Słomki papierowe

Czy wyobraź sobie szaloną imprezę bez drinków z kolorowymi słomkami? Od lat królują one na imprezach i uwielbiają je zwłaszcza kobiety. Jednak stajemy się społeczeństwem coraz bardziej świadomym ekologicznie i te plastikowe słomki odchodzą do lamusa.

Zapytasz może dlaczego?

Wiedza ekologiczna w dzisiejszych czasach otacza coraz większe kręgi, a ludzie zdobywają wiedzę dzięki telewizji, Internetowi a także własnym podróżom. Tak, zmiany na lepsze, jeżeli chodzi w dbaniu o środowisko, nie zawsze wynikają z wiedzy jakie to niesie odległe skutki, ale z chęci zmiany i poczucia winy do czego właściwie już jako ludzie doprowadziliśmy.

Widziałeś kiedyś na zdjęciach piękne azjatyckie plaże? Naprawdę kusiły swoim złotym piaskiem i turkusową wodą, prawda? Niestety tak wyglądają tylko resorty turystyczne, które zarabiają duże pieniądze na turystach z Europy czy Stanów Zjednoczonych. Niestety wiele plaż tonie w śmieciach, nie mówiąc już o tym, że rajskie Malediwy jak i wiele innych miejsc, po prostu przeznacza jedną wyspę na wysypisko śmieci.

Pewnie nie raz widziałeś na National Geographic pięknie, majestatyczne żółwie morskie, pływające w oceanie. No cóż, teraz po oceanach dryfuje wyspa śmieci, która podobno jest tak duża, że mogłaby być wyspą. W oceanie pływają też jednorazowe foliowki reklamowe, w które te majestatyczne żółwie się zaplątują, tracąc pełną ruchomość lub dusząc się. Dotyczy to nie tylko żółwi. Dodatkowo w oceanach pływa masa mikroplastiku, który w dobrej wierze był rozdrobniony, a teraz trafia do przewodów pokarmowych ryb, które i my możemy zjeść!

Rozumiesz już chyba, dlaczego tak modny teraz recykling jest ważny. Jeżeli również chcesz się przyczynić do tej ekologicznej rewolucji już dziś zamknij plastikowe słomki na ekologiczne słomki z papieru. Ekologiczne słomki papierowe są tak samo świetne w użyciu i super sprawdzą się na imprezie jak te plastikowe. Słomki papierowe z papierowe.slomki.biz zaskoczą się swoją wysoką jakością. Dodatkowo nie zanieczyszczają plaż i oceanów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here