Jaki suplement na odchudzanie będzie odpowiedni?

Coraz większe możliwości rozwoju oraz szybkie tempo życia powodują pewne problemy cywilizacyjne. Jednym z nich jest otyłość i nadwaga, z którą coraz więcej osób ma problem. Jest to negatywne zjawisko. Osoby z nadwagą nie tylko gorzej wyglądają, ale także gorzej się czują, a ich wyniki zdrowotne często nie napawają optymizmem. Warto więc zrobić coś dla siebie i zadbać o swoją sylwetkę. Na zrzucenie zbędnych kilogramów nigdy nie jest za późno.

Aby schudnąć, musimy być w deficycie kalorycznym. Co to oznacza? Powinniśmy jeść nieco mniej kalorii, niż potrzebuje nasz organizm. Wtedy ciało brakujące kalorie pozyska spalając nadmiar tkanki tłuszczowej, przekuwając ją w wartość energetyczną. Swoje zapotrzebowanie kaloryczne możemy wyliczyć w jednym z wielu darmowych kalkulatorów w internecie. Zależy ono od wieku, wzrostu, wagi czy aktywności fizycznej. Jeśli nasze zapotrzebowanie to 2000 kcal, spożywajmy np. 1800 kcal i obserwujmy efekty. W liczeniu kalorii przyda się aplikacja FiTaTu, MyFitnessPall lub dobra pamięć i zeszyt.

A czy istnieje idealny suplement diety na odchudzanie? Wprawdzie cudownego, magicznego proszku, dzięki któremu tracilibyśmy zbędne kilogramy bez diety i ćwiczeń jeszcze raczej nikt nie wymyślił, co nie znaczy, że nie ma suplementów, które mogłyby nam pomóc. Należy tylko pamiętać, że suplementy to tylko dodatek do naszej diety czy ćwiczeń i nie są w stanie ich zastąpić. Mogą jednak trochę przyspieszyć nasze efekty lub pomóc nam utrzymać motywację. O jakich suplementach mowa?
1. Odżywka białkowa – białko jest niskokaloryczne, syte i potrzebne organizmowi. Wypijając szejka białkowego przed właściwym posiłkiem sprawimy, że będziemy mniej głodni i zjemy mniej np. tłustego obiadu. Poza tym odżywki białkowe są przeważnie w pysznych, słodkich smakach. Zaspokoją więc one nasz apetyt na słodkie i nie będziemy jedli tyle ciastek czy wafelków.
2. BCAA – ten suplement jest nieco kontrowersyjny. Niektórzy sądzą, że wspomaga utratę tłuszczu i chroni nasze mięśnie. Z kolei przeciwnicy tej teorii przedstawiają badania, według których BCAA nie przynosi rewolucyjnych efektów.
3. Spalacze tłuszczu – jak sama nazwa wskazuje, poprawiają proces spalania tkanki tłuszczowej, mogą dać kilka % do twoich efektów.
4. Zamienniki żywności typu 0 kcal lub bez cukru/tłuszczu: proteinowe pancakes, pizza, lody proteinowe, napoje 0 kcal – dzięki nim nasza dieta nie będzie tak rygorystyczna, więc łatwo będzie nam wytrwać w postanowieniach. Często takie produkty nie ustępują w kwestii smaku swoim niezdrowym odpowiednikom znanych producentów.
5. Witaminy i minerały – tego nigdy za wiele, zdrowie jest najważniejsze dla naszej psychiki, ciała i samopoczucia.

Suplementy diety najlepiej kupować z pewnego źródła, od renomowanych producentów, aby mieć pewność, że w środku jest to samo co na opakowaniu. Często można w ostatnim czasie kupić suplementy diety nawet w aptekach. To z pewnością niezłe rozwiązanie. Można też wybrać sklep internetowy cieszący się dobrą opinią. Ostatnio jest ich coraz więcej,

http://www.muscular.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here