pranie

Przechowywanie ubrań w miejscu gdzie jest wilgotno i w dodatku nie ma tam dostępu do powietrza, może skończyć się dla ubrań źle a nawet tragicznie. Zapach stęchlizny niestety jest nie tylko bardzo nieprzyjemny, ale również bardzo trudny do pozbycia się. Nie należy się jednak martwić. Z poniższymi radami, proces pozbywania się zapachu stęchlizny z ubrań będzie dla nas bardzo prosty oraz nie będzie wcale taki czasochłonny, jak można by było się spodziewać. Przekonajcie się sami! 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/zapach-stechlizny/

Czym jest stęchlizna?

Stęchlizna to nic innego jak nieprzyjemny zapach ubrań po wypraniu. Skąd się ona bierze? Jej geneza zaczyna się, w przypadku, kiedy wilgotne ubrania kładziemy do szafy, w której nie mają one możliwości, aby wyschnąć. W takiej szafie brak jest dostępu do powietrza czy przewiewu. Ubrania takie zazwyczaj, w krótkim czasie zaczną nieprzyjemnie pachnieć. Często są one dodatkowo ściśnięte między innymi tkaninami, które również przechodzą tym zapachem. Co należy zrobić, aby tego uniknąć?

Suszenie prania

Najprostszym sposobem jest wywieszenie prania od razu po wypraniu. Nie przetrzymujcie ich w pralce oraz nie przekładajcie ich do kosza i nie zostawiajcie ich w na wiele godzin, w oczekiwaniu na rozwieszenie. Najlepiej zróbcie to od razu. Przed zawieszeniem ubrania na suszarkę czy sznurek, warto jest takie ubranie strzepać. Nigdy nie zakładajcie ubrań wyjętych od razu z pralki na siebie. Jeśli zabrakło wam miejsca na suszarce, użyjcie np. wieszaków, drzwi czy także ramy łóżka. Lepiej jest jednak posiadać większą suszarkę na której zmieści się dużo więcej rzeczy. Pamiętajmy, że ubrania zwieszamy z niej dopiero wtedy, kiedy są suche jak wiór. 

Olejek lub soda

Co jednak w przypadku kiedy niestety ubranie nie doschło i zostało włożone do szafy i pojawił się na nim brzydki zapach? Soda oczyszczona sprawdza się do usuwania brzydkich zapachów wręcz idealnie. Aby usunąć nieprzyjemny zapach, wystarczy rozpuścić ją w ciepłej wodzie i psikać nią ubrania ( do psikania najlepsza będzie butelka z atomizerem). Następnie tak potraktowane ubranie wrzuć do pralki i pierz jak zawsze, zapach zniknie z niego w mgnieniu oka.  

Zobacz też: http://www.okser.pl/jak-przechowywac-ubrania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here