Praca w Kanadzie

Niejeden z nas od najmłodszych lat marzy o tym, żeby wyjechać do pracy w państwie, które uważane jest za Mekkę Polaków szukających dobrze płatnej pracy za granicą. Nie bez powodu najczęściej wybierane są te znajdujące się stosunkowo niedaleko ze względu na chęć odwiedzania chociaż raz na jakiś czas swoich rodzin. Są jednak ludzie, którzy decydują się na zmianę swojego życia o sto osiemdziesiąt stopni i wyjazd do państwa na drugim końcu świata – tak, praca w Kanadzie jest uważana za jedno z najlepszych rozwiązań, jednak wymaga sporej liczby wyrzeczeń. Praca tak daleko od rodzinnego kraju wiąże się ze zmianą dotychczasowego życia, stylu, sposobu myślenia, ale i organizacji życia, a także sporej determinacji.
Do takiego wyjazdu oraz do pracy w Kanadzie trzeba się odpowiednio wcześnie przygotować, zorientować się nie tylko w ofertach pracy, ale również w warunkach mieszkalnych czy w standardach życia oraz tym, ile takie życie w Kanadzie kosztuje i porównać z naszymi obecnymi możliwościami. Trzeba wiedzieć też, czy zwyczajnie będzie nas stać na bilet lotniczy do Kanady, który wcale nie jest tani – szczególnie, jeśli wybieramy się w podróż z rodziną.
Trzeba też pamiętać o kilku zasadach. Jeśli szukasz pracy w Kanadzie, wszystkie listy motywacyjne oraz CV bezwzględnie musisz wysyłać napisane w języku angielskim, a nie polskim. Znalezienie dobrze płatnej pracy będzie bowiem jednoznaczne z dobrym poziomem języka angielskiego – to w nim będziesz się porozumiewać na co dzień.
Również należy brać pod uwagę trudności, jakimi są naturalnie narastające bariery – czy to językowe, czy kulturowe. To w końcu zupełnie inny świat, kompletnie inna mentalność, inny krąg kulturowy. Nie są to jednak bariery nie do pokonania. Warto skontaktować się odpowiednio wcześnie z instytucjami związanymi z imigrantami oraz ich rodzinami – w wielu przypadkach są pomocne w sprowadzeniu rodzin właśnie do Kanady – również do pracy.

http://www.latawcedmuchawce.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here