Szukasz sprawdzonego gabinetu masażu w Poznaniu? Sprawdź to, zanim zadzwonisz do przyjaciółki

Nie ma osoby, która nie skorzystałaby z leczniczych własności masażu, a jeśli taka istnieje, to na pewno w przyszłości będzie musiała z niego skorzystać. Masaże są dziś jedną z form, dzięki której można podreperować swoje podupadające zdrowie. Poza tym masaż jest zabiegiem bezbolesnym i przyjemnym, a jego skutki odczuwalne są od razu. Osoby, które nie cierpią na żadne poważne dolegliwości, mogą potraktować masaże jedynie jako formę zrelaksowania ciała i podniesienia swojej wibracji energetycznej, dlatego mogą skorzystać z innych niż klasyczne, form masażu. Są to masaże, których techniki zostały zaczerpnięte z kultur wschodnich, a które posiadają niezwykłe właściwości.

Wschodnie techniki masażu

Bardzo ciekawymi formami masażu wschodniego, które zasługują na omówienie, są:

  • masaż Shiatsu – japońska technika masażu, która polega na uciskaniu poszczególnych szlaków energetycznych łączących punkty akupunkturowe na ciele, co z kolei powoduje zwiększenie energii całego ciała. Już po pierwszym zabiegu widoczna jest wyraźna zmiana, którą jest uczucie zrelaksowanego ciała i uspokojonego umysłu. Poza tym masaż ten usuwa napięcia w ciele, a jako że ma znaczny wpływ na stabilizację procesów przemiany materii, poprawia stan zdrowia,
  • masaż tajski – ta forma masażu podobnie jak wcześniej omawiana, reguluje poziomy energii w ciele właśnie poprzez uciskanie określonych punktów. Dodatkowo masaż tajski włącza techniki masażu stóp. Całość wygląda tak, że bardziej niż zwyczajny masaż przypomina on pewne elementy jogi, jest bardziej aktywny. Masowane i uciskane ciało nabiera więcej energii niż ma to miejsce podczas masowania innymi technikami. Oprócz tego doskonale relaksuje nie tylko mięśnie, ale i umysł, gdyż czyni go mniej podatnym na wszelkie negatywne wpływy z zewnątrz. Zwiększa ruchliwość stawów i mięśni, usuwa ból i chroniczne zmęczenie. Zaletą tej formy masażu jest możliwość stosowania go u osób będących w różnych stanach sprawności fizycznej, a także w każdym wieku.

Jakie gabinety oferują te formy masażu?

Nie łatwo o gabinet oferujący różne formy masażu, nawet w takim mieście, jak Poznań. W sieci internetowej znajdują się informacje, które przybliżą nam namiary na takie gabinety, w których możemy doświadczyć wielu różnych form masażu.

Na stronach takich jak https://www.moment.pl/spa-i-masaz/masaz/poznan znajdziemy niezbędne informacje, dzięki którym możliwe jest znalezienie właściwego gabinetu masażu. Sprawdzone gabinety w mieście odznaczają się wieloma formami zabiegów i ogromem różnorodności co do dodatkowych usług, jakimi są na przykład:

  • aromaterapia,
  • korzystanie z olejków, które podczas masażu wprawia nas w błogi nastrój.

Poza tym masaże wschodnie maja to do siebie, że nie polegają jedynie na zwykłej technice, ale na wielu modyfikacjach, dzięki którym mogą naprawdę pomóc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here