Wakacje na bogato

Wakacje to okres, w którym planujemy urlop wypoczynkowy. Cały rok czekamy na ten jeden moment, kiedy chcemy wypocząć w miejscu wyjątkowym, nie martwiąc się o pogodę, mając nadzieję, że wyjazd będzie w pełni udany.
Dubaj, stolica Zjednoczonych Emiratach Arabskich, położony na południowym wybrzeżu Zatoki Perskiej jest jednym z najszybciej rozwijających się i najbogatszych krajów Azji Zachodniej. W latach 60. XX wieku była tu pustynia, po odkryciu złóż złota i ropy naftowej, sprawiło że miejsce to zmieniło się w bogatą metropolię.

Do Dubaju można polecieć samolotem linii Emirates bezpośrednio z Warszawy, koszt takiego połączenia to około 2500 zł za osobę w obie strony. Inne linie umożliwiają przelot z przesiadkami, przez co lot może być nieco tańszy, około 1600 zł za osobę w obie strony.

Emiraty Arabskie to jeden z najbezpieczniejszych krajów Bliskiego Wschodu i krajów na świecie. Na drogach jednak trzeba uważać, gdyż kierowcy jeżdżą szybko i nieostrożnie. Z tego powodu najlepiej poruszać się metrem.

Dubaj – wczasy są warte polecenia ze względu na atrakcje. Jedna z nich, to piękne fontanny przy Dubaj Mall. Pokazy odbywają się o 13:00 i 13:30 i od godziny 18:00. Największe wrażenie robią jednak wieczorem, oprócz samych fontann do gry wchodzi gra świateł. Za tą atrakcję nie trzeba płacić, więc tym bardziej warto ją zobaczyć.

Obowiązkowym etapem wycieczki jest Burj Khalifa, najwyższy budynek świata. Mierzy 828 metrów i liczy 163 piętra. Wstęp jest płatny, żeby kupić bilet, najlepiej zarezerwować wcześniej przez internet z wyprzedzeniem. Na miejscu można kupić bilet, jednak może się okazać, że już na ten dzień nie ma dostępnych godzin. Wjazd na 124 piętro trwa 60 sekund i w brew pozorom w ogóle nie odczuwa się różnicy ciśnień. Widok z tarasu widokowego zapiera dech w piersiach.

Wspaniałą atrakcją dla rodzin i dzieci na pewno będzie Dubai Aquarium. Akwarium podzielone jest na dwie części. W pierwszej znajdują się ogromne akwarium i tunel z egzotycznymi rybami i rekinami, a w drugiej podwodne zoo z różnymi gatunkami podwodnych zwierząt.

Global Village, centrum rozrywki z wesołym miasteczkiem, kolorowe pawilony ucharakteryzowane na kraje świata takie jak np: Iran, Rosja czy Włochy. Można tam kupić pamiątki.

Ikoną Dubaju niewątpliwie jest siedmiogwiazdkowy hotel w kształcie żagla. Budynek stoi na sztucznej wyspie oddalonej od 280 metrów od plaży w Zatoce Perskiej. Wysokość wynosi 321 metrów, jest najwyższym budynkiem hotelowym na świecie.

Muzeum w Dubaju, znajduje się w najstarszym budynku w mieście, został zbudowany w 1787 roku ze skały koralowej. Muzeum zostało otwarte dla zwiedzających w 1971 roku. Można w nim zobaczyć tradycyjne, arabskie domy, meczety, pustynne i nadmorskie osady oraz farmy daktyli.
Wyspa w kształcie palmy, Palm Jumeirah, sztuczna wyspa stworzona przez człowieka. Jest największa na świecie. Na palmie znajdują się ekskluzywne hotele.
Dostać się tam można dzięki sieci tramwajowej i jednoszynowej kolejki poruszającej się wzdłuż pnia palmy.

Wyjątkową atrakcją w Dubaj jest Pustynia Arabska. Można wybrać się na safari po pustyni w stylu dubajskim, czyli przejazd samochodem terenowym po wydmach, jazda na quadzie i sandboardingu. Na zakończenie dnia tradycyjny posiłek z grilla, tatuaże z henny i przejażdżka na wielbłądzie.

http://www.fabrykapodroznika.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here