Picie coca coli w ciąży

Ciąża jest wyjątkowym stanem dla każdej kobiety. Nie bez powodu nazywamy ją stanem błogosławionym. Nosimy pod sercem nowe życie, jesteśmy częścią cudu jaki się wydarzył. Dlatego szczególne dbanie o siebie w ciąży powinno być dla każdej kobiety obowiązkiem. I nie chodzi mi tu tylko o nieprzemęczanie się, odpoczynek itp. Chodzi przede wszystkim o zdrowe odżywianie i odstawienie wszelkich używek.

Do tego, że palenie papierosów czy wypicie nawet niewielkiej ilości alkoholu może mieć nieodwracalne skutki dla naszego maleństwa, raczej nie trzeba nikogo długo przekonywać. Większość przyszłych mam ze względu na dobro dziecka stara się unikać tego typu zachowań przynajmniej w czasie trwania ciąży. Niestety w dalszym ciągu są przypadki, kiedy nie docierają żadne argumenty i kobieta nie jest w stanie zrezygnować z nałogu.

Poza odstawieniem używek duże znaczenie dla naszego i dziecka zdrowia ma sposób w jaki się odżywiamy. Zdrowa dieta pozwala dostarczyć zarówno kobiecie jak i dziecku odpowiednią ilość witamin i minerałów. Musimy wybierać odżywcze produkty. Należy pamiętać, że takie napoje jak cola w ciąży nie są wskazane i starać się ich unikać. Chociaż w tym miejscu chcę zwrócić uwagę, że cola w ciąży pomaga w zmniejszeniu zgagi. Wiele z kobiet, z którymi rozmawiałam potwierdzało, że łyk coli przynosił ogromną ulgę. Oczywiście w takiej sytuacji picie coli nie będzie jakimś ogromnym przewinieniem, ale należy zachować umiar.

Jest jeszcze wiele produktów, których ciężarne kobiety nie powinny spożywać. Najważniejsze by w czasie ciąży potrafiły one wyeliminować z diety wszystko to, co może zaszkodzić dziecku.

http://www.ladychwila.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStylizacje
Następny artykułCo wybrać ze sztuki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here