Weź doustne leki przeciwhistaminowe. Antyhistaminy zwiększają przejście białych krwinek w organizmie, redukując produkcję histaminy w organizmie, którą system immunologiczny uwalnia w odpowiedzi na alergen. W zależności od nasilenia reakcji lekarz może zalecić stosowanie leków przeciwhistaminowych o wysokiej skuteczności, lub może zalecić użycie bez recepty antyhistaminy. Diphenydramina (Benadryl). W przypadku ciężkiej alergii zawsze dobrze jest użyć difenylohydraminy (Benadryl), ponieważ jest to silna antyhistamina. Zastanów się nad utrzymaniem w apteczce w nagłych wypadkach.

Innymi powszechnymi powszechnie stosowanymi lekami przeciwhistaminowymi są loratadyna (Claritin), cetyryzyna (Zyrtec) lub chlorfeniramina (Aller-Chlor).

Podane dawkowanie zależy od pewnych czynników, w tym wieku i konkretnej antyhistaminy, którą przyjmujesz. Postępuj zgodnie z instrukcjami na opakowaniu lub poproś lekarza lub farmaceutę o instrukcje dotyczące dawkowania.

Nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn po zażywaniu leków przeciwhistaminowych, ponieważ większość leków przeciwhistaminowych pierwszej generacji (takich jak Benadryl) może powodować ciężką senność, co utrudnia jej funkcjonowanie.

Nie używaj leków przeciwhistaminowych, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Te leki mogą powodować niekorzystne skutki uboczne u niemowląt i mogą powodować wady wrodzone w rozwoju płodów.
Nie podawaj leków przeciwhistaminowych dzieciom poniżej 4 roku życia. Jeśli twoja mama cierpi na ciężką alergię, zabierz je do pogotowia. Nie czekaj z trudnościami w oddychaniu lub obrzękiem twarzy – jak najszybciej wezwać pomoc medyczną.

Niektórzy pacjenci w podeszłym wieku cierpią z powodu działań niepożądanych ze strony antyhistaminy. Te działania niepożądane obejmują zamieszanie, zawroty głowy, senność, nerwowość i drażliwość. To powoduje, że są narażone na ryzyko upadku. Spadające i złamane biodra mogą być śmiertelne dla osób starszych, ponieważ ich układy odpornościowe nie są tak silne jak młode osoby dorosłe w średnim wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here