Profil kierowcy - jak, gdzie i po co?

Prawo jazdy obecnie nie jest luksusem, a raczej udogodnieniem, na które wiele osób się decyduje. Bez względu na wiek można zacząć kurs. Często decydują się na to młode osoby – świeżo po 18 roku życia, ale nie brakuje osób, które nawet w starszym wieku wybierają się w swoje pierwsze, samochodowe podróże. Jednak bez względu na wiek i ewentualne posiadane już inne kategorie, musimy zaopatrzyć się w szereg dokumentów, które mogą skutecznie zniechęcić nas do zabierania się za cokolwiek, chyba, że znajdziemy przydatne informacje, które w prosty i uporządkowany sposób możemy szybko dowiedzieć się, czego potrzebujemy, na przykład na stronie https://www.badania-kierowcow.warszawa.pl/pkk-warszawa/.

Więc, co trzeba przygotować przed przystąpieniem do kursu?

Pierwszą rzeczą, bez której nie możemy zacząć edukacji drogowej, jest profil kandydata na kierowcę, czyli inaczej PKK. Jest to dokument, który wydaje Wydział Komunikacji w miejscu zameldowania lub zamieszkania. Aby go otrzymać musimy posiadać kolorowe zdjęcie, odpowiednie do prawa jazdy (każdy fotograf bez problemu nam takie zrobi), które nie może być starsze niż pół roku. Poza tym trzeba mieć badania lekarskie, zaświadczające o braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami oraz oczywiście dowód tożsamości.

Ile to kosztuje?

Wydanie numeru PKK jest darmowe, jednak należy pamiętać, że za badania lekarskie oraz fotografię będzie trzeba zapłacić. O ile ceną zdjęcia nie musimy się przejmować, tak przy wizycie u lekarza, warto mieć przy sobie więcej pieniędzy. Cena badania jest zależna od specjalisty. Ceny wahają się od 50 zł do naprawdę wysokich sum. Średnia waha się w okolicach 200-300 zł.

Ile się czeka?

Wydział Komunikacji zwykle nie zwleka z wystawieniem dokumentu. Zwykle otrzymamy go od ręki, a maksymalnie po dwóch dniach. Jednak należy wziąć poprawkę na czas zdobycia badań oraz wyrobienie fotografii, gdyż to determinuje faktycznie czas, który musimy przeznaczyć na wyrobienie numeru PKK.

Co dalej?

Po otrzymaniu PKK należy udać się do Ośrodka Szkolenia Kierowców, który wybraliśmy, a nasz mentor poprowadzi nas dalej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here