boliwia

Boliwia nie jest tak często odwiedzana przez turystów, jak sąsiednie Peru. Czy słusznie? Niekonieczne, ponieważ widoki mogą zapierać dech w piersiach. Nie bez powodu ten kraj nazywany jest czasami Tybetem kontynentu.

Wycieczka do Boliwii z logostour.pl

Prawdopodobnie nie dla każdego będzie to dobry pomysł na podróż, a to ze względu na fakt, iż w zasadzie wszystkie największe atrakcje tego państwa są położone na obszarze wysokogórskim i to nawet 4000 m n.p.m. W takich warunkach zdarza się często choroba wysokościowa objawiająca się zawrotami i bólem głowy, a także wymiotami. Na pewno dobrze o tym wcześniej pomyśleć i kupić odpowiednie medykamenty, pomagające w walce z nieprzyjemnymi objawami albo żuć liście koki – w Boliwii są dostępne prawie na każdym kroku.

Jednak nawet pomimo tych niedogodności, to naprawdę warto wybrać się w podróż do Boliwii, aby zobaczyć kilka wspaniałych miejsc w tym kraju.

Atrakcje w Boliwii warte zobaczenia

Boliwia jest państwem śródlądowym, ale z największym na kontynencie i jednym z najwyżej położonych na świecie jeziorem. Chodzi oczywiście o jezioro Titicaca z mnóstwem pływających wysp zamieszkanych przez plemiona indiańskie kultywujące dawne zwyczaje. Posmakować piękna tego jeziora można w trakcie wycieczki statkiem, podczas której zwiedza się ruiny świątyni inkaskiej i Świętą Skałę na Wyspie Księżyca oraz spożywa się tradycyjny obiad górski, idzie schodami Inków i dochodzi do źródła Wody Wiecznej Miłości na Wyspie Słońca. Titicaca to również wyjątkowe miasto, Copacabana, położone nad tym jeziorem, które słynie z fantastycznej atmosfery i jest bazą wypadową na wycieczki po jeziorze.

Równie interesujący jest pobyt w La Paz, czyli mieście położonym w kotlinie wysokogórskiej. Oprócz zwiedzania samego miasta wspaniałym przeżyciem okazuje się pobyt w Księżycowej Dolinie z niesamowitymi widokami utworzonymi przez gęstą sieć niezwykle głębokich wąwozów. Całość przypomina wręcz księżycowe krajobrazy i stąd nazwa tego wyjątkowego miejsca.

W Boliwii można również zobaczyć ruiny największego ośrodka andyjskiej kultury czasów prehistorycznych, czyli miasta Tiahuanaco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here