Wszystko co skokach spadochronowych trzeba wiedzieć

Czasy kiedy ze spadochronem mogły skakać tylko nieliczne osoby już dawni się skończyły. Dziś ten sport może uprawiać każdy. Skoki cieszą się coraz większą popularnością. Dla jednych to po prostu hobby, ale dla wielu to prawdziwa pasja.

Sport dla wszystkich

Jak już wspomniano skoki ze spadochronem to sport dla każdego. Bez względu na wiek i płeć. Jest to wspaniała przygoda dająca niezły zastrzyk adrenaliny. Może być to świetny sposób na odreagowanie stresów dnia codziennego. Co ważne, aby móc skoczyć ze spadochronem nie trzeba przechodzić żadnego specjalistycznego szkolenia. Można bowiem skoczyć w tandemie.

Skok w tandemie dla początkujących

Każda osoba, która chciałaby rozpocząć swoją przygodę ze skokami może skorzystać z oferty skoków w tandemie. Są to skoki odbywające się wraz z instruktorem. Podczas skoku skoczka i instruktora łączy specjalna uprzęż. Skoki tandemowe odbywają się najczęściej z wysokości 3000 lub 4000 kilometrów. Jak wspomniano, aby skoczyć w tandemie nie trzeba przechodzić specjalistycznego szkolenia. Skok tandemowy wraz z instruktorem z pewnością zwiększa poczucie bezpieczeństwa. Zatem podczas takiego skoku nie pozostaje skoczkowi nic jak tylko dobrze się bawić. Powiedziano wcześniej, że skoczyć w tandemie może każdy. Nie ma tu ograniczeń co do wieku czy płci. Trzeba jednak wiedzieć, że istnieje kilka przeciwwskazań. Najważniejszym jest limit wagowy. W większości przypadków jest to limit 100 kg. Przeciwwskazaniem może być także choroba serca oraz epilepsja.

Skoki samodzielne

Ci, dla których skakanie ze spadochronem zacznie stawać się prawdziwą pasją mogą rozpocząć skoki samodzielnie bez instruktora. Jednak, aby było to możliwe konieczne jest ukończenie szkolenia AFF. Szkolenie organizuje certyfikowany ośrodek szkoleniowy. Składa się ono z części teoretycznej i praktycznej. Szkolenia AFF w części teoretycznej obejmują takie zagadnienia jak prawidłowe korzystanie ze spadochronu, technika spadania i lądowania oraz wszelkie kwestie bezpieczeństwa. Część praktyczna obejmuje skoki ze spadochronem. Najpierw w towarzystwie instruktora, potem już samodzielnie. Szkolenie AFF kończy się egzaminem, który zdać należy pozytywnie, aby móc cieszyć się samodzielnymi skokami ze spadochronem.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here