Dlaczego warto pić soki z buraków?

W ciągu roku pijemy różne soki, by dodać swojemu organizmowi energii oraz wspomóc nasze ciało w codziennej pracy. Poza sokami owocowymi są jeszcze warzywne, po które sięgało się rzadziej. Ta tendencja na szczęście się zmienia. Osoby zorientowane na poprawienie swojego zdrowia sięgają coraz częściej po warzywne soki, wpisując je na stałe do swojej codziennej diety. Jednym z soków, który niesie ze sobą bardzo dobre efekty jest sok z kiszonych buraków.

Kiszone nie znaczy złe

Sok z kiszonych buraków pity codziennie wspomaga między innymi układ krwionośny, pokarmowy i nerwowy. Przeświadczenie, że kiszone produkty tracą w dużej mierze na swoich właściwościach odżywczych jest mylne i powoduje, że z wielu dobroczynnych produktów się nie korzysta, chociaż znajdują się na wyciągnięcie ręki. Soki z kiszonych buraków mają niski odczyn pH oraz są bogatym źródłem wielu kultur bakterii. Ważnym jest jednak stałe ich stosowanie. Okazjonalne picie tego rodzaju soku przyniesie mało zauważalne efekty. Jednak dołączenie go na stałe do swojej codziennej diety już po kilku tygodniach da o sobie pozytywnie znać.

 

Sok z kiszonych buraków jest często zalecany przez dietetyków dla osób borykających się z problemami układu krążenia – których jest coraz więcej. Szybkie tempo życia, zła dieta, mało ruchu oraz stres błyskawicznie, odbijają się negatywnie na ciele. Sok z kiszonych buraków nie jest remedium na wszystko, jednak pity codziennie może nam zaoszczędzić potrzeby łykania różnorodnych tabletek w przyszłości lub zmniejszenia dawek tego co przyjmujemy obecnie.

Sok z kiszonych buraków, czym się charakteryzuje?

Między innymi dużą dawką witamin i minerałów, należą do nich między innymi witamina A, C, E, kwas foliowy, wapń, magnez, fosfor oraz żelazo.

Ta zdrowa mieszanka wspomaga organizm – cera na dłużej zachowuje swój młody wygląd, wzrok wolniej się psuje, a układ krwionośny działa sprawniej. Sok z kiszonych buraków jest bardzo dobrym dodatkiem dla osób cierpiących na choroby nerek, obniżając stężenie kwasu moczowego. Ponadto pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów, skutecznie stymulując metabolizm.

 

Wydawać by się mogło, że sok potrafi zrobić dla nas niewiele poza gaszeniem pragnienia. Jak widać sok z kiszonych buraków ma szerokie zastosowanie, a jego regularne picie działa korzystnie na wielu zdrowotnych frontach. Nie jest to sok tylko dla „chorych”, sok z kiszonych buraków pomoże zapobiec wielu zdrowotnym bolączką w przyszłości lub nawet jeśli wystąpią, to lepiej sobie z nimi poradzić. Warto pomyśleć nad jak najszybszym wprowadzeniem go do codziennej diety. Jest to zdrowa inwestycja w siebie, która szybko się zwraca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here