Najmodniejsze fryzury męskie

Natura na całe szczęście obdarzyła nas włosami. Dlaczego na całe szczęście? A no dlatego, że równocześnie spora część ludzi, głównie mężczyzn, jest narażona na takie „dolegliwości”, jak np. łysienie, wypadanie włosów, zakola, linia włosów uwydatniająca czoło czy wystająca kość potyliczna. Odnośnie wypadania włosów można oczywiście sugerować, że jest to spowodowane złym odżywianiem czy niedostateczną pielęgnacją. I tak – przyczyna może w tym leżeć. Pozostałe przypadki to już jednak kwestia genetyczna, którą albo nie sposób przeskoczyć, albo robi się to ciężko (czyli, krótko mówiąc, kosztownie).

Oprócz tego, że natura obdarzyła nas włosami, dała nam też ręce, mózg i zdolność nauki. Dzięki temu istnieją ludzie, którzy potrafią zamaskować wszelkie niedoskonałości i wręcz dać komuś drugie życie. Należy bowiem wiedzieć, że wygląd jest niezwykle ważny dla samopoczucia oraz psychiki. Sprawa wygląda prosto – źle wyglądamy według siebie, źle się czujemy. Wyglądamy dobrze – czujemy się dobrze lub nie tak źle, jak w przypadku, gdybyśmy się sobie nie podobali. Włosy są takim elementem ciała człowieka, który łatwo może polepszyć nasz wygląd, a w konsekwencji samopoczucie. Wystarczy dobry specjalista.

Skoro o specjalistach mowa, pokrótce opiszemy, jakich mamy do wyboru na rynku.

Barber – klasyczny, męski fryzjer, golibroda. Zazwyczaj, choć nie zawsze, konserwatysta. Do tego typowy rzemieślnik, choć z pierwiastkiem artysty. Fryzury zrobione w barber shopie mają wyjątkowy, męski sznyt. No i nikt nie zajmie się Twoją brodą lepiej niż barber…

Fryzjer-stylista – fryzjer, który zajmie się każdymi włosami, w tym długimi, zafarbuje je oraz wykona każdą, nawet szaloną fryzurę. Również rzemieślnik, również artysta. Świetny wybór również dla miłośników łagodniejszych fryzur.

Wiecie już, jak ważna jest fryzura oraz kto może ją Wam wykonać. Czas na najmodniejsze fryzury męskie, niewychodzące z mody nigdy.

Classic fringe
Klasyczna grzywka. Góra podcinana nożyczkami, boki podcinane lub strzyżone i cieniowane. Grzywka dłuższa, kładziona na czoło bokiem lub prosto. Przy zakolach, które nie są duże, świetnie je zamaskuje. Podobnie zrobi z wysokim czołem.

Pompadour
Klasyka w stylu Presleya. Cała fryzura czesana do tyłu. Długa grzywka. Góra przerzedzona, aby krótsze włosy unosiły dłuższe, oraz czesana zaczynając od czubka głowy kierując się ku przodowi, również w celu nadania objętości.

Undercut
Można go nazwać lżejszą wersją pompadoura. Nie tak ciężki, nie trzeba mieć aż tak długich włosów oraz jest bardziej płaski. Boki cięte lub strzyżone i cieniowane, góra czesana do tyłu.

Caesar cut
Świetna opcja dla miłośników krótkich fryzur. Góra krótka, cięta nożyczkami, boki strzyżone i cieniowane. Grzywka ok. 2-3 cm, położona na czoło i poszarpana lub ścięta na prosto.

Side part
Zaczes z przedziałkiem znany świetnie od lat. Nosił go pewnie Twój pradziadek, dziadek i ojciec. Nigdy nie wyjdzie z mody. Boki strzyżone lub podcinane, przedziałek czesany lub wygolony. Góra dłuższa lub krótsza. Side parta można dowolnie modyfikować, dzięki czemu na pewno nie będzie nudny.

http://www.kosmetyka.edu.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here