Jakie drzwi wejściowe wybrać?

Jakie drzwi idealnie sprawdzą się w naszych domach, mieszkaniach czy biurach? Projektanci wnętrz, jak i magazyny wnętrzarskie zasypują klientów coraz to nowszymi i droższymi rozwiązaniami. W sklepach można znaleźć bardzo bogatą ofertę drzwi zewnętrznych i trudno zdecydować się na konkretny model. Jakie drzwi będą więc strzałem w dziesiątkę? Który model posłuży domownikom przez wiele lat? Poniżej podpowiedź.

1. Drzwi wejściowe z przeszkleniem

Ostatnio, wśród wielu klientów z całej Polski prym wiodą drzwi wejściowe z przeszkleniem. Są one co raz modniejszym i chętniej stosowanym rozwiązaniem, zarówno w domach jednorodzinnych, bliźniakach, szeregowcach, a nawet w mieszkaniach i apartamentach.

Drzwi mogą być wykonane wówczas z różnych materiałów (np. z aluminium czy z drewna), a ich przeszklenie z różnego rodzaju szkła – ze szkła przezroczystego lub matowego, dokładnie dopasowane nawet pod indywidualny wymiar klienta.

2. Funkcjonalność i modny design

Przy wyborze drzwi, klienci powinni zwracać szczególną uwagę na funkcjonalność modelu, którym są zainteresowani. Drzwi muszą być bezpieczne, dobrze wykonane oraz trwałe w eksploatacji – mają posłużyć domownikom nawet przez kilka (a nawet kilkanaście) lat. Warto postawić na drzwi, które nie tylko podobają się nam wizualnie, ale posiadają wszystkie parametry bezpieczeństwa i funkcjonalności oraz dodatkowo, świetnie dopasują się do zaprojektowanego przez nas wnętrza.

Również walory wizualne odgrywają tu ogromne znacznie. Przeszklenia są bardzo modnym obecnie dodatkiem, który przepuszcza światło do pomieszczenia, tym samym nie pomniejszając go optycznie. Sprawiają wrażenie lekkich, łatwo je się czyści oraz są nowoczesne i estetyczne.

3. Ceny i montaż

Ceny dobrych i sprawdzonych drzwi wejściowych zależą ich wymiarów (możliwe jest również zamówienie niestandardowych drzwi pod klienta), właściwości pomieszczenia, w którym mają zostać zastosowane, od akcesoriów które mają posiadać itp. Warto dokładnie ten temat omówić z fachowcami, którzy chętnie doradzą i zaproponują najtrafniejsze rozwiązania.

Drzwi wejściowe z przeszkleniem często oferowane są wraz z ich montażem. Warto skorzystać z takiej usługi, gdyż pozwala to na bezproblemowy montaż w umówionym terminie i dopasowanie ich do powierzchni.

Artykuł przygotowany w oparciu o materiały dostarczone przez firmę Internorm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here