Materiał na dach to nie wszystko – akcesoria na zadaszenie

Wydawać by się mogło, że wystarczy wybrać pokrycie dachowe, by móc zabezpieczyć swoje mieszkanie i wykończyć dom. Jednak to nie wszystko, ponieważ potrzebne są jeszcze różnego rodzaju akcesoria, poprawiające funkcjonalność dachu i jego odporność na działanie różnych czynników zewnętrznych. Wszystkie poznasz w tym artykule.

Blachodachówka – dokup gąsior

Jeśli na Twoim dachu znajduje się blachodachówka, z pewnością chcesz mieć pewność, że dom będzie bezpieczny i odpowiednio wykończony. Oczywiście, nie jest to możliwe bez odpowiednich – dedykowanych danemu modeli blachodachówki – akcesoriów. Jednym z najważniejszych jest gąsior modułowy, który instaluje się na kantach dachu i ma on za zadanie wspomóc działanie rynien i odprowadzać wodę z dachu. Dzięki gąsiorowi, dach jest nie tylko funkcjonalny, ale i wygląda elegancko. Gąsior dopasujesz nie tylko do stylu, ale i do koloru Twojej blachodachówki. Dzięki temu, zadaszenie zyska niepowtarzalny design i zostanie perfekcyjnie wykończone.

Śniegołapy nie tylko w górach

Wiele osób mylnie zakłada, że skoro nie mieszka w górach to śniegołapy nie są potrzebne na ich dachu. To duży błąd, ponieważ nawet niewielkie ilości zalegającego, zamarzniętego śniegu, mogą być sporym obciążeniem dla blachodachówki. Dlatego warto wyposażyć zadaszenie w śniegołapy, które ochronią nie tylko dach przed nierównomiernym obciążeniem śniegu, ale i sprawią, że rynny będą mogły regularnie oczyszczać się z zalegającego śniegu i nie zostaną zerwane pod ciężarem spadającego puchu.

Struktonit – eleganckie wykończenie

Dopełnieniem wykończenia zadaszenia, jest zamontowanie struktonitu, który ma za zadanie dodatkowo ozdobić budynek i przy okazji zakryć elementy, które babysat. Struktonit najczęściej stosuje się na domach starego typu, gdzie nie wszystkie elementy konstrukcji lub też szkieletu domu można było zakryć. Najczęściej dzieje się tak w przypadku krokwi dachowych, które struktonit elegancko zamaskuje i tym samym, doda poszyciu styl.

Jeśli szukasz mniej wymagającego, ale za to trwałego i budżetowego pokrycia, to blacha trapezowa może być dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here