu dowiecie się również, czym charakteryzują się poszczególne warianty. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Markizy tarasowe

Na początek weźmiemy pod lupę markizy tarasowe. Akcesoria tego typu mają postać tak zwanego rozwijanego daszka. Występują w rozmaitych wariantach. Mogą być bowiem kupowane w pełnej kasecie, półkasecie lub bez żadnej kasety. Czym różnią się poszczególne elementy? Chodzi o stopień ochrony poszycia przed rozmaitymi zabrudzeniami. Markizy tarasowe, jak sama nazwa wskazuje, są zazwyczaj montowane na tarasach. Kąt pochyłu jest ustawiany w trakcie montażu. Najczęściej wynosi on od kilku do nawet 40 stopni. Fachowcy tak ustawiają te elementy, aby zagwarantować odpowiedni odpływ wody w trakcie opadów. Na rynku nie brakuje różnych akcesoriów z tej grupy. Można je wybierać uwzględniając bowiem rozmiary, kolorystykę, wzornictwo itp.

Markizy balkonowe

Te akcesoria mają za zadanie w jak największym stopniu osłaniać balkony. Markizy tego typu charakteryzują się stosunkowo mniejszym wysięgiem w porównaniu do elementów stosowanych na tarasach. To jednak nie jedyna różnica. W celu zapewnienia zacienienia balkonu oraz lokalizacji za balkonem specjaliści stosują większy pochył – zazwyczaj jest to nawet 45 stopni. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tych akcesoriów? Markizy balkonowe są mocowane albo do muru, albo do poręczy – dzięki konstrukcji bocznych ramion. Produkty tego typu są stosunkowo łatwe w montażu. Cechują się także uniwersalnością, ponieważ mogą być zastosowane w wielu sytuacjach. Co stosują fachowcy do mocowania uwzględniając markizy balkonowe lub tarasowe? Są to rozmaite elementy. Wyróżniamy tutaj choćby uchwyty do ściany, stropu, a także krokwi dachowych.

Zobacz również: Jak uniknąć błędów przy wyborze rolet wewnętrznych?

Markizy koszowe

Do wyboru są także markizy koszowe. Czym odznaczają się takie właśnie akcesoria? Markizy koszowe są stosowane przede wszystkim jako zadaszenie sklepów, restauracji, kawiarni, barów itp. Są bardzo dobrze zauważalne. Właściwe wybrane markizy koszowe nie tylko gwarantują ochronę przed rozmaitymi czynnikami atmosferycznymi. Dodatkowo odpowiednio wywiązują się także z funkcji reklamowej. Przeważnie są montowane nad wejściem oraz oknami wyżej wymienionych instytucji. Warto zwrócić uwagę na fakt, że chronią także okna przed nadmiernym zanieczyszczeniem.

Artykuł powstał przy współpracy z ekspertami firmy SURMA – producentem rolet i żaluzji (www.systemysurma.pl)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here