Jedz więcej świeżych owoców i warzyw. Owoce przyczyniają się do zaspokojenia słodkiego zęba dzięki naturalnym cukry, podczas gdy świeże warzywa pomagają wypełnić żołądek szybciej. Owoce i warzywa zawierają włókno, które pomogą Ci poczuć się szybko. Wypróbuj niektóre z tych wskazówek, aby wprowadzić do swojej diety więcej owoców i warzyw:

Jedz co jest w porze i jeść owoce i warzywa na przekąski lub na deser. Kiedy jesienią jeść jesienią, na przykład lub wiśnie w późnym latem, może to być pobłażliwy deser. Pokroić seler, marchew, paprykę, brokuły lub kalafior i zanurzyć je w lekkim sałatkowym sosie lub hummusie.

Użyj warzyw jako dania głównego. Na przykład, ugotuj mieszankę lub obfite sałatki i dodaj kilka uncji gotowanego kurczaka, łososia lub migdałów.

Jedz więcej pełnych ziaren i wyciąć proste węglowodany. Całe pieczywo pszenne, płatki owsiane, makaron pszenny, słodki ziemniak i ryż brązowy są doskonałymi źródłami energii i źródeł odżywiania. W połączeniu z właściwą kombinacją białek i warzyw, pełnoziarniste produkty są idealnym pokarmem.

Proste węglowodany to takie rzeczy jak biały chleb, przetworzona mąka i biały cukier. To daje energię szybko, ale potem przychodzi z katastrofą. Szybko staje się tłuszczu.

Zastąp całą mąkę pszenną lub mąkę owsianą na naleśniki lub pieczywo. Może być konieczne dodanie dodatkowych składników dojrzewających, takich jak proszek do pieczenia lub drożdże. Umieść ryż w zupie zamiast ryżu lub spróbuj pilaf z jęczmieniem, dzikim ryżem lub brązowym ryżem.

Jedynie węglowodany występujące naturalnie zamiast węglowodanów przetworzonych. Unikaj przetworzonych produktów spożywczych, takich jak biały chleb, makaron pasty lub krakersy, lub przetworzone słodycze, takie jak słodycze lub słodkie warzywa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here